Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda instagram müzik ekleme gözükmüyor çıkmıyor problemi için yapmanız gereken ayarlardan bahsedeceğiz.

COVİD-19 virüsünden dolayı evde kaldığımız bu dönemlerde sosyal medya hesaplarında yapmış olduğumuz gezintiler can sıkıntımızın önüne geçmektedir. Sosyal medyanın en popüler uygulaması instagram ise bu bağlamda can sıkıntısının önüne geçmek için kendini sürekli güncellemektedir. Getirdiği müzik ekleme özelliği ile birlikte artık hikaye paylaşımlarınıza müzik koyup o şekilde paylaşım sağlayabilirsiniz. Yalnız çoğu kullanıcı instagram müzik ekleme gözükmüyor çıkmıyor dediğinden ötürü bu yazıyı hazırlama ihtiyacı duyduk.

 • Sizde herkes gibi hikayenize müzik eklemek isteyebilirsiniz. Bu sizin en tabi hakkınızdır.
 • Ancak hikaye bölümüne geldiğinizde bu ekleme işlemini göremiyorsanız bununla ilgili yapmanız gerekenleri adım adım paylaşacağız.

instagram müzik ekleme gözükmüyor çıkmıyor

instagram muzik bulamıyorum

instagram müzik ekleme bulamıyorum diyorsanız üzülmenize gerek bulunmamaktadır. Yüksek ihtimalle uygulamanız güncel olmamasından dolayı bu hatayı alıyorsunuz. Uygulamanızın güncel hale getirilebilmesi için en kolay yöntem ise uygulamanızı telefonunuzdan kaldırıp yeniden yüklemek olacaktır.

Bu işlemin ardından uygulamanızın içerisine girip hikaye alanına gelmeniz gerekiyor. Oradan da dikdörtgen şeklinde bulunan gülen surata tıklamanız halinde ‘’MÜZİK’’ yazısının artık karşınıza gelmiş olduğunu göreceksiniz.

Ben bunu yaptım ama yine gelmiyor diyorsanız bu durumda sorun farklı bir alanda gelişmektedir. Problem için işlemlerimize devam ediyoruz.

instagram müzik bende yok

instagram muzik ekleme gozukmuyor cikmiyor

instagram müzik bende yok diye sıkıntıya girdiğinizin farkındayız. Bu sorunu bir an önce çözüme kavuşturmak için ilgili ayarlara devam ediyoruz. Uygulamada daha öncesinde bir kısıtlama aldıysanız özelliğin hesaba dahil edilmesi biraz zaman alabilir. O yüzden kısıtlamanızın kalkması sonrasında tekrar aynı yere giriş gerçekleştirin.

Olmaz ise bunu sorun bildir üzerinden instagram yetkililerine bildirmeniz gerekiyor. Sorun bildir alanına gelerek müzik özelliğinin henüz daha sizin hesabınıza dahil edilmediğini bildirmeniz ile birlikte oradan gerekli olarak işlemler sağlanacaktır.

Arka planda çalışan bir uygulama varken instagramda bir işlem sağlamaya çalıştığınızda bunu anlık göremiyor olabilirsiniz. Uygulamaları kapatıp tekrar giriş yapın. Başka bir telefondan hesabınıza girerek işlem gerçekleştirin. Tüm müdahaleleriniz sonucunda yine sorun giderilmezse bunu bize yorum kısmından bildirebilirsiniz.

14 YORUMLAR

 1. Arkadaşlar selam ;
  Benim hesabımda müzik eklentisi vardı.Ancak 3 – 4 gündür kayboldu.Olan özellik hesabımdan yok oldu.Başka bir hesap daha kullanıyorum onda var ama kendi hesabımda müzik eklentisi kaldırıldı.Başka telefonda denedim , VPN denedim nette dolaşan tüm yolları denedim yine yok.Bunun sebebi ve çözümü hakkında destek olabilecek kimse var mı ?

 2. Ben de ayni sorunu yaşıyorum söylenen her şeyi yaptım diger hesabımda çıkıyor ama.aktif kullandigim hesabımda ne yaptıysam olmadı.. bir kısıtlama da almadim daha önce..

 3. Müzik uygulaması diğer hesabımda çıkıyor aktif olan hesabımda çıkmıyor instgrama yazdım telefonu formatladım uygulamayıda sildim ama yok olmuyor

 4. Merhabalar,
  Benim de daha önce çıkan müzik eklentisi şu amda çıkmıyor. Yeni kısıtlama aldım. Anacak bu kısıtlamadan önce oldu. Nedeni ile ilgili tahminlerinizi yazarsanız sevinirim.
  Teşekkürler…

 5. Müzik özelliği hesabımda çıkmıyor. Diğer hesaplarımda normal olarak çalışıyor. Ayrıca başka telefonlarda da denedim yine özellik görünmüyor. Onlarca kez İnstagram yetkililerine bildirmeme rağmen geri dönüş olmadı. Hala özellik görünmemekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here