Paylaş

instagram önerilenler neye göre çıkıyor. İnstagram keşfet alanında önerilen videoların neye göre sıralandığını tüm ayrıntılarıyla sizlere sunacağız.

Aslında sadece instagram için değil diğer uygulamalar içinde bu sorunun yanıtı çokça merak edilmektedir. Nitekim Tik tok uygulamasında keşfet alanının neye göre sıralandığını yakın zaman içerisinde sizlerle paylaşmıştık. İnstagram uygulaması için bu durumun nasıl olduğunu da ayrıntılı şekilde sizlere aktarımını sağlayacağız. Yine aynı şekilde Facebook uygulamasında en üste gelen gönderilerin tamamın da arkadaşlarınızın yorum atması ya da beğeni yapmasına indeksli olacak şekilde ilerleme yapılmaktadır. Yani sizin izlediğiniz ya da beğeni yaptığınız içeriklere bağlı olarak işlem sağlanmamaktadır. Önerilenleri gerek arkadaş olarak gereksek de keşfet bölümüne düşenlerle ilgili geniş kapsamlı ele alarak sorunumuzu gidereceğiz. Bu sayede sizlerde artık durumu buna bağlı ele alarak düzenlemeyi sağlayabilirsiniz.

instagram önerilenler neye göre çıkıyor

İnstagram önerilenler neye göre geliyor, instagram keşfet önerileri neye göre çıkıyor, instagram arkadaş önerileri neye göre geliyor, instagram keşfet önerilerini ayarlama, instagram arkadaş önerilerini ayarlama. Dünyanın hemen hemen genelinde instagrama girişin olduğunu ve kullanıcı kitlesinin de sürekli olarak artış gösterdiğini dile getirebiliriz. Tabi uygulamanın bu denli fazla kullanıcıya ulaşmasındaki en büyük etkenlerden birisi de güvenlik açığının az olmasıyla birlikte topluluk kurallarına önem vermesidir.

instagram arkadaşlar neye göre öneriliyor

İnstagram’da canı sıkılanların %90’ı genelde keşfet bölümüne girerek buradan karşısına gelen resim ya da videoları izlemesini sağlamaktadır. Ya da arama alanına bazı kişilerin isimlerini yazarak oradan hesaplarına ulaşıp onun paylaşımlarını veya hikayelerine bakmaktadır. Fakat keşfette gezinti yapan kitlenin son zamanlarda yaşadıkları ve dile getirdikleri problemlerden birisi de sürekli aynı görsellerin geldiğidir.

instagram önerilenler neye göre çıkıyor, instagram keşfette aynı şeyler çıkıyor, instagram arkadaş önerileri neye göre çıkıyor, instagram keşfet önerilerini ayarlama, instagram arkadaş önerilerini ayarlama, instagram öneri ayarları

Yaşanan durumun ne ile akalası olduğu paylaşırken aynı zaman da arkadaş önerilerinde ne ile bağlantılı karşınıza çıktığını da paylaşacağız.

  • İlk olarak keşfete düşen video ya da resimler sizin hesabınız da yaptığınız takip, beğeni ya da yorumlara bağlı olacak şekilde gelmektedir.
  • Sürekli aynı içeriklerin gelmesinden sıkıldıysanız eğer keşfette gördüğünüz bir videonun üzerine gelerek sağ üst alanda bulunan (…) butona tıklıyoruz.
  • Gelen ekranda ‘’Bunun gibi daha az gönderi gör’’ bölümüne tıkladıktan sonra benzer videoların artık daha karşınıza gelmeyeceğini göreceksiniz.
  • Arkadaş önerileri ise tamamen ortak arkadaşlarınız, sayfa beğenileriniz, gönderi beğenileriniz, yorumlarınızda ortak olan kişileri öneri olarak size sunmaktadır.
TAVSİYE YAZI: instagram mesaj işlemi engellendi diyor

instagram önerilenler neye göre çıkıyor diye merak ettiğiniz bilgiyi yukarıda sizlere anlatımını sağlamış bulunuyoruz. Bu aşamada sormak istediğiniz bir yer varsa bunu bize iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here