Paylaş

instagram kişiye özel bildirim ayarları. İnstagram’da artık takip ettiğiniz kişilerin bildirim ayarlarını kişi bazlı yaptığınızdan ötürü nasıl yapılacağını ele aldık.

Yükleme yaptığımız uygulamalardan gelen bildirimler bazen sıklaşmasından dolayı komple bildirimleri kapatabiliyoruz. İnstagram uygulamasında da bu durum aynı şekilde geçerliliğini korumaktadır. Fakat instagram bildirim ayarlarıyla alakalı önemli bir yenilik getirerek artık kişi bazlı bildirim ayarlarını kendiniz sağlayabilirsiniz.

instagram kişiye özel bildirim ayarları

Yani takip ettiğiniz fakat bildiriminin gelmesini istemediğiniz bir hesap varsa ona has olacak şekilde bildirimleri kapalı hale getirebilirsiniz. Ya da hesabınızda gün içerisinde sürekli canlı yayın yapan birisi varsa bir kişi için tüm canlı yayın bildirimlerini kapatmanıza gerek bulunmamaktadır. Direk o kişinin canlı yayın bildirimini kapalı hale getirebilirsiniz. Tüm bu ayarları işleme nasıl koyacağınızı haberimizde konu almış bulunmaktayız.

İnstagram kişi bazlı bildirim ayarları, instagram kişiye özel bildirimleri nasıl kapatabilirim, instagram birinin canlı yayın bildirimi gelmesin, instagram kişi bazlı bildirimleri pasif hale getirme, instagram sevmediğiniz birinin bildirim ayarlarını kapatma. Takip ettiğiniz birinin hesabından size gelen bildirimlerden sıkıldıysanız o kişinin bildirimlerini kişiye özel yapabilirsiniz. Yani birinden gelen bildirimden dolayı tüm kişilerden gelecek bildirimleri kapalı hale getirmeniz mantıksız bir olaydır. İnstagramda bu mantıksızlığı anladığından ötürü kişiye has bildirim ayarlarını hesap içerisine dahil etmiş durumdadır.

instagram kişi bazlı bildirim ayarı

Hesabınızda kişi bazlı bildirimlerin ayarlanabilmesi için öncelikle bildirimini kapatmak istediğiniz hesabın profiline geliyorsunuz.

instagram kişiye özel bildirim ayarları, instagram kişi bazlı bildirim ayarları, instagram birinin bildirimlerini kapatma, instagram birinin bildirimlerini açma, instagram kişiye has bildirim ayarı
  • Takiptesin yazısına tıklıyoruz.
  • Bildirimler
  • Gönderiler
  • Hikayeler
  • IGTV
  • Canlı videolar

Özelliklerinden hangi bildirimini kapatmak istiyorsanız buradan onu kapalı konuma getirebilirsiniz. Eğer siz bildirim gelmiyor diyorsanız yine aynı alana girerek buradan aktif edebilirsiniz.

Takiptesin yazısına tıkladığınız da bu bilgiler karşınıza henüz daha gelmediyse uygulamanızın güncel olmamasından kaynaklıdır.

instagram kişiye özel bildirim ayarları, instagram kişi bazlı bildirim ayarları, instagram birinin bildirimlerini kapatma, instagram birinin bildirimlerini açma, instagram kişiye has bildirim ayarı

Uygulama güncellemeleri sağlayıp tekrar aynı alana giriş yapmanız halinde belirtilen adımlar karşınıza gelecektir. İşlemleri söylediğimiz şekilde yaparsanız hiçbir sıkıntı yaşamadan ayarları tamamlamış olacaksınız. Anlatıma eklemek istediğiniz farklı bir husus varsa bunu yoruma çekinmeden belirtebilirsiniz. Cevabını yine yorum alanından sizlere detaylı şekilde vereceğimizi bilmenizi isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here