Paylaş

instagram mesaj işlemi engellendi diyor. İnstagram hesabında birine mesaj göndermeye çalıştığınızda işlem yapamıyorsanız çözüme dair detaylar haberimizde.

Topluluk kurallarına önem veren instagram uygulaması içerisinde limitlerin olduğu önceki yazılarımızda sizlerle paylaşmaktaydık. 2019 yılına girdikten sonra ise limitlerde yeni güncellemeye gidilmiş ve bu kısıtlamalar daha aza çekilmiştir. 1 saat içerisinde 15 kişiye mesaj gönderimi yapmanız halinde mesaj göndermeye çalıştığınızda işlem engellendi hatası alacaksınız. Onun dışında bu süre dilimi 15 dakika içerisine düşerse de aynı şekilde hatalar meydana gelebilmektedir. Kimi kullanıcılarda bu oran artış gösterse de özelliğin fazla kullanılması sonrasında kısıtlamanın geldiğini belirtebiliriz. Yani açtığınız hesapta tanıyor olabileceğiniz kişilere yazmanız halinde onlar tarafından sizlere yanıt gecikmeden gelecektir. Ama gönderilen tüm mesaj istekleriniz askıda beklerse bu özelliği kullanmanız belli bir süre sonrasında engellenecektir. Engellemenin ne zaman kalkacağına dair bilgileri de yine aynı şekilde yazımız da bulabilirsiniz.

instagram mesaj işlemi engellendi diyor

İnstagram mesaj göndermem engellendi, instagram mesaj işleme girmiyor, instagram mesaj bölümü işlem yapmıyor, instagram hesabında mesaj alanı açılmıyor, instagram mesaj gönderim engeli aldım bu engel ne zaman kalkar. Sorularının yanıtını merak edenlere özel yazımızda paylaşımını gerçekleştireceğiz. İnstagram’ın en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından birisinin olmasındaki neden topluluk kurallarına önem vermesiyle alakalıdır.

instagram mesaj bölümü açılmıyor

Hesap güvenliği ve kullanıcıların kendi gizliliği her daim önemlidir. İnstagram bu önemi oldukça üstte tuttuğu için kullanıcı kitlesinde de her geçen gün artış görmektedir. Tanımadığınız kişilere, takip isteği göndermeniz, mesaj göndermeniz ya da sürekli beğeni ile yorum yapmanız halinde kısıtlama gecikmeden hesabınıza gelecektir.

instagram mesaj işlemi engellendi diyor, instagram  mesaj kısıtlandı, instagram mesaj atmam engellendi, instagram mesaj alanı açılmıyor, instagram mesaj bölümü açılmıyor, instagram mesaj işlem görmüyor
  • Alınan bu kısıtlamanın ne zaman kalkacağını ise yine sizler belirleyeceksiniz. Mesela alanlar sürekli değişiklik göstermesinden dolayı mesaj gönderme alanında engel aldıysanız bu durumda gönderilen mesajları silelim.
  • Mesajlar silindikten sonra yaklaşık 1 saat boyunca hiç kimseye mesaj gönderiminde bulunmayın.
  • 1 saat sonrasında mesaj gönderim kısıtlamanızın kaldırıldığını göreceksiniz. Artık mesaj gönder dediğinizde işlem engellendi hatasıyla karşılaşmayacaksınız.
  • Fakat yine bir önceki gibi sürekli kişilere mesaj göndermeye başlarsanız bu kez engel geldikten sonra kalkması bu kadar kısa sürmeyecektir.
  • Son kısıtlamada ise doğrudan hesabınız kapatılabilir bilginiz olsun.

İnstagram mesaj gönderme ekranının açılmamasıyla alakalı olarak yaptığımız incelemeleri sizlere sunumunu sağlamış bulunuyoruz. Anlatımda merak ettiğiniz bir yer varsa bunu bize iletebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: instagram bunun gibi daha az gönderi gör

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here