Merhaba arkadaşlar yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram keşfet içeriklerini kontrol etme ve düzenleme ile ilgili işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Dünya genelinde en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisinin başında tartışmasız olarak instagram gelmektedir. Bunun nedeni ise uygulamanın sürekli olarak kendini geliştirmesi ve gelişen teknolojiye ayak uydurmasıdır. instagram keşfet içeriklerini kontrol etme ve düzenleme konusunda araştırma içerisine girdiyseniz doğru yerdesiniz.

Bildiğiniz üzere yaptığınız gezintilerine bağlı olacak şekilde instagram keşfet kısmına da bu verileri düşürmektedir. Daha önce keşfet alanına gelen alakasız içerikleri nasıl düzene koyabileceğinizi konu almıştık. Bu yazımızda ise kırıcı ve rahatsız edici içeriklerin önüne nasıl geçebileceğinize değineceğiz.

instagram keşfet içeriklerini kontrol etme ve düzenleme

instagram keşfet içeriklerini kontrol etme

instagram keşfet içeriklerini kontrol etme noktasında size vereceğimiz bilgiler doğrultusunda ayarlarınızı işleme koyabilirsiniz. Vereceğimiz bilgilerin ne kadar işe yarar olduğunu ise yapılandırdıktan sonra görebilirsiniz.

İnstagramın kendini geliştirmesinden ötürü en çok kullanılan sosyal medya olduğunu belirtmiştik. Güvenilir ve bir o kadar kullanımı bakımından kolay olan uygulama da Reels videolarının, fotoğrafların ve videoların geldiği keşfet bölmesindeki içeriklerin düzenlenmesini de artık sizin için kendisi yapacağını duyurmuştur.

Bunu da hesaplara dahil ettiği yeni özellik sayesinde gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Hassas içerik kontrolü adı altındaki ayar sekmesine girerek bu işlemleri bitirebilmeniz oldukça basittir. Daha öncesinde bu özelliği hiç duymamış ya da fark etmemiş olabilirsiniz. Biz de bu hususta hangi ayarların ne şekilde işleme alacağınızı aşamalı olacak şekilde sizlere sunacağız.

instagram keşfet içeriklerini düzenleme hususunda bir bilgi sahibi olmak istiyorsanız eğer vereceğimiz bilgiler sizin için yeterli olacaktır. İlk olarak uygulamanızın içerisine girerek oradan da profil ekranınıza gelip sağ üst alanda çizgili bölmeye dokunarak karşınıza gelen ekranda ‘’Ayarlar’’ bölümünün içerisine erişimizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayarların içerisinde ‘’Hesap’’ bölmesine girişinizi gerçekleştirerek oradan da ‘’Hassas içerik kontrolü’’ adı altındaki seçeneği görüp bu alana giriş gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İlgili bölüme girdiğiniz de zaten uygulama sizi doğru olacak şekilde iki ayrı seçenek ile yönlendirmektedir. ‘’Sınır ve daha fazla sınırla’’ seçeneklerinden hangisinin işleme konulmasını istiyorsanız o şekilde seçip işlemi bitirebilirsiniz. Bu aşamada sormak ya da takıldığınız bir yer varsa bize bunu yorum bölümünden ulaştırabilirsiniz.

instagram keşfet içeriklerini düzenleme
instagram keşfet içeriklerini kontrol etme ve düzenleme
Önceki İçerikWhatsap medya yükleme kalitesi nerede ve bende yok
Sonraki İçerikinstagram hassas içerik kontrolünü bulamıyorum ve nerede
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz