Paylaş

instagram mesaj gitmiyor ünlem cıkıyor. Dm alanında gönderilen mesaj biraz bekledikten sonra ünlem çıkıyor ve mesajınız gitmiyor ise çözüm yazımızda.

Direct messager (DM) alanında bir birleriyle iletişime geçen bir çok insan farklı alanlar da birbirlerine mesaj atabilmektedir. Doğrudan mesaj anlamına gelen ”DM” özelliği instagram uygulaması içerisinde kısa süre de faaliyet almış durumdadır. Kullanıcıların kendilerini ifade etmek adına kullanılan bu işlem aşamaların da oluşan sıkıntılar ise can sıkmaktadır. İnstagram’da bir çok kullanıcı ”DM” diyerek paylaşım yapmaktadır. Bunun ne anlam ifade ettiğini web sitemiz de daha öncesinde sizlerle paylaşmıştık. DM demek yani özel mesaj anlamı ifade etmektedir. Herkesin kısa süre içerisinde bu paylaşımları çoğaltılmasıyla birlikte mesajlaşma alanı oldukça önem kazandı. Kısa zaman sonra herkes tarafından sevilen mesajlaşma alanın bir çok yenilikler de hemen getirildi. Ancak bazı kullanıcılar bu özelliği kullanırken bazı hatalar aldığını belirtti. İnstagram mesaj gitmiyor ve mesaj atıldıktan belli bir zaman sonra ünlem işaretinin çıktığını dile getirdiler. Sorunun temeline inerek bu durumun ne ile alaklı olduğunu inceledik.

instagram mesaj gitmiyor ünlem cıkıyor

İnstagram mesaj ünlem çıkıyor, instagram mesaj gönderimi sırasında ünlem geliyor, instagram mesajda ünlem geliyor, instagram ünlem çıkıyor mesaj gitmiyor, instagram karşı tarafa mesaj gönderirken ünlem çıkıyor, instagram mesaj gönderilmediğinden dolayı ünlem geliyor. İnstagram mesajın karşı tarafa gitmesi için bir çok işlem denendiğini bilmekteyiz. Bu işlemleri yapıp gönderim sırasında gönderiliyor ya da belli bir süre sonra ünlem gelmesi mesajın karşı tarafa gönderilmediği anlamına gelmektedir. Mesajın gitmesi ve ünlem sorununun kalkması için yapılması muhtemel işlemleri konu aldık.

intagram mesajım neden gitmiyor

Facebook, twitter ve whatsapp uygulamalarında olduğu gibi instagram hesabında da bir çok insan bir birleriyle mesajlaşma içerisine girmektedir. Tabi instagram uygulamasında bu özellik daha faal şekilde kullanıldığı için kısa zaman önce görüntülü konuşma özelliği de gelmiş durumdadır.

Gönderilen mesajların karşı tarafa gitmemesi ve buna bağlı olacak şekilde karşımıza gelen ünlemin ne ile alakalı olduğuna bakacağız. İnstagram hesabı içerisinde mesajın gitmemesi ve ünlem işareti gördüğünüzde internet bağlantısını kontrol ediliyor.

  • Bağlantı kontrol edildikten sonra telefondan uygulamayı kaldırarak tekrar yükleme sağlayalım.
  • Harici durumunda telefonda kapatılıp açılım ile birlikte sorun giderilmiş olacaktır.
  • Problem giderilmez ise başka bir telefondan instagramdan yazışmayı kontrol edelim.
  • Şayet yazışmada sorun yok ise mesaj adımında engel almış olabilirsiniz.
  • Çok fazla kişiye 1 saat içerisinde mesaj gönderimi sağladıysanız bu soruna sebep verecektir.
  • Böyle bir durumda 24 saat içinde kimseye mesaj gönderilmemesi gerekiyor.
  • Ama bu yönde bir sorun yoksa bu durumda genel bir sorun mu olup olmadığı kontrolü için başka bir cihazdan deneme sağlayın. Sorun bu yönde giderilmiş olacaktır.

instagram mesaj gitmiyor ünlem cıkıyor şeklinde gelen bildirimler yapılan işlem aşamaları sonrasında giderilmiş olacaktır.

instagram mesaj gitmiyor ünlem cıkıyor, instagram dm gitmiyor, dm ünlem çıkıyor, instagram mesaj ünlem çıkıyor, instagram ünlem çıkıyor, instagram mesajım neden gitmiyor

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here