Paylaş

instagram işlem engellendi nedir nasıl giderilir. İnstagram’da işlem sağladığınız da ”Bu işlem engellendi” uyarısının çözümü haberimizde.

Dünyanın her kesiminden giriş gerçekleştirdiği ve kısa zaman içerisinde getirdiği yeniliklerle göz kamaştıran instagram’da bazı sorunlarda yaşanmaktadır. Günün büyük bir çoğunluğu instagram hesabında geçiren kullanıcı haliyle ”Keşfet” alanından çıkmamaktadır. Görmüş oldukları videoları ya da resimleri beğenmek için üst üst iki kez tıkladığında karşısına ”İşlem engellendi” hatası gelmektedir.

Gelen bu hatanın hemen altında var olan ”Bu işlem engellendi. Lütfen daha sonra tekrar dene. Topluluğumuzu korumak için bazı içerikleri ve işlemleri kısıtlıyoruz. Hata yaptığımızı düşünüyorsa size bildir.” hatası gelmektedir. Gelen bu hata sonrasında paniğe giren kullanıcı ise ne yapacağını bilememektedir. Acaba artık beğeni yapamayacak mıyım? Neden beğeni sağlanmıyor. Tarzında bir beyan iletmektedir. Yaşanan tüm bu sıkıntıların giderilebilmesi ve paylaşılan video ve resimlerin beğenilmesi için izlenecek çözüm yöntemlerini kapsamlıca ele almış buluyoruz.

instagram işlem engellendi nedir nasıl giderilir

instagram işlem engellendi, instagram bu işlem engellendi, instagram işlem engellendi nedir?, instagram işlem engellendi uyarısı alıyorum, instagram işlemim engelleniyor, instagram bu işlem engellendi lütfen daha sonra tekrar dene, instagram işlem engellendi tekrar dene. İnstagram’da paylaşılmış olan gönderilerin beğenilme aşamasında gerçekleştirilen sorun ile ilgili incelemeleri gerçekleştirdik. Beraber sağlayacağımız ayarlar neticesinde artık herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

instagram bu işlem engellendi

Akış alanında gelen ya da ”Keşfet” kısmını da buna dahil edecek olursak. Paylaşılan videoları ya da resimleri beğenme aşamasında yaşanan sıkıntıların nasıl giderileceğini anlatacağız. Beğenmek için iki kez ard arda tıkladığınızda ”İşlem engellendi” diye uyarı alırsanız. Onun hemen altında ”Bu işlem engellendi, Lütfen daha sonra tekrar dene.” şeklinde devam eden bir uyarı mesajı sonrasında alt sırada var olan ”Sorun bildir” ikonuna tıklıyoruz.

instagram işlem engellendi nedir nasıl giderilir, işlem engellendi, instagram işlem engellendi, instagram bu işlem engellendi, instagram işlem engellendi diyor, işlem engellendi instagram

Bu alana tıklayarak yaşanan sorunu belirtmeniz gereklidir. Bunu aynı anda sürekli değilde aradan süre geçince tekrar deneyerek belirtelim. Haricinde 24 saat bekledikten sonra problemin giderilmiş olduğunu görebilirsiniz.

Bunun dışında instagram’da her şeyin bir limiti vardır. Beğeniyi o gün içerisinde fazla yapılması buna sebep verecektir. Bunun için 24 saat herhangi bir beğeni yapmamız gereklidir. Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyerek telefonu kapatıp açtıktan sonra hala daha beğeniyorsanız. Belirtilen süre dilimi sonrasında sorun giderilmiş olacaktır.

Hala daha sorun yaşanmaya devam ederse bunu yorum kısmında bizlerle paylaşmanız yeterli olacaktır.

23 YORUMLAR

 1. hayır sorun bildire tıklıyorum olmuyor fotoğraf atıyorum geri dönüşte yapmıyorum yaklaşık 3 aydır sorun devam ediyor ve iyice sıkıldım artık ne yani hesabımı kapatıyım anlamadım gitti.

 2. Bir hesabım vardı ordan çok beğeni ve istek attım sonra işlem engellendi hatası vermeye başladı düzelir dedim sorun bildirdim başka hesaplarıma girdim baktım orda da aynı hatayı veriyor şimdi bi hesab yüzünden girdiğim her hesaba aynı hatayı veryor uygulamayı sildim yükledim kaç defa düzelmedi 3 gündür yardım edinnnn

 3. Onurcan bey merhaba, ınstagram hesabım ürün satma yeri ve 1 hafta önce hikaye atmak dışında başka hiç birşey yapamıyordum. Bunu denerken işlem engellendi şu gün açılacaktır diye yazıyordu. Açıldı ve 3-4 takipçi yorumuma cevap vermekle birlikte aynı gün işlem engellendi uyarısı aldım. 1-2 saat hiç bişey yapmadan bekledim ve halem aynıydı. Baktım ki sadece yorum ve yeni paylaştığım fotoğraflara açıklama yapamıyorum. Diğer herşeyi yapabiliyorum. Şuan 4. Günüm aklınıza gelebilicek herşeyi yaptım belki 200 kere sorum bildir deyip açıklamalı görsel gönderdim. Spam vardır dedim etkinliğe katıldım 8000 bin yorum yaptılar. Halen işlem engellendi yanıtı alıyorum. Hiç bir şekilde ne geri dönüş ne de düzelme var. Fotoğraflara açıklama yapamamam çok sıkıntı yapıyor bana. Ben nasıl yapıcam bari dönseler şu gün açılacak böyle olucak deseler. Yardımcı olun lütfen onurcan bey

  • Merhaba

   Hesap bir kez kısıtlamaya girdikten sonra beraberinde yeniden kısıtlama almanızdan dolayı bu süre zarfında biraz beklemeniz gereklidir.

   Zaman sonra düzeldiğinde de hemen fazla yorum yapmamaya dikkat etmeniz gerekiyor. İnstagram kanalından problemin giderilmesi gerekecektir.
   Sorun bildirisi yaptıktan sonra beklemeniz gerekiyor.

 4. Merhabalar. Normal instagram uygulamasından girdiğimde yaklaşık 3 gündür takip beğeni yorum yapamıyorum hiç bir şey yapamıyorum yani. Ama internetten chrome’dan girdiğimde beğeni yorum hepsini yapabiliyorum bu nasıl oluyor ne yapabilirim? Yardımcı olur musunuz acaba

 5. Merhaba iki gündür üst üstte . Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kisitliyoruz şeklinde bir yazı çıkıyor. Şu şekilde dün düzeldi biraz araştırma yaptım Facebook a bağlayın vs yaptım o şekilde bir geceliğine düzeldi şuan tekrar öyle oldu acaba neden öyle oldu ve hesabım kapanmaz değil mi üst üstte oluştuğu icin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here