Paylaş

Instagram kod alamama sorununun çözümü 2019. Güvenlik kodu ya da doğrulama kodu telefonunuza gelmiyorsa sorunu nasıl giderileceğini konu almış bulunuyoruz.

Kod sorunu tüm sosyal medya hesaplarında yaşanan sorunlardan birisidir. Facebook, Twitter, Snapchat, Tik tok ve Instgram hesaplarında da bu sorunun meydana geldiğini söyleyebiliriz. Şifre sıfırlama, iki faktörlü kimlik doğrulama ve hesap açımlarında kodlar telefonumuza gönderilmektedir.

Doğrulama ya da güvenlik kodlarının telefonunuza gelmesiyle alakalı sorunun nasıl giderileceğini daha öncesinde hazırladığımız yazılar da paylaşmıştık. Özellikle numara değişikliğine giden kullanıcılar, kodun eski numarasına gitmesinden ötürü rahatsızlık duyuyorlardı.

Instagram kod alamama sorununun çözümü 2019

Instagram giriş ekranına geldiğinde ‘’Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?’’ yazısına tıklayıp ilerlemelerimizi bu doğrultuda yapıyorduk. Bire bir form doldurup gönderme yapamıyorduk. Ancak bazı kullanıcılarda bu alan çıkmadığından ötürü farklı hangi yolların takip edilmesi gerektiğine bakacağız.

Instagram doğrulama kodu alamıyorum

Doğrulama, güvenlik ya da şifre yenileme kodunun tarafınıza ulaşmamasından ötürü hangi form üzerinden iletişime geçeceğinizi ileteceğiz.

Instagram kod alamama sorununun çözümü 2019
  • Bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açtıktan sonra arama satırı alanına,
  • https://www.facebook.com/help/contact/283958118330524
  • Yazıp enter tuşuna basıyoruz. ‘’ Hesabınızı Doğrulamak İle İlgili Sorunu Bildirin’’ sayfasına ulaşmış olacaksınız.
  • Facebook ve Instagram’ın en güzel yanı yaşanan sorunlarla alakalı formların olmasıdır.
  • Karşımıza gelen doğrulama formunu kendinize bağlı şekilde dolduruyoruz.
  • İlave bilgiler alanına,
  • ‘’Sayın Instagram yöneticileri, xxx hesabıma kod istediğimde kod telefonuma gelmiyor. Ya da numara değişikliği sağladığım için kod eski numara gitmektedir. Konunun tarafınızdan incelemesinin yapılarak geri dönüşün yapılmasını istiyorum’’

Yazarak ‘’Gönder’’ butonuna tıklıyoruz. Instagram ve Facebook bağlantılı olduğu için gelen ekranda Facebook bilgilendirmesini görebilirsiniz. Yetkililer tarafından gerekli olan incelemeler yapıldıktan sonra sizlere geri dönüş E-posta adresinize yapılacaktır.

Instagram kod alamama sorununun çözümü 2019

Instagram güvenlik koduyla alakalı yaşanan sorunu yukarıdaki form ile giderebilirsiniz. Kod gönderimi sağlarken altında ‘’Kod almadın mı?’’ diye bir ibare çıkıyorsa, ona tıklayıp işlemlerinizi ilerleyebilirsiniz. Normalde tüm aşamaları sağlamaya rağmen hala daha kod gelmiyorsa bu formu devreye koyabilirsiniz.

Uygulamadaki telefon numarasını değiştirmeden kendi telefonunuzu değiştirdi ise, kod eski telefona gideceği için mağdur olabilirsiniz. Orada yaşanan sorunu da bu form ile giderebiliyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here