Paylaş

instagram Mesaj Gönderilemedi Gitmiyor durumuyla karşı karşıya kaldıysanız sorunun temelindeki sorunu sizlere anlatacağız. İnstagram mesaj başarısız, mesaj engeli, dm atamıyorum ve kırmızı ünlem çıkıyor tarzındaki sorunların giderilmesi için neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Dünyada ve Türkiye’de en çok giriş sağlanan sosyal medya uygulamalarından biri olan instagram uygulamasında mesaj gönderimleri sırasında son zamanlarda yaşanan sorunu ele alacağız. Dm gönderimleri sırasında mesajların gitmemesi, gönderim sonrasında aradan zaman geçtikten sonra kırmızı ünleme düşmesi ya da mesaj gönderimi sağladığımız mesajların görüldü yazısına düşmemesinden ötürü yapılacak olan işlem ayarlarını sizlere tek tek anlatımını gerçekleştireceğiz. Öncelikle hesabınızda internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer internet bağlantısında sorun yok ise bu durumda yapacağınız ayar ve kontroller aşağıdaki şekildedir.

instagram Mesaj Gönderilemedi Gitmiyor

instagram mesaj başarısız, instagram mesaj engeli, instagram dm atamıyorum, instagram kırmızı ünlem çıkıyor, mesaj başarısız diyor sorunun giderilebilmesi ve yaşanan aksaklıkların ortadan kalkması için yapılacak olan ayarlar hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Böylelikle instagram uygulamasında yaşanan sorunun ortadan kalkacağız.

İnstagram Mesaj Başarısız

İnstagram hesabında gönderimini sağladığınız mesajın üzerinden zaman geçtikten sonra başarısız diye bir uyarı alırsanız bu durumun temel nedeni İnternet veri tabanıyla da alakalıdır.

 • Yani mobil veri ya da wi-fi bağlantınız zayıf ise mesajın gitmemesi ile ilgili bir durum karşılaşabilirsiniz.
 • Haricinde uygulamayı silip tekrar yüklemeyi deneyelim.
 • Yaşanan sorunun giderilip giderilmediğini test ettikten sonra sorun giderilmediyse aşağıdaki adımları takip etmeniz de fayda bulunmaktadır.

instagram Mesaj Gönderilemedi Gitmiyor, instagram mesaj başarısız, instagram mesaj engeli, instagram dm atamıyorum, instagram kırmızı ünlem çıkıyor, mesaj başarısız diyor

İnstagram Dm Atamıyorum

Gönderimini sağladığınız dm sonrasında engelleme yaşanıp yaşanmadığını test etmeniz için yapmanız gereken işlem o hesabı kontrol etmek olacaktır. Yani mesaj gönderdiğiniz kişi tarafından engellendiğinizi öğrenebilmeniz için ona bir takip gönderin. Takip gönderimi sonrasında istek doğrudan geri gelirse siz ne kadar mesaj gönderseniz de gönderin işe yaramayacaktır.

 • Günde 20-30 kişiye dm atıp hiç bir şekilde geri mesaj almadıysanız,
 • Belli bir süre sonra instagram uygulaması tarafından engelleme otomatik olarak gelecek,
 • Ve artık mesaj gönderimi yapamamaya başlayacaksınız.
 • Bu da sizin kısa süreli engellediğiniz anlamına gelmektedir.
 • Peki sorun ne zaman giderilecektir.

Bunun için 24 ila 48 saat beklemeniz gerekmektedir. Bu süre geçtikten sonra artık mesaj attığınız kişiden mesaj gelmesini beklemelisiniz. Harici durumunda atacağınız mesajlar engel almanıza sebebiyet verecektir. Yaptığımız işlem ayarlarımız bu kadardır. Aklınıza takılan soruları yorum bölümünde bizlere iletmeniz yeterli olacaktır.

26 YORUMLAR

 1. Merhabalar, benim sorunum şu şekilde: takipleştiğim kişilerle dm’den mesajlaşabilirken takipleşmediğim insanlara mesaj atamıyorum.(Mesajın gönderilemedi) hatası alıyorum bu da sizin bahsettiğiniz sorunlarla aynı anlamamı geliyor?

 2. merhaba, benim sorunum şöyle instagramda mesajlaşırken birdenbire mesajlar gelmemeye başladı sonra da mesajlar bölümündeki bütün mesajlar gitti sayfa birden bomboş oldu bu neden olabilir

 3. asıl instagram dışında face bir hesap açtım fakat yine de DM gönderemiyorum.Bu engelleme acaba numarayla mı ilgili yoksa isimle mi ilgili..
  tl ıphone 4

 4. merhaba ben takip ettiğim kişilere dm atıyorum mesaj gidiyor ama görüldü olmuyo yani mesaj gitmiş gibi görünüyor ama görülmüyor ve cevap vermiyorlar bu neden oluyo acaba?

  • Merhaba,

   Karşı tarafın mesajı görmemesinden kaynaklıdır. Yanınızdaki bir telefondan o kişiye mesaj gönderin. İnstagram’da gönderilen mesaj yerini bulacaktır. Eğer telefondan görmenize rağmen görüldü gelmiyorsa instagram’a sorunu bildirmemiz gereklidir.

 5. merhaba benim sorunum şu, instagramda arkadaşıma dmden bir link attım ama mesaj gönderilemedi. mesajı silmeye çalışıyorum maalesef silinmiyor ve ben yeni mesaj attığım zaman o gönderilemeyen mesaj en alta geçiyor. ne yapmam gerekiyor

 6. Merhabalar instagram da dm bölümüne giriyorum instagram direkte hoşgeldiniz diyor mesaj bildirimi hep geliyor ama hata veriyor ancak başka cihazdan cevap verebiliyorum bildirim felan yarım yamalak geliyor bunun çözümü nedir her şeyi yaptım sildim yükledim cihazı kapatıp açtım yok olmuyor 2 aydır böyle

  • Merhaba,

   Gönderilen içerikleri olduğundan fazla kullanırsanız instagram kısa süreli engel verebiliyor.

   Haricinde gönderilen fotoğraf ve videolar karşı taraf tarafından şikayet edildiğin de de bu sorun meydana gelmektedir.

   24 saat herhangi bir gönderi yapmadan bekleyin sonra tekrar deneme sağlayın.

  • Siz mesaj geliyor ancak gitmiyorsa karşı taraflıkta sorun olabilir.

   Yani makaledeki adımları uyguladıktan sonra problem için sorun bildirisi sağlamanız ve haricinde başka bir telefondan kendi hesabınıza girş sağlayarak aynı problem var mı yok mu test etmemiz gerekiyor. Bir de kendi telefonunuzdan başka bir hesaba giriş sağlayarak deneme sağlayalım.

 7. Merhabalar
  Dm den mesaj gonderebiliyorum ancak alamiyorum. Hesabi baska telefonfa actim oradada aynisi yasandi. Mevcut mesajlari da okudugum halde okunmamis gibi gosteriyor. Bir hafta oldu. Sorunu bildirdim ama henuz bir yanit gelmedi. Ne yapmaliyim? Tesekkurler

 8. İnstagrama giriş yapamıyorum bu kullanıcı adı hiçbir hesaba ait değil diyor ya da şifreni değiştir diyor e postama şifre gönderiyorum gelmiyor hacklendimi acaba

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here