Paylaş

instagram mesaj gönder butonu çıkmıyor. İnstagram uygulamasında takip etmediğiniz kişilere mesaj gönderimi yapamıyorsanız nedenine bakacağız.

İnstagram bilindiği üzere kendini sıklıkla güncelleyen bir sosyal medya uygulamasıdır. Fakat 2019 yılından sonra bu güncellemeleri daha sık hale getirmiştir. Genel yeniliklerle birlikte de de kullanım alanlar değiştirilmiş ve koşullarda da buna bağlı olacak şekilde değişikliğe gidilmiştir. Artık birden fazla instagram hesabınızı aynı telefon üzerinden tek bir instagram bağlantısı halinde kullanım yapabilmek mümkündür. Hesap ekle alanına girerek ikinci hesabınızın ekleme işlemlerini bulabiliyorsunuz. Bir hesabınızda mesaj gönder butonu aktif iken diğer hesabınızda bu buton kapalı konumdaysa buna neden olan etkenleri gözden geçirmeniz gereklidir. Hangi hesabınızda mesaj gönder butonu çıkmıyorsa o hesabınızın içerisine gelerek nelerin işleme alınacağına birlikte bakacağız. Sonrasında ise sorunun giderilmiş olması gerekiyor.

instagram mesaj gönder butonu çıkmıyor

İnstagram mesaj gönder neden bende yok, instagram hesabımda mesaj gönder butonu çıkmıyor, instagram mesaj gönderi göremiyorum, instagram herkeste mesaj gönder var ama benim hesabımda yok, instagram uygulamasında mesaj gönder seçeneği kaldırıldı mı? Kullanım gerçekleştirdiğiniz instagram hesabınızda birine mesaj göndermeyi denediğiniz de o kişiyi takip etmiyorsanız ve o kişinin hesabı herkese açık değilse yukarıda (…) kısma tıklayarak mesajı gönderebiliyorsunuz. Fakat eğer siz bu alana geldiğinizde burada mesaj gönder butonunu görmüyorsanız bu durumun incelemesini sağlamış bulunuyoruz.

instagram mesaj gönder gözükmüyor

Artık instagram kullanıcıları birden fazla hesapları aynı uygulama üzerinden kullanımını gerçekleştirebilmekteyiz. Bu noktada hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. O yüzden bazı özellikler bir hesabına gelirken bazı özellikler faklı hesaplarına gelmeyebilmektedir. Bunu da hemen iki ya da üç hesap içerisinde gelen yeniliklere bakarak anlayabiliyorsunuz.

instagram mesaj gönder butonu çıkmıyor, instagram mesaj gönder bende yok, instagram mesaj gönder nerede, instagram mesaj gönder çıkmıyor, instagram mesaj gönder gözükmüyor, instagram mesaj gönder butonunu bulamıyorum
  • İlk önce birine mesaj göndermek istediğinizde o kişiyi takip etmiyorsanız ve o kişiye mesaj göndermek istediğinizde sağ üst alanında bulunan () tıklamanız lazım.
  • Ondan sonra gelen seçenekler arasında mesaj gönder butonunun görünmesi gerekiyor.
  • Bu alanda eğer mesaj gönder çıkmıyorsa büyük ihtimalle çok fazla kişiye mesaj gönderimi deniyorsunuzdur.
  • O yüzden mesaj gönderme butonu size gösterilmiyor olabilir. Yani mesaj gönderiminiz kısa süreliğine kısıtlama almış beklemeniz gerekiyor.
  • Haricinde farklı hesaplardan bakarak aynı kişiye farklı hesabınızdan da mesaj gönder butonu var mı yok mu.
  • Varsa kısıtlama geldiğinden ötürü beklemeniz gerekiyor. Ama yoksa kişi kendini mesajlara kapalı hale getirmiş olabilir.
  • Kısıtlama işlemleri için belirtilen bir süre yok ancak 24-48 saat içerisinde hiç kimseye mesaj atmamanızda yarar bulunmaktadır.
TAVSİYE YAZI: instagram hikayemde facebook gözükmüyor

instagram mesaj gönder butonu çıkmıyor sorunu için belirtilen ayarlarla birlikte de sorun devam ederse çözüm işlemleri için sorun bildirisi sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here