Paylaş

instagram nesne tanıma özelliği geliyor. İnstagram görme engellileri için yakın zaman içerisinde nesne tanıma özelliği getirecektir.

İnstagram her alanda kendini geliştirmeyi hedefleyen uygulamalardan bir tanesidir. Kısa zaman içerisinde uygulamaya o kadar özellik eklendi bunların hepsinden sizlere ayrı ayrı bahsetmiş bulunuyoruz. Yakın zaman içerisinde gelmesi hedeflenen nesne tanıma özelliği tamamen görme engellileri için getirilecektir. Görme engelli kullanıcılarında instagram platformundan yararlanabileceğini bilmek eminim herkes gibi sizi de sevindirecektir. İnstagram tüm alanlarda kendi içerisindeki bilgileri yenilemeyi hedeflemektedir. Peki asıl merak edilen ise nesne tanıma teknolojiyle birlikte getirilecek yeniliğin görme engelliler tarafından nasıl kullanılacağıdır. Biz de bunun üzerine araştırmalarımızı yaptık. Henüz daha hesaplara eklenmemiş ama gelmesi beklenen bu özelliğin nasıl kullanılacağına ilişkin bir kaç bilgi vermemiz de herhangi bir sorun olmayacaktır.

instagram nesne tanıma özelliği geliyor

İnstagram nesne tanıma özelliği nedir, instagram nesne tanıma özelliği ne zaman geliyor, instagram nesne tanıma teknolojisi, instagram görme engelliler için yenilik, instagram görme engelliler için yeni bir özellik getiriyor. Evet yakın zaman içerisinde instagram uygulamasına görme engelliler için yeni bir özellik getirilecektir. Bu özelliğin görme engelliler tarafından nasıl kullanılacağına ilişkin ayrıntılar aşağıdadır.

instagram görme engelliler için yeni özellik

İnstagram hesaplarında fotoğraf yükleme, video yükleme ve bununla birlikte akış alanında keşfet alanlarına da görme engellilerine özel instagram uygulamasında bir tanımlama alanı olacaktır. Bu alan ile birlikte görme engelli kullanıcılar bu alanlara kendi tanımlarını vererek kullanımı da buna bağlı olarak yürütecektir.

instagram nesne tanıma özelliği geliyor, instagram görme engelli özellik, instagram yenilik, instagram nesne tanıma, instagram görme engelliler için özellik

Tabi tüm bu alanlarda görme engelli kullanıcılar kendi tanımlamalarını oluşturduğu için zorluk çekmeksizin kendi paylaşımlarını yapabileceklerdir. Nitekim getirilen bu yenilik eminim görme engelli kardeşlerimiz için başlatılan bir farklılık olacaktır. Ve zamanla tüm uygulamalarda da bu özellikler kullanılmaya başlanacaktır.

Yakın zamanda gelmesi beklenen özellik hesaplara eklenmesi halinde sizler için yazılarımızı daha kapsamlı olacak şekilde paylaşıyor olacağız. İnstagram uygulamasına gelen yeni özellikler bazı hesaplara geç eklendiğini de belirtmemiz de fayda bulunmaktadır. Zaten uygulama gelmesi halinde de bu bilgilendirmelerin nasıl ilerlendiğini paylaşacağız.

Dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Windows 10 görev çubuğu saydamlığı kapatma yazımız da göz atabilirsiniz.

instagram nesne tanıma özelliği geliyor, instagram görme engelli özellik, instagram yenilik, instagram nesne tanıma, instagram görme engelliler için özellik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here