Paylaş

Instagram onay kodu neden gelir 2020. Telefona durduk yere Instagram hesabından onay kodu gönderiliyorsa buna neden olan etkenleri birlikte inceleyeceğiz.

Instagram’a üyeliğinizi mail ya da telefon üzerinden yapabiliyorsunuz. Üyeliğinizi bitirdikten sonra hesap içerisinde sorun yaşamanız halinde giriş bilgilerinize bilgi gönderiliyor. Şifrenizi unuttuğunuzda, hesaba giriş yapamadığınız da ve dondurma ya da kapatmak istediğinizde giriş bilgilerine kod gönderiliyor.

Ancak bazı kullanıcılar telefonlarına hesaplarıyla ilgili sürekli kod geldiğini dile getiriyor. Yaşanan bu sorunun ne ile alakalı olduğunu kapsamlı şekilde araştırdık. Yaptığımız işlem aşamalarıyla birlikte sorunu gidereceğiz.

Instagram onay kodu neden gelir 2020

Instagarm’ın iki faktörlü kimlik doğrulamasından yararlanabiliyorsunuz. Böyle durumlarda sizin istediğiniz telefon numarasına kod gönderiliyor. Lakin siz herhangi bir işlem yapmamanız rağmen sürekli kod gönderiliyorsa, çözüme yönelik işlem aşamalarını inceleyeceğiz.

Instagram sürekli kod gönderiyor

Kodun size neden gönderildiğini, hesabınızın çalınma ihtimalinin olup olmadığını ve buna bağlı tüm işlem aşamalarıyla ilgili bilgilendirme vereceğiz. Sizden tek istediğimiz verdiğimiz bilgileri harfiyen uygulamanızdır. Buyurun başlayalım.

Instagram onay kodu neden gelir 2020

Instagram onay kodunun gelme sebebini merak ediyorsanız;

 1. Başka bir kullanıcı kendi numarası yerine sizin numaranızı eklemiş olabilir.
 2. Onay kodunun gelmesindeki bir diğer neden ise hesabınızı çalmak isteyenlerle ilgilidir.
 3. Hesabınızın başkaları tarafından çalınmamasını istiyorsanız, almanız gereken önlemler bulunuyor.
 4. İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın.
 5. Profilinize gelin.
 6. Ayarlar bölümüne girin.
 7. Güvenlik kısmına dokunun.
 8. Şifre yazısına tıklayın.
 9. Güvenilir bir şifre belirleyerek şifrenizi değiştirin.
 10. Onun dışında yine güvenlik alanında bulunan iki faktörlü kimlik doğrulmasına dokunun.
 11. İki faktörlü kimlik doğrulamasıyla hesabı koruma altına alın.
 12. Yapılan işlem sonunda hesabınızı çalmak isterseler bile kod size gönderileceği için herhangi bir sorun yaşamamanız gerekiyor.
 13. Nedeni ise gönderilen kod belli zaman sonra pasif duruma düşüyor.

Hazırladığımız yazımızda Instagram tarafından sürekli gönderilen kodun ne ile alakalı olduğunu ve alacağınız önlemlere değindik. Sizlerde artık bu bilgilere sahipsiniz. Sizinle aynı sorunu yaşayan arkadaşlarınızı bu şekilde yönlendirebilirsiniz. Olur da sormak veya eklemek istedikleriniz olursa bunu bize yorum olarak gönderebilirsiniz.

Instagram onay kodu neden gelir 2020
Instagram onay kodu neden gelir 2020

4 YORUMLAR

 1. Banada sürekli kod geliyor. Bundan bi kaç hafta önce birisi benim numaram ile giriş yapmıştı. Bende bunu hesaplarıma girerken fark ettim. Kızla konuşup hallettik acaba yine hesabına mı girmeye çalışıyor yoksa benim hesabımı çalmaya mı çalışıyorlar?

 2. Merhaba, uzun zamandır kod alıyordum ben de. Bugun facebook yerine dolandırıcı 850li bir numaradan kodlar geldi. Şifremi değiştirmeye çalıştığımda maile gelen şifre değiştirme linkine tıkladım ve yeni şifre yazdım ancak orda numarama gönderilen facebook doğrulama kodunu yazmama rağmen instagram hata verdi.o sırada mailime “mobile safariden giriş yapıldı” maili geldi ancak instagram giriş kayıtlarında öyle bir şey yok 🙁 ne yapmam gerekir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here