Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram mesaj isteği alamıyorum ve gelmiyor sorunu için izleyeceğiniz çözüm yollarını kaleme alacağız.

İnstagram resim ve video paylaşım uygulaması olarak hayatımıza girse de DM alanın da oldukça fazla kullanılmaya başlanılmıştır. Bu alanda artan kullanımlar sonrasında yetkililerinde buradaki özellikleri daha fazla arttırdığını söylemek mümkündür. Bazı kullanıcılar ise mesaj isteği gelmediğini dile getirmektedir. instagram mesaj isteği alamıyorum ve gelmiyor diyenlerden biriyseniz eğer sorunun ana kaynağının ne ile alakalı olduğuna bakacağız.

Mesajın gelmeme nedenine bakarak bu bağlamda nasıl bir çözüm yolu izleyeceğinizi gözden geçirerek sorununuzu gidereceğiz. Yapılacak olan bu ayarlarla birlikte artık sizde instagram’ın mesaj bölümünde isteklerinizi görebileceksiniz. Bahsettiğimiz ayarlarınız kapalı değilse o zaman size mesaj gönderen yoktur. Ancak kapalı ise gönderen kişilerin mesajlarının gelmemesinin nedeni de buradan kaynaklıdır.

instagram mesaj isteği alamıyorum ve gelmiyor

instagram mesaj isteği alamıyorum

instagram mesaj isteği alamıyorum diyorsanız eğer üzülüp moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır. İlk olarak instagram hesabınıza giriş gerçekleştirerek profil alanına geliyorsunuz. Profil kısmına gelmenizle birlikte gelen sayfanın sağ üst alanında bulunan üst üste çizgili bölmeye dokunun. Ve ardından ise ‘’Ayarlar’’ alanına girişinizi gerçekleştirin.

İnstagram hesabınızda ‘’Ayarlar’’ bölümüne girdiğinizde gelen sayfada ‘’Gizlilik’’ kısmına dokunarak oradan da ‘’Mesajlar’’ bölümüne giriş sağlayın. Açılan sayfadaki tüm verilerinizin içerisine girerek burada eğer ‘’İstek alma’’ işaretli olarak görünüyorsa hepsine ‘’İzin ver’’ olarak değiştirmeniz gereklidir.

Değişimlerinizi bu doğrultuda kaleme almanızla birlikte artık sorun kalmadan ayarlarınızı bitirmiş olacaksınız. Bundan sonrasında yapacağınız işlem beklemektir. Test etmek istiyorsanız sizde kayıtlı olmayan ve daha öncesinde hiç mesajlaşmadığınız birinin instagram hesabından kendinize mesaj göndermeyi deneyin. Bu işlemi denemenizle birlikte artık işlemlerinizi test etmiş olacaksınız. Hala daha istek gelmemeye devam ediyorsa ve siz bu denemeyi yapmanıza rağmen istek gelen kutunuz görünmüyorsa sorunu instagram yetkililerine bildirmeniz gereklidir.

instagram mesaj isteği gelmiyor

instagram mesaj isteği alamıyorum ve gelmiyor

instagram mesaj isteği gelmiyor diye girdiğiniz araştırmalarınızda bir çözüm bulamadıysanız, ‘’Sorun bildir’’ üzerinden instagrama bu durumu belirtmelisiniz. Ardından yetkililer gerekli incelemeleri sağlayarak size geri dönüş sağlayacaktır.

Onlardan geri yanıt gelene kadar ise uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyerek denemelerinizi işleme almanızda da yarar bulunmaktadır. Mesaj gelmeme durumu sunucu tabanlı da olabilir. Yani gelen bir sorun varsa buna sizin yapabileceğiniz bir işlem bulunmadığı için beklemeniz gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here