Paylaş

instagram kaydolma engellendi diyor. İnstagram yeni hesap açamıyor ya da kayıt olamıyorsanız çözüme dair tüm bilgileri yazı içerisinde yer alacaktır.

Sosyal medya uygulamalarında taklit hesapların artışı sonrasında buna bir çok uygulama engel olamamaktadır. Fakat instagram bu bağlamda oldukça önemli adımlar atmış durumdadır. Bir kullanıcının birden fazla hesap açılmasına imkan sağlamayan uygulama içerisinde kayıt olma işlemleri sırasında sorunlarla karşılaşan kullanıcılar bulunmaktadır. Genel anlamda hesabı varken ikinci bir hesap açmak isteyen kullanıcılar ya da daha fazla hesap açmak isteyen kullanıcılar ”Kaydolma engellendi” uyarısı ile karşı karşıya kalmaktadırlar. ”Üzgünüz, şu anda yeni bir hesap oluşturamazsın” uyarısı sonrasında instagram kullanıcıları sıkıntıya girmemektedir. Tek bir hesabı varken ikinci bir hesabı açmakta sorun yaşayanlar içinde aynı zamanda neler yapacağını konu alacağız. Bunun dışında birden fazla hesabı olan ve tekrar hesap açmak isteyenler için karşılaşılan hata sonrasında nelerin takip edilmesi gerektiğine birlikte bakacağız.

instagram kaydolma engellendi diyor

İnstagram kayıt olabiliyorum, instagram yeni bir hesap açamıyorum, instagram kaydolma engellendi ne demek, instagram kaydolma engellendi nedir, instagram üzgünüz şu anda yeni bir hesap oluşturamazsın diyor, instagram hesap oluşturamıyorum, instagram hesap oluşturmada engel veriyor. Evet instagram uygulaması içerisinde şayet birden fazla hesabınız var ise bu durumda yeni bir hesap açma sırasında bu hata ile karşılaşılmaktadır. Karşılaşılan hata sonrasında kullanıcılar nasıl bir yöntem izleyeceğini ise merak etmektedir. Yaşanan sorunun giderilebilmesi ve yeni bir hesap açılımı için yapmanız gerekenlere birlikte göz atacağız.

instagram yeni hesap açamıyorum

Eğer birden fazla hesabınız var ise bu durumda yeni bir hesap daha açmak istiyorsanız otomatik olarak engel alırsınız. Bunun nedeni ise taklit hesapların önüne geçmektedir. İnstagram bünyesinde gerçek hesapları ve aktif hesapları barındırmak istemektedir. Dolayısıyla daha öncesinden açmış olduğunuz hesapların silinmesi gereklidir. Öncesinde açılan hesaplar silinmeden bir hesap açmak istediğinizde ”Kaydolma engellendi” uyarısı ile karşı karşıya kalırsınız.

instagram kaydolma engellendi diyor, kaydolma engellendi, instagram kaydolma engelleniyor, instagram yeni hesap açamıyorum, instagram üzgünüz şu anda yeni bir hesap oluşturamazsınız, instagram kayıt olmuyor

Daha öncesinde instagram hesabının nasıl silineceğini web sitemizde yayınlamış olsak da bu yazımızda da sizlere tekrardan belirtiyor olacağız.

 1. instagram hesap silme linkine tıkladığınız da karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.
 2. Gelecek olan ekrandaki bilgilendirmeleri girerek öncesinde açmış olduğunuz hesapların silinme işlemlerini gerçekleştirmeniz gereklidir.
 3. Hesaplarınızın aynı zaman da şifre bilgilerini biliyor olanız gerekli bu alana ve bu alanda da silme işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
 4. Hesabınızdan farklı bir hesabınız olmamasına rağmen böyle bir sorun ile karşılaşıyorsanız bu durumda karşınıza gelen uyarı sonrasında ”Sorun bildir” ekranı gelecektir.
 5. Sorun bildir ekranı üzerinden durumu iletmeniz gereklidir.

instagram kaydolma engellendi diyor işlemleri sırasında aklınıza takılan bir nokta var ise durumu hiç beklemeden yoruma iletiniz. Gerekli cevap yorum alanından sizlere paylaşılıyor olacaktır.

instagram kaydolma engellendi diyor, kaydolma engellendi, instagram kaydolma engelleniyor, instagram yeni hesap açamıyorum, instagram üzgünüz şu anda yeni bir hesap oluşturamazsınız, instagram kayıt olmuyor instagram kaydolma engellendi diyor, kaydolma engellendi, instagram kaydolma engelleniyor, instagram yeni hesap açamıyorum, instagram üzgünüz şu anda yeni bir hesap oluşturamazsınız, instagram kayıt olmuyor

22 YORUMLAR

 1. instgrama tarayıcıdan giriyorum ama uygulamadan girmeme izin vermiyor.üzgünüz bvir sorun oluştu diye mesaj çıkıyor.ama başka telefonun uygulamasından giremiyorum.uygulamayı silip yükledim.telefona format attım.instgrama sorun bildirdim ama sonuç negatif.

 2. merhaba
  hesabım instgram tarafından kural ihlali nedeniyle kapandı.yeni hesap açmak istedim izin vermedi.farkılı nıumara ve epostayla denedim izin vermedi.wepten denedim kurdu hesabı uygulamada girmeye çalıştın hata verdi.başka birinin telefonundan aynı hesaba girebiliyorum ama kendi hesabımdan giremiyorum.telefonuma format attım olmadı hesabı dondurdum 2 gün sonra açtım yine olmadı.yardımcı olursanız çok sevinirim

 3. Merhaba İnstagrama giriş yapamıyorum süreklim dönüyor sayfa ama bilgisayardan girdiğimde sorun yok telefondan yardımcı olurmusun numaram

 4. Merhaba. Ben pc den ya da baska bir telefondan hesabima girebiliyorum ancak kendi telefonumdan kendi hesabima ua da baskasinin hesabina girilmiyor. Kayit olusturup yazdim instagram yetkililerine ama cozum olmadi. Lutfen bir yol gosterin.

 5. Benim kaydolmam telefondan engellendi diyelim şimdi ben bilgisayardan hesap açıp telefondan kapatırsam olur mu olursada 2 hesap silsek 2 hesap açma hakkımız mı olur
  BU olmassa telefonu sıfırlıyın diyolar işe yarar I telefonu sıfırlamak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here