instagram indiremiyorum hata veriyor yüklenmiyor problemini alıyorsanız bu durumda alınan hataları sizlerle paylaşacağız. iPhone ve Android telefonlarda instagram yüklenmiyor hatası için yapılacak adımları anlatacağız.

Apple store ve play store uygulamaları üzerinden indirimini sağlamış olduğumuz instagram uygulaması yükleme sırasında hatalarla karşılaşılmaktadır. Son zamanlarda artış gösteren bu sorun karşısında bir çok kullanıcı nasıl bir yol izleyeceği yönünde bilgilere sahip değil. Hal böyle olunca siz değerli blog okurlarımız için konunun araştırmasını kapsamlı olacak şekilde sağlamış bulunmaktayız. Eğer kullanımını gerçekleştirmiş olduğunuz telefon eski bir telefon ise bu durumda uygulamayı desteklemiyor olabilir. Lakin sizin telefonunuz tüm uygulamaları kaldırabilecek düzeyde ise yüklemenin neden olumsuz sonuçlandığını ve buna sebep olan arızaların neler olduğunu kapsamlı olacak şekilde anlatımını gerçekleştireceğiz.

instagram indiremiyorum hata veriyor yüklenmiyor

iphone instagram inmiyor, android instagram inmiyor, instagram yüklenmiyor, instagram indiremiyorum, instagram yükleme hatası, nstagram inmiyor, cep telefonuma instagram yüklenmiyor, instagram hesabına giriş sağlayamıyorum yönündeki teknik sorunların tamamının ortadan kalkması ve bu sorunlara sebebiyet veren nedenleri kapsamlı olarak anlatımını gerçekleştireceğiz.

İnstagram inmiyor

Cep telefonuma instagram inmiyor diyen bir kullanıcı iseniz bu durumda ilk olarak mobil veri ile wi-fi bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Ağınızı kontrol edip hata varsa bunun çözümü için işlem ayarlarını sağlamanız lazım.

 • Bağlantılarımızın kontrollerini gerçekleştirdik ancak hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda cihazınızın hafızası dolmuş olabilir.
 • Dolayısıyla hafıza dolu olan ürünlerimizde çok fazla video eklediyseniz, ya da uygulamalar çok fazlaysa kullanmadığınız uygulamaları kaldırın.
 • Uygulamaları kaldırdıktan sonra videolar içerisinde  izlemediklerinizi de silelim.
 • Sonrasında uygulamayı yeniden yüklemeyi deneyin.
 • Eminim bu işlem oldukça işinizi görecektir.

instagram indiremiyorum hata veriyor yüklenmiyor, iphone instagram inmiyor, android instagram inmiyor, instagram yüklenmiyor, instagram indiremiyorum, instagram yükleme hatası, instagram inmiyor

İnstagram Yüklenmiyor

Yukarıda yaptığımız işlem ayarları sonrasında problem hala daha devam ediyorsa bu durumda cihazınızın ön belleğinin temizlenmesi gerekmektedir.

 • İşlem için cep telefonunuzdan ”Ayarlar” alanına giriş sağlıyoruz.
 • Bu alana giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra ”Uygulama Yöneticisi” alanına giriyoruz.
 • Daha sonrasında ”Tümü” alanına giriş yapıyoruz.
 • Buradan Google Play Store alanına tıklıyoruz.
 • Son olarak verileri sil ikonuna tıklayıp bu yönde tekrardan yüklemeyi denemeniz gerekmektedir.

instagram indiremiyorum hata veriyor yüklenmiyor, iphone instagram inmiyor, android instagram inmiyor, instagram yüklenmiyor, instagram indiremiyorum, instagram yükleme hatası, instagram inmiyor

İnstagram Yükleme Hatası

İnstagram uygulamasında yukarıda bahsetmiş olduğumuz işlem adımları sonrasında hala daha yükleme hatası ile karşı karşıya kalıyorsanız,

Bunun temelinde yatan neden cihazınız uygulamayı desteklememesidir. Öyleyse bunu nasıl anlayacağınızı da belirtelim. Eğer cihazınız Android 2.2 işletim sisteminin eski versiyonunu taşıyorsa bu durumda uygulamanın yüklenmesini gerçekleştiremezsiniz.

Eğer uygulama içerisinde farklı bir problem ile karşı karşıya gelirseniz bizimle yorum alanında iletişime geçebilirsiniz.

78 YORUMLAR

 1. Bende etab5 ime yükleyemiyorum. Uygulamayı tekrar yüklemek istediğimde -24 hata kodu veriyor. Bütün adımları uyguladım sonuç aynı yardımcı olabilir misiniz ?

 2. merhaba ben bilgisayarda bluestack adlı bir program kullanıyorum ve bugün uygulamayı açtığımda instagram kendi kendi silinmişti.tekrar yüklüyeyim dedim.instagram yüklenemiyor hata kodu:190 diye bir yazı çıktı lütfen yardımcı olur msun

 3. merhaba telefonunun markası Asus . Dün instagrama girdiğimde Sayfam dondu . bende instagramı sildim geri yüklemek istedim ama -24 hata kodu deyip indirmiyor . Yazdıklarınızın hepsini yaptım ama hala indiremiyorum . ne yapmalıyım ?

 4. Merhabalar benim telefonum markası Turkcell t50.Ben instagramı sildim,sonra tekrar yüklemek istedim ama instagram sürekli hata kodu 910 veriyo.Bu kod ara sıra 905 yada 24 oluyor.Sizin dediklerinizi de yaptim ama gene bir şey değişmiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

 5. Benim de turkcell t50 ve iki gündür uğraşıyorum inmiyor yani internette sıkıntı yok yüzde yüze kadar iniyor uygulama sonrasında yüklenemedi diye aynı kodlu hatayı veriyor

 6. Benim telefonumun markasıda turkcell t50 daha onceden indirmistim sonra sildim tekrar indirmek istedigimde surekli 910 hata kodu geliyor.

 7. Merhaba Telefonum GM 8 telefonuma format atılmadan önce Instagram indiriliyordu.formattan sonra telefonunuz bu sürümle uyumlu değil dedi.ne yapmalıyım?

 8. Merhabalar telefonum turkcell t50 4.4.2 inatagram tam iniyor yukleniyor lakin hatta kodu 910 diye bir sacmalik cikiyor hafiza problemi yok yardim edebilirmisiniz tesekkurler 🙂

 9. Ya ben yukluyorum ama oyle diger uygulamalar gibi indirme aşaması falan olmuyor. Anında iniyor ve inincede instagram simgesi yerine android simgesi var napabilirim

 10. Merhaba , ben instagramı yüklüyorum ama açılmıyor beyaz bir sayfa açılıyor sonra uygulama kendiliğinden kapanıyor giriş bile yapamıyorum . insatgarm verilerini temizledim olmadı uygulamayı sildim ama olmadı en sonunda cihazımı sıfırladım ama hala aynı durum lütfen yardım edin

 11. benim telefonum general mobile instegram hes abım giriyorum bilgisayardan indiriyorumda ama nedense telefona 1000 kez olsada oolmuyor hata veriyor tüm yapmam gerekenleri yaptımt telefonu bile sıfırladım olmadı bi cozum please

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz