Paylaş

instagram igtv videosunu facebook’ta gösterme. İnstagram’ın igtv alanına eklediğiniz video içeriğini facebook hesabında da görünür olması için ayarlardan bahsedeceğiz.

Bilindiği üzere instagram yüklenen video içerikleri en fazla 1 dakikalık sürelerle yapılmaktaydı. Fakat getirilen bir güncelleme ile hesaplara eklenen IGTV özelliğiyle beraber artık daha fazla süreli videoların eklenebilmesi mümkün hale gelmiştir. IGTV alanında yüklenen video içeriklerini artık kendi profilinize paylaşım yapıldığından ötürü bu paylaşımları yine aynı şekilde Facebook’ta da görünür hale getirebiliyorsunuz. Profilinizde paylaşılan IGTV videolarının 1 dakikalık kısmı yayınlanırken diğer kalan kısmının izlenebilmesi için sol alt köşede bulunan bağlantıya tıklayıp tamamını izle diyebiliyorsunuz. IGTV alanına eklenen videonun tekrarında facebook hesabında da ekstra paylaşmak yerine tek seferde iki işlemin olabilmesini de yazımızla beraber sizlere aktaracağız. Getirilen yeniliklerle birlikte IGTV alanına beklenen ilginin tam anlamıyla devreye girmesi hedeflenmektedir. Ki zaten bu özelliklerle birlikte alanın daha fazla kullanılacağını belirtmekte mümkündür.

instagram igtv videosunu facebook’ta gösterme

İnstagram igtv videosunu facebook’ta görünmüyor, igtv videolarını facebook’ta gösterme, igtv videosunu facebook’ta paylaşma, instagram igtv videosunu facebook’ta yayınlama, facebook’ta igtv videosunu görünü yapma. İnstagram’ın igtv alanında yaptığınız video paylaşımlarını aynı anda facebook üzerinde de görünür yapabilmek için yenilikler getirilmiştir. Güncellemelerle birlikte getirilen yeniliklerden yararlanmak elbette sizin de hakkınızdır. Biz de bu haktan yararlanabilmek için izlenecek yolları sizlere sunacağız.

IGTV videolarını facebook’ta yayınlama

İnstagram uygulamasına giriş gerçekleştirdikten sonra profil alanına geliyoruz. Daha öncesinde igtv videosu paylaştıysanız bu alanda görünecektir. IGTV yazan bölüme giriş yaptıktan sonra (+) kısmına tıklıyoruz. Sonrasında eklemek istediğiniz videoyu bu alana ekliyoruz.

instagram igtv videosunu facebook’ta gösterme, instagram igtv videosu facebookta gözükmüyor, igtv videosunu facebookta yayınlama, igtv videomu facebookta gösterme, igtv videosunu facebookta gösterme

Eklenen videonun paylaşımı sağlanmadan önce sizlere seçenek sunmaktadır. Alt kısımda ‘’Facebook’ta görünür yap’’ seçeneğini göreceksiniz. Bu alanda eğer videonun facebook üzerinden de paylaşılmasını istiyorsanız tiki aktif hale getirebilmek için sağa doğru kaydırmanız yeterlidir.

Siz de böyle bir alan yok ise uygulama güncel değildir. Google play store ya da Apple store alanına giriş gerçekleştirerek instagram yazıp güncellemesini aktif hale getirebilirsiniz. Onun sonrasında hala daha sorun devam ediyorsa sorun bildir üzerinden instagram yetkililerine durumu iletmenizde fayda bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here