Paylaş

instagram mesajda video açılmıyor çalışmıyor. İnstagram dm alanında gelen videolar açılmıyorsa sağlanacak kontrolleri birlikte inceleyeceğiz.

Mesajlaşma eskiden mektup yolu ile de olsa bulunmaktaydı. Artık günümüz teknolojisinde bu işlemi akıllı telefonlarımız ve bilgisayarlarımız görmemektedir. Arkadaşlarımızla, akrabalarımızla ya da sevdiklerimizle istediğimiz anda anından mesajlaşma içerisine girmekteyiz. Özellikle whatsapp uygulamasıyla birlikte bu anlamda önemli değişiklikler yaşandı. Görüntülü arama ve sesli mesajlarla birlikte süre gelen süreçte farklı uygulamalarda çıkmış durumdadır. Facebook, twitter, instagram ve buna benzer tüm uygulamalarda da kullanıcılar bir biriyle mesajlaşma içerisine gitmektedir. İnstagram uygulaması ise ilk olarak video ve resim paylaşım platformu olarak kullanılıyordu. Zaman içerisinde kişilerin sıklıkla mesajlaşması üzerine kullanıcı kitlesinin bu alanda çok fazla zaman geçirdiği anlaşıldı. Bunun üzerine getirilen yeniliklerle beraber instagram dm alanına önemli özellikler eklendi. Tabi mesaj alanında sadece yazı gönderimi değil resim veya video paylaşımları da gönderebilmek mümkündür. Hal böyle olunca da karşılıklı olacak şekilde video alışverişinde bulunulmaktadır. Videoların açılmadığına ilişkin sorunlar olduğundan ötürü ilgili araştırmaları inceledik.

instagram mesajda video açılmıyor çalışmıyor

İnstagram dm video açılmıyor, instagram mesajda video açılmıyor, instagram dm video çalışmıyor, instagram mesajda gelen videolar neden açılmıyor, instagram dm alanında bana gelen videoların açılmama sebebi nedir, instagram dm üzerinden gönderilen videolar çalışmamaktadır. Arkadaşınız, takipçiniz ya da sevdiğiniz birinin size göndermiş olduğu video açılmıyorsa çözüme ilişkin işlemleri beraber kontrol ederek sorunumuzu ortadan kaldıracağız.

instagram dm video çalışmıyor

İnstagram ve diğer sosyal medya uygulamaları internet bağlantısı üzerinden çalışan uygulamalardır. Yani size gelen video içeriğinin açılabilmesi için bağlantının düzgün olması gerekiyor. O yüzden video çalışmıyor ya da açılmıyorsa ilk kontrol internet bağlantısıdır.

instagram mesajda video açılmıyor çalışmıyor, instagram dm video çalışmıyor, instagram dm video açılmıyor, instagram dm video girilmiyor, instagram mesajda video açılmıyor, instagram mesajda video çalışmıyor

  • Şayet wifi üzerinden bağlanıyorsanız kendi mobil internetinize geçiş sağlayın. Eğer mobilden bağlanıyorsanız wifi üzerinden bağlantı kurarak deneme gerçekleştirelim.
  • Eğer mobilden bağlıysanız ilgili internet bağlantı zayıf olduğunda videoların açılmama gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Bağlantıları kontrol ettiğiniz de bu alanda bir sorun yoksa karşı tarafa videonun yeniden gönderilmesini isteyebilirsiniz.
  • Gönderim aşamasında yaşanan bir durumdan ötürü böyle bir problem ile karşılaşmış olabilirsiniz.
  • Tabi onun haricinde sizle alakalı bir sorun olup olmadığını kontrol için farklı bir arkadaşınıza kendi hesabınızdan siz video gönderebilir ya da bu arkadaşınızdan siz video göndermesini isteyebilirsiniz.
  • Sorun genel ise sorun bildirisi gerçekleştirebilirsiniz. Ama genel bir problem olmadığı için belirtilen diğer ayarlar sonucunda sorun kalmayacaktır.

Sağlanan ayarlarla ışığında instagram mesajda video açılmıyor çalışmıyor sorunumuz da ortadan kalkacaktır. Olurda problem yaşanmaya devam ederse bunu bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Tavsiye bir yazı olarak daha öncesinde hazırladığımız instagram girince telefonum donuyor kasıyor yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here