instagram karşılıklı engeli kaldıramıyorum geri alınmıyor sürekli olarak beyaz sayfa geliyor ya da kullanıcı bulunamadı diyor. İşte bu yaşanan sorunun çözümü haberimizde.

Günlük hayatımızda olduğu gibi sosyal medya aleminde de bizleri rahatsız eden kişiler elbette bulunmaktadır. Ya da rahatsız etmeyip sevdiğimiz ile ya da en yakın arkadaşımız ile kavga ettiğimiz olabiliyor. Günlük yaşantımız da o kişiyle konuşmaz iken sosyal medya ortamında biraz daha farklıdır. Bu alemde ise anında o kişiyi engelleriz. Engellediğimiz kişi artık kesinlikle karşımıza çıkmaz. Ne siz onun paylaşımlarını görebilirsiniz. Ne de o kişi sizlerin yaptığı paylaşımları görebilir. Karşılıklı iki tarafta bu engel sonrasında birbirlerinin paylaşımları göremezler. İnstagram hesabında karşılıklı engeli kaldırmamıza rağmen hala daha sorununun giderilmediğine dair bilgilendirmelerin ve şikayetlerin arttığı ortaya çıkmıştır. Böyle bir durum var olduğundan dolayı da biz de konuyu araştırdık. Karşılıklı engelin neden kalkmadığına dair tüm detayların bilgilendirmesini sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz.

instagram karşılıklı engeli kaldıramıyorum geri alınmıyor

İnstagram karşılıklı olarak engeli kaldıramıyoruz, instagram engeli neden geri kaldıramıyorum, instagram engellediğim kişinin sayfası beyaz çıkıyor, instagram kullanıcı bulunamadı diyor, instagram engellediğim kişiyi bulamıyor. İnstagram hesabında küstüğünüz bir kişinin engellemesini gerçekleştirdikten sonra engeli kaldırdığınız da kişiye ulaşamıyor ya da o kişinin kişi bulunamadı hatasıyla karşılaştıysanız haberimize göz atınız.

instagram karşılıklı engel kaldırma

İnstagram uygulamasında sizi rahatsız edenin zaten engel kaldırma işlemini sağlayacağınızı zannetmiyorum. Ancak engellediğiniz kişi akrabanız, sevgiliniz ya da arkadaşınız ise muhakkak bir gün onunla tekrar konuşma fırsatı sizlere doğacaktır. Böyle bir işlem karşısında da instagram’dan da engeli kaldırma işlemi sağlamalısınız.

  • İnstagram hesabımıza giriş işlemi gerçekleştirdiğiniz de ilk olarak o kişiyi engellemek için kişinin profiline geliyoruz.
  • Sağ üst bölümde bulunan (…) alana tıklayıp ”Engelle” demeniz yeterlidir.
  • Onun haricinde engelin geri kaldırılabilmesi için yapmanız gereken işlem ise kendi profilinize geliyorsunuz.
  • Profile girdikten sonra ”Ayarlar” alanına gelelim.
  • Ayarlar’da yer almakta olan ”Engellenen kullanıcılar” alanına giriş işlemi sağlıyoruz.
  • Bunu yaptıktan sonra engeli kaldırmak istediğiniz kişinin üzerine gelelim.
  • Engeli kaldır diyerek engelleme kalkacaktır. Engeli kaldırdığınız kişiyi arattığınız da o kişinin profili gelecektir. Gelmiyor ise aşağıdaki adımları uygulayın.

instagram karşılıklı engeli kaldıramıyorum, karşılıklı engel kaldırma, engel geri alınmıyor, instagram karşılıklık engel kaldırma, instagram kullanıcı bulunamadı, instagram engel geri alınmıyor

instagram engel geri alınmıyor

Engellediğim kişinin sayfası beyaz çıkıyor diye ilettiğiniz bildirimlerden ötürü nasıl sorunun giderileceğini kaleme aldık. Beyaz bir sayfa ile karşı karşıya iseniz muhtemel karşı tarafta sizi engellemiştir. Ancak bazı kişiler o kişiyle barıştığı için karşı tarafında engeli kaldırdığını dile getirmektedirler.

O halde şöyle bir işlem sağlamanızı rica ediyorum. Normal bir paylaşım yapın ve o kişiyi etiketleyin. Etiketleme sonrasında o etiketin üzerine gelip tıklamanız yeterli olacaktır. Böylelikle sorununuz ortadan kalkmış olması gerekiyor. Diyelim ki hala daha devam ediyor problem bu durumda ilgili ekran görüntüleriyle birlikte sorun bildirisi sağlamanız gereklidir.

Sorun bildirisi sağladıktan sonra biraz beklemeniz gereklidir. Bu arada farklı bir telefondan deneme sağlayabilirsiniz. Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyelim. Telefonu kapatıp açalım. Bir de bu şekilde denemelerinizi sağlayıp sonrasında sorun bildir üzerinden cevap gelmesini bekleyin.

instagram karşılıklı engeli kaldıramıyorum, karşılıklı engel kaldırma, engel geri alınmıyor, instagram karşılıklık engel kaldırma, instagram kullanıcı bulunamadı, instagram engel geri alınmıyorinstagram karşılıklı engeli kaldıramıyorum, karşılıklı engel kaldırma, engel geri alınmıyor, instagram karşılıklık engel kaldırma, instagram kullanıcı bulunamadı, instagram engel geri alınmıyor

4 YORUMLAR

  1. Merhaba.instagram karşılıklı engellenen kullanıcılarla ilgili yazınızı okudum.foto etiketlemeyi denedim.profile ulaşıyorum ama engeli kaldır seçeneği çıkmıyor aynı şekilde web üzerindende denedim ondada beyaz sayfa sorunu var.sorun bildire bir çok kez msj attım sonuç yok.başka çözüm yolu varmı yardımcı olurmusunuz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz