Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram kolaj oluşturma ve ekleme işlemlerini nasıl sağlayacağınızı birlikte kontrol edeceğiz.

Hikayelerin önem kazandığı sosyal medya uygulamalarında özelliğin en fazla kullanıldığı uygulamalardan birisi ise tartışmasız İnstagram uygulamasıdır. İnstagram yetkilileri de bunu bildiğinden ötürü bu alana sürekli olacak şekilde yenilikler getirmektedir. instagram kolaj oluşturma ve ekleme işlemlerinin nasıl sağlandığını beraber inceleyeceğiz.

Gerçekleştireceğimiz ayarlarla birlikte sizlerde artık resimlerini aynı karede ayrı ayrı olacak şekilde ekleyebilirsiniz. Ya da tek bir resmi kesilmiş şekilde ekleme işlemi sağlayabileceksiniz. Bunu nasıl ayarlayacağınıza ise birlikte göz gezdirerek görebileceksiniz. Ben hazırım diyorsanız işlemlere başlayalım.

instagram kolaj oluşturma ve ekleme

instagram kolaj oluşturma ve ekleme

instagram kolaj oluşturma işlemini uygulamanızın hikaye alanından sağlayabilirsiniz. Üstte belirttiğimiz üzere instagram hikaye alanına oldukça önem vermektedir. Reels özelliği ile birlikte getirilen bu özelliği de şu sıralar çok fazla kullanıcının kullandığını söylemek mümkündür.

Öncelikli olarak instagramın hikaye alanına giriş sağlayın. Buraya girişinizi yaptıktan sonra açılan sayfanın sol tarafında bulunan ‘’Yerleşim’’ yazan butona tıklayın. Alana tıkladıktan sonra ekranı siz kaça bölmek istiyorsanız alttaki seçeneklerin içerisinde bölme işlemini sağlayabilirsiniz.

Daha sonrasında tek tek resimlerin çekilmelerine başlayabilirsiniz. Bu ayarları işleme koyduktan sonra sorun giderilmiş olacaktır. Geriye tek işlem olarak gönderinizi paylaşmak kalıyor. Paylaşmadan önce o resmi kaydedebilir ve başka alanlarda da yayına verebilirsiniz.

instagram kolaj ekleme

instagram kolaj ekleme ayarlarını yukarıdaki şekilde devreye koyabilirsiniz. Olur da bir problem sorun yaşamanız halinde internet bağlantınızın olup olmadığından emin olun. Kolajı oluşturduktan sonra ekleme sırasında hata aldıysanız bu işlemi mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor. Mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak denemelerinizi sağlayın.

Kolaj haricinde instagram uygulamasında farklı bir konuda işlem sağlamak isterseniz şayet onu da bizlere yorum alanından bildirebilirsiniz. Biz size var olan ayarların hangi alandan işleme alınması gerektiğini detaylı şekilde paylaşacağız.

İnstagram uygulamasında meydana gelen hatalarınızın hemen hemen bir çoğunu kaleme almış bulunuyoruz. Web sitemizin arama kısmından yaşamış olduğunuz sorunu yazmanız halinde probleminizi giderecek yazılarımıza ulaşabilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here