Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram keşfet nereye gitti ve kayboldu gibi araştırmalarınızın yanıt bulabilmesi için var olan bilgileri aktaracağız.

İnstagram kendini sürekli yenileyen bir uygulama olmasından ötürü kullanıcılarda bu özelliğini sevmektedir. Ancak bazen bazı güncellemeler kullanıcılarının canını bayağı bir sıkmaktadır. Geçtiğimiz günlerde meydana gelen bir değişiklikle birlikte bir çok kullanıcı instagram keşfet nereye gitti ve kayboldu gibi aramalarını bize dile getirdiler.

Aslında bu konuyla alakalı sizleri bilgilendirmiş olsak da gelen güncelleme ile bizim size bahsettiğimiz olay tamamen farklıdır. Güncelleme sonrasında uygulamadaki keşfet tamamen yer değişikliğine gitmiştir. Bunun yerini Reels videoları almış durumdadır.

instagram keşfet nereye gitti ve kayboldu

instagram keşfet nereye gitti

instagram keşfet nereye gitti diye merak edenler için durumu hem görsel bir şekilde ele alacağı hem de bu olayın neyden dolayı meydana geldiğini sizlere bilgilendireceğiz. Reels video özelliğinin gelmesiyle birlikte uygulama da ciddi anlamda bir değişikliğe gidileceğini sizlere bilgilendirmiştik.

Reels video özelliğinin gelme nedeni tamamen Tik tok uygulamasına karşı yapılmış bir olaydır. Artık tik tok videolarınız gibi bu uygulamada videolarınızı hazırlayıp gönderimlere başlandıkça bu alanı daha sık kullanacağınızı söylemekte yarar bulunuyor.

Şimdi asıl konumuza dönecek olursak keşfet alanının bir yere gitmiş olduğu filan yok sadece yer değişikliğe uğramış durumadır. Keşfet kısmına girmek istiyorsanız instagram uygulamasının içerisine giriş sağlayın. Uygulamaya girişinizi yaptığınızda gelen ekranın üst bölümünde bulunan arama ikonuna tıklamanızla birlikte keşfet bölümüne giriş sağlayabileceksiniz.

instagram keşfet kayboldu

instagram keşfet nereye gitti ve kayboldu

instagram keşfet kayboldu şeklinde bir araştırmaya girmektedir. Kaybolan bir özellik yoktur. Sadece yeri değiştirildiğinden ve anlık panik yaşadığınızdan ötürü ilgili özelliğin nerede olduğunu göremiyorsunuz.

Bazı kullanıcılar ise kendilerinde böyle bir değişikliğin olmadığını dile getirmektedir. Bunun ana nedeni ise uygulamanızın güncel olmamasıyla alakalıdır. Uygulamanın güncel hale getirilmesiyle birlikte sorunsuz bir şekilde girişlerinizi sağlayabilirsiniz.

Eklemek veya belirtmek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İnstagram hakkındaki diğer tüm soru ve taleplerinizi bize aynı şekilde yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here