Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram kamera ayarı nerede ve bulamıyorum diyenlere özel işlem aşamalarından size bahsedeceğiz.

Sosyal medya uygulamaları artık hayatımızın olmazsa olmazları arasındaki yerini almış durumdadır. İnstagram ise bu uygulamaların başında geliyor diyebiliriz. Uygulama içerisinde yapmış olduğumuz paylaşımlar günden güne artış gösterdiğinden ötürü kamera alanı da bir o kadar önem kazanmaktadır. Lakin çoğu kullanıcı instagram kamera bilgilendirmesini bulamıyorum demektedir.

  • Artık instagram hesabınızın kendi içerisinden kamera ayarlarını kendinize bağlı olacak şekilde kontrol edebiliyorsunuz.
  • Ekranın hangi tarafında olmasını istediğinizi kendiniz seçebiliyorsunuz.
  • Aslında herkesin beklediği bir özellik hesaplara dahil edilse de çoğu kullanıcı bu durumu bilmediğinden ötürü ayarlamaları sağlayamamaktadır.
  • Normalde kamera düz çekerken solda görünmesi ister istemez sorun yaşamanıza neden vermekteydi.
  • Fakat artık beraber yapacağımız ayarlarla birlikte bunun düzenlemesini çok rahat bir şekilde sağlayabileceksiniz.

instagram kamera ayarı nerede ve bulamıyorum

instagram kamera ayarı nerede

instagram kamera ayarı nerede olduğunu bilmeden yukarıdaki ayarları doğru bir şekilde sağlayamayacaksınız. İlk olarak telefonunuzdan instagram uygulamasının içerisine giriş gerçekleştirin. Uygulamaya girişinizle birlikte üst alanda hikaye bölümüne girebilir ya da normal kameranızı açılımını sağlayabilirsiniz.

Her iki alandan da yapacağınız işlemle birlikte gelen sayfanın sol üst bölümünde yer alan ayar sekmesine dokunmanızla birlikte ‘’Kamera ayarları’’ sekmesine ulaşmış olacaksınız. Hikaye kamera ayarlarını ya da Reels kamera ayarlarını bu alandan gerçekleştirebilirken, sağ ve sol düzenlemeleri de bu hususta devreye koyabilirsiniz.

Fakat ben bu alana geliyorum bende ‘’Kamera ayarları’’ alanı çıkmıyor diyorsanız eğer bu durum uygulama ya da sizle alakalı bir problemdir. Uygulamanızı uzun zamandır güncellemiyorsanız eğer bu hususta bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Play store ya da Apple store alanına girerek gerekli olan güncellemelerinizi sağlayabilirsiniz.

instagram kamera ayarı bulamıyorum

instagram kamera ayarı nerede ve bulamıyorum

instagram kamera ayarı bulamıyorum sorunu içingüncellemelerde çözüm bulamadı ise eğer bu durumda sunucu tabanlı problemin olup olmadığını arkadaşlarınıza sorarak öğrenmeniz gereklidir. Sunucu kaynaklı hatalarda sizin yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

Ancak sunucuda sorun yok sizin uygulamanızda bir problem varsa eğer ‘’Ayarlar>Yardım>Sorun bildir’’ alanına girerek sorununuzu instagram yöneticilerine bildirmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz