Paylaş

instagram mesaj alanı güncellendi kalp yok. İnstagram uygulamasında dm bölümüne gelen güncellemeyle alakalı detayları haberimizde paylaşacağız.

İnstagram video ve resim uygulaması olarak hayatımıza girdikten sonra mesaj bölümünde de önemli bir yol kat etmiştir. Nitekim uygulamaya her güncelleme getirildiğinde bu alana da güncelleme gelmektedir. Son gelen güncellemeyle birlikte artık kalp ikonunun olmadığı görülmektedir. Onun yerine güler suratlı dikdörtgen şekilde bir ibare eklenmiştir. Aslında tek bir alana sığdırılmış gibi görülmektedir. Fakat kalp ikonunu zaten mesaj alanında da gönderimini sağlayabiliyorduk. Ama GİF özelliğinin eklenmesiyle birlikte bu alana (+) işareti gelmişti. Yeni gelen güncellemede kalp işaretinin olmadığını görmeniz mümkündür. DM alanına getirilen bu güncelleme ilk aşamada sorun yaşatacak gibi görülse de ilerleyen dönemlerde sohbet alanını renklendirmenizi sağlayacaktır. Ve arkadaşlarımızla, takipçilerimizle konuşmalarımızı daha eğlenceli hale getirecektir. GİF özelliğini, kalp özelliğini göremeyenler için yapılması gerekenleri işleme alacağız.

instagram mesaj alanı güncellendi kalp yok

İnstagram mesajda kalp kayboldu, instagram dm kalp nereye gitti, instagram mesajda gif yok, instagram mesaj kısmı güncellendi, instagram gif gönderimi nereye gitti, instagram gifi göremiyorum, instagram mesaj alanına getirilen yenilik nedir. İntagram hikaye, dm, paylaşım ve buna bağlı ayarlar alanını sürekli güncelleştirerek yenilikleri hesaplara dahil etmektedir. Bunların yapılmasındaki tek amaç ise aktif süresini artırarak kullanıcılara daha rahat bir ortam sağlamaktadır.

instagram dm güncellendi

İnstagram mesaj kısmına gelen yeniliğin inceleyebilmek için hesabımıza girişimizi gerçekleştiriyoruz. Hesaba giriş sağladıktan sonra mesaj kısmına geliyoruz.

instagram mesaj alanı güncellendi kalp yok, instagram mesaj kalp nereye gitti, instagram mesajda kalp kayboldu, instagram dm güncellendi, instagram mesaj güncellendi, instagram mesajda kalp görünmüyor
  • Mesaj alanında yıllardır alışmış olduğumuz hatta karşı tarafa yanlışlıkla gönderim yaptığımız kalp işaretinin olmadığını görebilirsiniz.
  • Onun yerini ise dikdörtgen şeklinde gülen suratlı bir alanın geldiğini görebilirsiniz.
  • Çıkartma ve gif özelliğinin geldiğini görebilirsiniz.
  • Mesajda karşı tarafa ne göndermek istiyorsanız bu alandan seçimini sağlayarak gönderim işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Buraya eklenen özelliğin ilerleyen dönemlerde daha fazla geliştirileceğini de bilmeniz de fayda bulunuyor. İnstagram mesaj alanına sesli mesaj gönderimi, görüntülü aramayı ve buna bağlı getirdiği bu yeniliklerle daha kullanılır olmasını hedeflemektedir.

instagram mesaj alanı güncellendi kalp yok, instagram mesaj kalp nereye gitti, instagram mesajda kalp kayboldu, instagram dm güncellendi, instagram mesaj güncellendi, instagram mesajda kalp görünmüyor

Sohbeti daha renkli hale getirebilmek için artık sizlerde bu özelliği dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu aşamada sormak istediğiniz bir şey varsa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here