Paylaş

instagram igtv videosunu profilde paylaşma. İnstagram uygulamasında IGTV alanında paylaşılan videonun profilde yayınlanması için detaylar haberimizde.

İnstagram yakın zaman içerisinde video paylaşımlarının daha uzun yüklenebilmesi için IGTV özelliğini hesaplara dahil etmiştir. IGTV ile birlikte artık en az 1 dakika olmak üzere bunun üzerinde videoların paylaşımlarına imkan sunulmaktadır. Getirilen bu yenilikle birlikte kısa videoların kendilerine yetmeyen kullanıcılar uzun videolar çekerek içeriklerini paylaşmaya başladılar. Henüz daha IGTV alanında beklenilen ilgi gösterilmeyince artık bu videoların ön izlemelerini profilde paylaşmanıza izin verilmeye başlanmıştır. Yani instagram sizin IGTV üzerinde paylaşmış olduğunuz bir içeriğin küçük bir alanını profilde de paylaşmanıza izin vermektedir. Böylelikle instagram takipçileriniz profilinize giriş yaptığında videonun sol alt bölümüne tıklayarak tümünü de izle diyerek işlemlerini sağlayabilecektir. Güncelleme sonrasında verilen bu izin sonrasında IGTV videolarının da artış göstereceği aşikardır. Peki videonun küçük bir kısmını profilde nasıl paylaşacağımıza gelin birlikte bakalım.

instagram igtv videosunu profilde paylaşma

İnstagram igtv videosunu profile yükleme, instagram igtv videosunu profilde yayınlama, igtv videosunun tamamını izleme, igtv videosu profile nasıl yüklenir, igtv videosunu profilde yayınlamak istiyorum, igtv videosunu profilde paylaşmak için ne yapmam gerekiyor. Sorularının yanıtını hazırlamış olduğumuz yazımızda bulabilmeniz mümkündür. Yapılması gerekenleri ayrıntılı bir şekilde sizlere sunarak bu bağlamda siz de artık videolarınızı profilde yayınlayabileceksiniz.

instagram igtv videoyu profilde yayınlama

İnstagram hesabında igtv alanında paylaşılan videonun hepsini profilde yayınlanmıyor. Ama küçük bir bölümünü yayınladıktan sonra ziyaretçiler de videoyu açtıktan sonra sağ alt kısımdaki bölüme tıklayıp tümünü izle diyebilir.

instagram igtv videosunu profilde paylaşma, igtv videosunu profilde paylaşma, igtv videosunun tamamını izleme, igtv tamamı nasıl izlenir, instagram igtv videosunu profilde yayınlama, instagram igtv tamamını izleme

  • Hiç tartışmasız getirilen bu yenilik oldukça sevilecektir. Artık videolarınız uzun olduğunda IGTV alanı kullanılarak paylaşımlarının yapılacağından eminim.
  • IGTV üzerinden videonun yüklenebilmesi içinde profile gelerek sol tarafta bulunan IGTV bağlantısına tıklıyoruz. Daha öncesinde bir video paylaştıysanız ona tıklayıp (+) işaretine tıklayabilirsiniz.
  • Ardından istenilen videoyu yükleme işlemini sağlıyoruz.
  • Videoyu paylaşmadan önce instagram sizlere seçenek sunacaktır.
  • ‘’Bir ön izleme paylaş’’ şeklinde bunun karşısındaki tik işareti kapalıysa sağa kaydırarak aktif hale getiriyoruz.
  • Böylelikle artık videonuzun küçük bir kısmı instagram hesabında paylaşılacaktır.

instagram igtv videosunu profilde paylaşma isteyen kullanıcılar için işlemin nereden yapıldığını detaylı bir şekilde paylaşmış bulunuyoruz. Sormak istediğiniz anlam veremediğiniz bir yer olursa bize yorumdan sorabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here