Paylaş

instagram mesajda gelen resim açılmıyor. İnstagram dm alanında birisi tarafından gönderilen resim ya da video açılmıyorsa sebebine birlikte bakacağız.

Dm alanında hikayeye benzer şekilde resim gönderimi ya da video gönderimi sağlayabiliyorsunuz. İnstagram mesaj alanında ciddi oranda değişikliklere gitmiştir. Görüntülü arama, sesli arama, sesli mesaj gönderimi ve buna bağlı resim ve video gönderimleri faal şekilde kullanılmaktadır. Anlık resim gönderimleriyle beraber resimlerin kaydedilmesinin önüne geçmektedir. Yani yeni tanıdığınız birine resim gönderimi yaparken instagram dm alanındaki anlık bölümü kullanabilirsiniz. Belirttiğimiz bölümden anlık, tekrarlı olacak şekilde foto gönderimini yapabilirsiniz. İnstagram, facebook ve whatsapp gibi platformlarda sunucu kaynaklı çok olmasa da arada sırada sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bu sorunlar esnasında genel olarak video açılmama ya da gönderilen resimlerin karşı tarafta görünmediğine dair bilgi alırsınız. Fakat sunucuyla ilgili bir problem yokken sadece sizde mesajda gönderilen anlık resimler açılmıyorsa bunun nedenine ve sebebini kontrol ettireceğiz.

instagram mesajda gelen resim açılmıyor

İnstagram dm anlık resim açılmıyor, instagram dm anlık video açılmıyor, instagram dm anlık gönderilen resim çalışmıyor, instagram hesabında mesaj kısmında gönderilen resim açılmıyor, instagram mesajda gönderilen foto neden açılmıyor. Resim açılmaması sadece sizle mi alakalı yoksa instagramın kendi sunucusuyla mı alakalı bunları kontrol etmeniz gerekiyor. İlgili kontrolleri ise kendiniz arkadaşlarınıza sorarak anlayabilirsiniz.

instagram dm anlık resim açılmıyor

Yaptığınız kontroller doğrultusunda eğer sorun sadece sizin telefonunuz da yaşanıyorsa bu durumda internet bağlantınızı gözden geçirmelisiniz. Bağlantıları ise mobilden bağlıysanız wi-fi ağına, wi-fi ağına bağlıysanız mobil ağına bağlayarak denemelerinizi sağlayabilirsiniz. Tüm bu işlemler sonucunda resim açılması gerekecektir.

instagram mesajda gelen resim açılmıyor, instagram mesajda anlık resim açılmıyor, instagram anlık resim çalışmıyor, instagram dm anlık resim gelmiyor, instagram dm anlık resim açılmıyor, instagram dm anlık video açılmıyor

Arka planda çalışan uygulamalar varsa onları kapatıp tekrar deneme sağlayabilirsiniz. Uygulama güncel olmayabilir. O yüzden gelen resimler sizin kendi hesabınızda açılmakta zorluk çıkartabilir. Güncellemeleri yapıp uygulamayı telefondan kaldırarak tekrar yükleme yapmanız halinde sorun kalkacaktır.

Bunların dışında kontrol etmeniz gereken bir diğer husus ise karşı tarafın gönderdiği resim boyutuyla alakalı sorun olup olmamasıdır. Kendisine gönderilen resmin dışında bir resmin anlık olarak gönderilmesini talep edebilirsiniz. Aynı şekilde sorun devam ederse uygulama içerisindeki sorun bildir üzerinden sorunu instagram yetkililerine bildirmeniz de yarar bulunmaktadır.

TAVSİYE YAZI: instagram diğer hesaplarda paylaş gözükmüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here