instagram Kişi Engelleme Nasıl Yapılır Resimli olarak anlatıp engel kaldırma işlemleri hususunda da makalemizde siz değerli kullanıcılarımızı aydınlatacağız

Kısa süre içerisinde yakalamış olduğu ivmeden dolayı sosyal medyanın en popüler ağı haline gelen İnstagram, bu kitleyi yakalamasında ki en büyük etkenlerden bir tanesi de kullanıcılarına sunmuş olduğu rahat ortamdır. Bunlardan en önemli özelliklerden biri ise kişi engellemesidir. Kişinin engellenmesi sonrasında artık engellenen kişi sizi aramalarda dahi bulamamaktadır. Bu işlemlerin nasıl yapılacağını ise sizlere görsel olarak paylaşacağız.

Yapmanız gereken işlem ise çok basit aşağıdaki adımları izlemektir. Aşağıda kişi engellemesi nasıl kaldırılır ile ilgili görseli bulamayacaksınız. Ancak bunu da nasıl olduğunu yazılarımızda sizlerle paylaşımını gerçekleştirerek sorununuzu ortadan kaldıracağız.

instagram Kişi Engelleme Nasıl Yapılır Resimli

İşlem adımlarımız için öncelikle instagram hesabınızda sizi rahatsız eden kişinin profil ekranına geliyoruz.

  • Yaptığımız işlem sonrasında profilin sol üst tarafında bulunan … bölümüne tıklayıp işlem adımlarımıza devam ediyoruz.

instagram engeli kaldırma

Yaptığımız işlem adımları sonrasında karşınıza bir ekranda gelecektir. Bu ekranda sizlere 3 seçenek sunacaktır.

  • Kullanıcıyı şikayet et
  • Bu kullanıcıyı engelle
  • İptal

Bu kullanıcıyı engelle dedikten sonra kişinin engelleme işlemleri sağlanmış olacaktır. Artık engellediğiniz kişinin sizleri İnstagramın hiç bir arama motorunda görüntülemesi sağlanmayacaktır.

Yaptığınız engelleme sonrasında eğer o kullanıcının engelleme adımlarını geri almak isterseniz. Yine kişinin üzerine gelebilir ve buradan engellemeyi geri çek diyerek işlem sağlayabilirsiniz.

Eğer bu işlem adımında başarısız olunma işlemi sağlanır ise sırasıyla adımlarınız şu şekilde ilerleme yapılması gerekiyor.

  • İlk olarak kendi ”Profil” ekranınıza geliyorsunuz.
  • Daha sonrasında sağ üst alanda bulunan üç noktalı bölüme tıklıyorsunuz.
  • Devamında size seçenekler sunacaktır. ”Engellenen Kullanıcılar” adı altında gelecek bu listede bu alana giriş işlemi gerçekleştiriyorsunuz.
  • Girişini sağladıktan sonra burada engellenmiş olan listeyi görebilir ve bu listeden kaldırmak istediğiniz engeli tekrar geri çekme adımı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bu şekilde sorun giderilecektir.

İnstagram uygulamanız ile alakalı olarak bilinmeyen ya da yapılması gerekenler üzerinde sizleri kapsamlı şekilde bilgilendireceğiz. Bizleri takipte kalmanızı rica ediyoruz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Next Nexstar YE 18000 FTA USB Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları makalemizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz