Paylaş

Instagram karanlık modda açılmasın. iPhone telefonunuzdan hesabınıza giriş yaptığınızda karanlık mod olmasın istiyorsanız kapatmak için çözümü anlatacağız.

Karanlık bir ortamdayken telefonumuzu elimize aldığımızda yansıyan ışığı gözümüzü alabiliyor. O yüzden telefonu hemen koyu moda alıyorsunuzdur. Ancak bu mod Instagram uygulamanızın karanlık modda açılmasına neden olacaktır. Instagram karanlık modda açılmasın istiyorsanız yapmanız gerekenlere değindik.

Aslında Instagram uygulamanıza henüz daha karanlık mod özelliği getirilmemiştir. Eminim şuan da içinizden ne saçmalıyor bu diyorsunuz. Evet yanlış duymadınız. Uygulama içerisinde böyle bir özellik bulunmamaktadır.

Uygulamanız içerisinde böyle bir özellik yokken açılmamasını istemek elbette size mantıksız gelecektir. Ancak sizin de bildiğiniz üzere iPhone telefonlarına iOS 13 güncellemesiyle birlikte koyu mod özelliği getirilmiştir. Bu özelliği aktif hale getirdiğinizde Instagram uygulamasını karanlık modda kullanabiliyorsunuz.

Instagram karanlık modda açılmasın

Instagram uygulamanızın sabah kalkınca karanlık modda açılmasını istemiyorsanız yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız. Bu sayede sabah olunca artık uygulamanız karanlık bir şekilde açılmıyor olacaktır.

Instagram karanlık modda açılıyorsa büyük olasılıkla daha öncesinde telefonunuzdan koyu mod özelliğini aktif hale getirmişsinizdir. O yüzden yapacağınız işlemleri uygulamadan değil kendi telefonunuzun içerisinden sağlamanız gerekiyor.

Instagram karanlık mod olmasın

Telefonunuzda bu özelliği sizin yerinize başka biri aktif hale getirdiyse, tekrar pasif duruma nasıl getireceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Yapacağımız işlem aşamalarıyla birlikte hemen iPhone telefonunuzun koyu modunu pasif duruma getirmiş olacaksınız. Hem de Instagram hesabınızın karanlık moddan açılmamasını sağlayacaksınız. O halde hazırsanız başlayalım.

instagram karanlık mod olmasın

İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriyorsunuz. Oradan da ‘’Ekran ve Parlaklık’’ kısmına girin. Gelen ekranda ‘’Açık’’ ve ‘’Koyu’’ şeklinde iki tane seçenek göreceksiniz. Bu seçenekler içerisinde ‘’Açık’’ olanı işaretliyorsunuz. Yaptığınız bu işlem ardından Instagram uygulamanıza girdiğinizde karanlık modun pasif duruma geldiğini göreceksiniz.

Artık Instagram uygulamanız karanlık modda açılmayacaktır. Yukarıdaki adımları işleme koyduğunuzda hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda telefonunuzu kapatıp tekrar açın. Aynı işlemleri tekrar devreye koymanız durumda sorununuz giderilmiş olması gerekiyor.

Instagram karanlık modda açılmasın sorunuyla ilgili yapmanız gerekenleri anlattık. Artık sizlerde bu bilgilere sahipsiniz. Takıldığınız yerler olursa bize yorumdan iletebilirsiniz.

instagram karanlık mod olmasın iphone
Instagram karanlık modda açılmasın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here