Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz yazımızda instagram küçük işletme desteği ekleme koyma işlemleri ile alakalı ayarların nereden yapacağınızı anlatacağız.

İnstagram hesaplarında normal paylaşımların yerini hikayeler almış durumda. Hikaye özelliğinin en çok kullanıldığı platformlardan birisi haline gelen instagram uygulamasında farklı farklı yeniliklerde dahil edilmektedir. instagram küçük işletme desteği ekleme koyma işlemlerinizi nasıl yapıldığını yazımız içerisinde sizlere belirteceğiz.

  • Corona virüsünden sonra instagram’da kolları sıvayarak küçük destek özelliğini hesaplara dahil etti.
  • Ülkemizde de kullanıma sunulan özelliği hikayenize nasıl ekleyeceğinizi adım adım paylaşacağız.

instagram küçük işletme desteği ekleme koyma

instagram küçük destek

instagram küçük işletme desteği özelliği ülkemizde de tüm hesaplara dahil edilmiş durumdadır. Hikaye alanına getirilen özellikten nasıl yararlanacağınızı ise adım adım paylaşarak sorununuzu gidereceğiz.

  • Uygulamanızın içerisine girişinizi gerçekleştirin. Ve daha sonrasında üst tarafta bulunan hikaye alanınıza giriş yapın.
  • Fotoğraf ya da videonuzu çekip hikaye kısmına ekleyin.
  • İşlemi yaptıktan sonra paylaşımı sağlamadan önce üst tarafta bulunan gülen suratlı dikdörtgen şeklindeki butona tıklayın.
  • Açılan ekranda ‘’Küçük işletme desteği’’ adı altında bir seçenek göreceksiniz.
  • Bu seçeneğin üzerine tıklayıp desteği istediğiniz profilin adını yazabilirsiniz.
  • Ayarları yaptıktan sonra paylaş demenizle birlikte paylaşımınız hikaye alanına eklenecektir.

instagram küçük destek koyma

instagram küçük işletme desteği

instagram küçük destek koyma işlemlerini yukarıdaki şekilde devreye alabilirsiniz. Lakin bazı kullanıcılar hikaye alanına geldiğinde bu özelliğin kendilerinde olmadıklarını dile getirmektedir. Şayet böyle bir durum olursa uygulamanızın güncel olmamasından kaynaklı problem yaşıyorsunuz demektir.

Dolayısıyla telefonunuzun mağaza alanına girerek oradan instagram uygulamasının adını yazıp güncelle diyelim. Yaptığınız bu işlem sonuçsuz kalırsa uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek deneme sağlayın.

İnstagram hesabınızda daha öncesinde bir kısıtlama aldıysanız eğer kısıtlamadan dolayı da sorun yaşıyor olabilirsiniz. Kısıtlama kalktıktan sonra özellik hesabınıza dahil edilecektir. Beklemenize rağmen özellik hale ekli değil ise bunun için sorun bildirisi yaparak instagram yetkililerine bu özelliğin sizin hesabınıza gelmediğini beyan edebilirsiniz. Yetkililer incelemeleri yaptıktan sonra özelliği hesabınıza dahil edecektir.

İnstagram uygulamasında sormak ya da eklemek istediğiniz farklı bir husus olursa da bunu bize yorum alanından bildirebilirsiniz.

instagram küçük işletme desteği ekleme koyma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here