instagram mobil internetimi hemen bitiyor ve bundan dolayı gezintinizi yapamıyorsanız üzülmeyin. İnternet harcamanızı düşürebilmeniz için detaylar haberimizde.

Yeni bir telefon aldığımızda telefonumuza ilk yüklenen uygulamalardan birisi instagram’dır. Play store ve Apple store üzerinden indirme işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. İnstagram internet veri tabanıyla çalışan uygulama olduğu için mobil veriniz ve wi-fi bağlantısı üzerinden giriş sağlayabiliyorsunuz. Hareket dökümü, resimler, videolar ve hikaye alanındaki paylaşımların tamamını böylelikle görmeniz mümkündür. Bunları yaparken kendi internetinizden gideceğinden ötürü kullanıcılar mobil verilerinin hemen bittiği dile getirmektedirler. Genel olarak wi-fi gördüğümüz andan itibaren direk mobil internetimizi kesip wifiden bağlantı kurmaya devam ediyoruz. Bazende dışarıda fazla zaman geçiriyoruz. Ya da bir yolculuğa çıktığımızda yol bitsin diye hiç instagram’dan çıkmıyoruz. Haliyle bu da internetimizin hemen bitmesine sebebiyet vermektedir. İnstagram kullanıcıları internetlerinin hemen bitmemesi için bir çözüm aramaktadır. Biz de sizler için bu çözümün araştırmasını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Birlikte izleyeceğimiz yollar sonrasında veri kullanımlarını en aza indirebileceğiz.

instagram mobil internetimi hemen bitiyor

instagram interneti hemen bitiriyor çözümü var mı?, instagram internetimi bitirmesini istemiyorum, instagram internetim çabuk bitiriyor, instagram internetimi yiyor diyorsanız ve bundan dolayı gezintinizi yapamıyorsanız üzülmeyin. Çünkü instagram kendi bünyesinde kullanıcıların isteğine oldukça önem veren bir platformdur. Sizin yaşadığınız bu soruna da bir çözüm getirmiş durumdadır. Kendi hesabınız içerisinde yapacağınız işlem ayarları sonrasında verilerinizi daha az şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

instagram çok internet harcıyor

Telefonumuzdaki mobil verinin hemen bitmemesi için nelere dikkat etmeniz gerektiğini size anlatacağız. Mobil interneti çabuk biten kişiler zamanının çoğunu instagram’da geçirdiğinden ötürü instagramın çok fazla internet götürdüğünü dile getirmektedir. Hal böyle olunca da instagram hesabındaki gezintileri sıklıkla yapmamaktadırlar. İnstagram ise aktif süresini uzatmakta kararlı olduğu için bununda önüne geçecek hamleler getirmiştir. Aldığı önlemlerin ne olduğuna ise gelin birlikte bakalım.

instagram mobil internetimi hemen bitiyor, instagram internetimi bitiriyor, instagram internetimi çok harcıyor, instagram internetimi yiyor, instagram çok internet harcıyor, instagram internet yiyor

instagram internetimi yiyor

İnstagram hesabımızda gezinti sağlarken mobil internetiniz hemen bitmesin istiyorsanız. Öncelikle instagram hesabımıza giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında kendi profil ekranınıza geliyorsunuz. Buradan ayarlar ikonuna giriş işlemi sağlıyoruz. Ayarlar bölümüne girdikten sonra karşımıza seçenekler gelecektir. Gelen seçenekler içerisinden ”Hücresel veri kullanımı” kısmına giriş sağlayalım.

Bu alana giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra karşımıza ”Daha az veri kullan” ikonu gelecektir. Burayı sağa doğru çektiğiniz de artık internet veriniz hemen bitmeyecektir.

Ancak bu işlem daha az veri kullanımını sağlarken hemen gelmekte olan fotoğraf ya da video bağlantıları anında gelmemeye başlayacaktır. Bunu da bilerek işlem sağlamanız sizin için daha faydalı olacaktır. instagram mobil internetimi hemen bitiyor sorunu için gerekli araştırmalarımızı sağlayıp sizlerin huzuruna sunmuş bulunuyoruz. İyi gezintiler dilerim.

instagram mobil internetimi hemen bitiyor, instagram internetimi bitiriyor, instagram internetimi çok harcıyor, instagram internetimi yiyor, instagram çok internet harcıyor, instagram internet yiyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz