Paylaş

instagram müzik bulunduğun bölgede kullanılamıyor. İnstagram hesabında hikaye alanında bu ayarıyla karşılaşanlar için nedenini paylaşacağız.

İnstagram uygulaması oldukça kapsamlı bir uygulama olduğu için her özelliği fazlaca kullanılmaktadır. Son getirilen yeniliklerle birlikte hikaye alanı da fazla kullanılmaktadır. Yalnız instagram hesapları İngilizce olan kullanıcılar hikaye alanında bazı problemler de yaşamaya başlamıştır. Bunlardan en önemlisi ise hikaye alanında var olan müziklerin çalmamaya başlamasıdır. Yabancı ya da takip ettiğiniz kişilerin yapmış oldukları yabancı müzik paylaşımları bölgede kullanılamıyor hatası verebilmektedir. Buna neden olan etkenlerden birisi de instagramın hem komple İngilizce olmasıyla alakalı hem de son gelen güncelleme ile alakalıdır. Bir çok kullanıcı kitlesi oluşan bu temel sıkıntının nasıl giderileceğine ilişkin yanıt beklemektedir. Biz de bunun için nelerin gerekli olduğuna dair incelemeleri gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Birlikte gerçekleştireceğimiz kontroller sonrasında yapılması muhtemel ayarlardan bahsederek sorunu tam anlamıyla ortadan kaldıramasak da sizleri bilgilendirip içinizin rahat etmesine imkan sağlayacağız.

instagram müzik bulunduğun bölgede kullanılamıyor

instagram bölgede kullanılamıyor, instagram müzik bölgede kullanılamıyor, instagram müzik sorunu, instagram bulunduğun bölgede müzik açılmıyor, instagram hikayede müzik açılmıyor, instagram hikayede müzik çalmıyor. Hikayeniz de gezinti yaptığınız sırada izlemekte olduğunuz paylaşım sırasında hata yazılan şekilde gelirse bu genel bir problem mi bunu kontrol etmek gerekmektedir. Yani arkadaşınız da böyle bir sorun var mı yok mu kontrol etmemiz gerekiyor. Eğer arkadaşınız da böyle bir problem varsa sunucu kaynaklı olmasından ötürü beklemeniz gereklidir.

instagram hikayede müzik çalmıyor

Son günlerde yaşanan aksaklığın nedeni gelen güncellemedir. Bu güncelleme ile birlikte instagram hep dil bakımından değişikliğe gitmiştir hem de düzenleme kabul etmemektedir. Böyle bir durumda da farklı farklı alanlarda çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalmanız gayet normaldir.

instagram müzik bulunduğun bölgede kullanılamıyor, instagram müzik çalmıyor, instagram müzik açılmıyor, instagram müzik bölgede kullanılmıyor, instagram bölgede kullanılmıyor, instagram hikayede müzik açılmıyor

İşte bu son günlerde yaşanan hatalardan ötürü gelen bir hata da müzik bulunduğun bölgede kullanılamıyor hatasıdır. Oluşan sıkıntıyla birlikte instagram kullanıcıları gezinti yaptıkları sırada bu hatayı alarak arkada paylaşılan şarkıyı dinleyememektedir.

Hatanın çıktığı alan ise hikaye alanıdır. Bu hatayla genel olarak hikaye kısmında gezinti yaparken karşılaşabilirsiniz. Onun dışında sorun bildirisi yaparak beklemekten başka şuan için yapılacak bir işlem ayarı bulunmamaktadır.

Dilerseniz sizin için hazırladığımız instagram herkese açık yap uyarısı adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here