Paylaş

Instagram karanlık modu açma etkinleştirme. iPhone telefonunuzdan hesabınıza giriş yaptığınızda gece modunu aktif etmek istiyorsanız çözüm yazımızda.

Akşam saatlerinde telefonumuzu elimize aldığımızda yansıyan ışık gözümüzü alabilmektedir. Tartışmasız en çok giriş yaptığımız Instagram uygulamasında da bu sorunu yaşıyorsunuzdur. iPhone telefon kullanıyorsanız eğer Instagram karanlık modu açma etkinleştirme işlemlerini nasıl yapacağınızı konu aldık.

Normal şartlarda uygulamanızda böyle bir ayarın olmadığını siz de biliyorsunuzdur. Peki ben bu özelliği nasıl kullanırım? Diye sormak elbette en tabi hakkınızdır. Sorduğunuz sorunun yanıtını yazı içerisinde vermeye çalışacağız. Elbette bunun için iPhone telefon kullanıyor olmanız gerekiyor.

Android telefon kullanıyorsanız eğer eminim şuan bize sinir yapmışsınızdır. Hemen kızmayın yakın zaman içerisinde de Android telefonlarınız da Instagram karanlık modu nasıl açacağınızı konu alacağız. Şimdi iPhone telefonlarınız için bu modu nasıl aktif duruma getireceğinizi inceleyelim.

Instagram karanlık modu açma etkinleştirme

Normalde farklı farklı yöntemlerde olsa da en kolay yöntemin ne olduğunu sizin için konu aldık. Belirttiğimiz işlem aşamalarıyla birlikte sizlerde artık hesabınızı karanlık modda kullanabilirsiniz. Aslında yapacağınız işlemler sandığınız kadar zor değil. Ufak dokunuşlarla bu modda kullanım yapabilirsiniz.

Instagram karanlık mod

Programsız bir şekilde bu modu nereden aktif edeceğinize birlikte bakacağız. Bu aşamada sizden tek isteğimiz aşamaları doğru olacak şekilde takip etmenizdir.

instagram karanlık mod
  • Bildiğiniz üzere iPhone telefonlarına iOS 13 güncellemesiyle birlikte koyu mod özelliği dahil edilmiştir.
  • Hal böyle olunca da sizde tüm kullanıcılar gibi bu özellikten yararlanıyorsunuz.
  • Telefonunuzda bu özelliği aktif duruma getirip Instagram uygulamanıza girmeniz durumda karanlık modda kullanım yapabilirsiniz.
  • Aslında telefonunuzun içerisinde bulunan koyu mod özelliği Instagram hesabınızı karanlık modda kullanmanızı sağlıyor.
  • Eğer telefonunuzda koyu modu nasıl aktif hale getireceğinizi bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.
  • İlk olarak ‘’Ayarlar’’ alanına girin.
  • Sonrasında ise ‘’Ekran ve Parlaklık’’ bölümüne dokunun.
  • ‘’Açık’’ ve ‘’Koyu’’ olmak üzere iki farklı seçenek göreceksiniz.
  • Bu seçenekler içerisinde ‘’Koyu’’ modu işaretlemeniz durumunda Instagram hesabınızı karanlık modda kullanabilirsiniz.
  • Yani bir nevi Instagram hesabınızın karanlık modunu açmış olacaksınız.

Instagram karanlık modu açma etkinleştirme ile ilgili yapmanız gerekenleri anlattık. Bundan sonra sizde bu bilgilere sahipsiniz. Eklemek istedikleriniz olursa bize yorumdan iletebilirsiniz.

instagram karanlık modu açma iphone
Instagram karanlık modu açma etkinleştirme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here