instagram igtv kanal oluşturma video yükleme nasıl yapılır? İnstagram uygulamasına gelen yeni uygulamanın nasıl kullanacağınızı detaylandıracağız.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlarının da yeni modelleri çıkmaktadır. Bunla birliktede sosyal medya hesaplarının kullanımı da haliyle artmaktadır. Artış gösteren ve her geçen gün kitlesi daha da artan platformlardan birisi de İnstagram uygulamasıdır. Tabi kullanıcıların bu uygulamayı kullanmasında en büyük nedenlerden birisi de uygulama da tüm özelliklerin var olmasıdır. Yeni gelen yenilikle birlikte ”Youtube” ye rakip olmayı hedefleyen instagram hesaplarında yeniliğin nasıl kullanabileceğimizi bilmiyoruz. Biz de size gelen IGTV ile alakalı tüm bilinmeyenleri anlatacağız. IGTV Kanal oluşturmanın nasıl yapıldığını? Oluşturulan kanala nasıl video ekleneceğini? Video üzerindeki işlemlerin nereden ve nasıl kontrol sağlanacağını kapsamlıca konu alacağız. Kısacası tüm işlemlerinizi adım adım anlatacağız. Tabi bunu sadece yazı ile değil görseller ile de kolaylaştıracağız. Sadece görsele bakarak işlem sağlamanız yeterli olmayacağından dolayı işlem detayları için yazılanları harfiyen uygulamanız gereklidir.

instagram igtv kanal oluşturma video yükleme

İnstagram kanal oluşturma nasıl yapılır? IGTV Kanalını nasıl oluşturabilirim? IGTV kanala video yükleme nasıl yapabilirim? IGTV Kanala video ekleme, IGTV Kanalımda video paylaşmak istiyorum diyorsanız ve şuanda bu yazımızı okuyorsanız o halde işinizi tahmin ettiğinizden daha kolaydır. Çünkü ilk olarak instagram’ın yeni uygulaması olan ”IGTV” de kanalın nasıl oluşturulacağını ve buna bağlı olarak oluşturulan kanala nasıl video eklemesi yapacağınızı anlatacağız.

IGTV Kanal oluşturma

İnstagram hesabımıza gelen yeni özelliklerden biri olan IGTV oldukça sevilecek bir uygulama olacağa benziyor. Eskiden bir çok starın paylaşımları kısa olmasından ötürü herkes youtube yönlendiriliyordu. Artık buna gerek kalmadan 15 saniye ve 60 saniye üzerindeki paylaşımları kanal oluşturarak videoları ekleyip yüklemeyi sağlayabilirsiniz. Nasıl kanal oluşturup video yükleneceğine de gelin birlikte göz atalım.

 

instagram igtv kanal oluşturma video yükleme, igtv video yükleme, igtv video paylaşma, instagram kanal oluşturma, igtv kanal oluşturma, instagram igtv kanal oluşturma

 • Öncelikli olarak instagram uygulamasına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
 • Hesabımıza giriş işlemi sağladıktan sonra sayfanın sağ üst alanında yer alan ”Mesaj” ikonunun hemen sol yanında bulunan ”IGTV” simgesine tıklıyoruz.
 • Buraya tıkladığınızda yapılan video paylaşımların geldiğini göreceksiniz.
 • Ayar şekline benzeyen sağ taraftaki ikona tıklıyoruz.
 • Sonrasında karşınıza seçenekler gelecektir. ”Kanal oluştur” seçeneğine tıklayıp işlemlere devam ediyoruz.
 • Kanalını oluştur dedikten sonra ard arda ”İleri” ikonuna tıklıyoruz.
 • Daha uzun videolar ve dikey videolar oluştur bölümlerine de ”İleri” diyerek işlemlere devam ediyoruz.
 • Sonrasında kanal oluşturulmuş olacaktır.
 • Oluşturulan kanalın görülebilmesi için ya da video yüklemesi sağlayabilmeniz için tekrar mesaj bölümünün hemen solunda bulunan simgeye tıklıyoruz.
 • Gelen ekranın sağ tarafında bu sefer ”Kanalı Gör” ikonu olacaktır.
 • Buraya tıklamanız halinde gelecek olan ekranın orta bölümünde ”Video yükle” ikonunu göreceksiniz.
 • Video yükle bölümüne tıklayarak insanların videolarınızı görmesini sağlayabilirsiniz.

instagram igtv kanal oluşturma video yükleme işlemlerinize konu olan müdahalelerimizi yaptık böylelikle siz de kanalı oluşturup videoların yüklemesini sağlayabilirsiniz.

instagram igtv kanal oluşturma video yükleme, igtv video yükleme, igtv video paylaşma, instagram kanal oluşturma, igtv kanal oluşturma, instagram igtv kanal oluşturma instagram igtv kanal oluşturma video yükleme, igtv video yükleme, igtv video paylaşma, instagram kanal oluşturma, igtv kanal oluşturma, instagram igtv kanal oluşturma instagram igtv kanal oluşturma video yükleme, igtv video yükleme, igtv video paylaşma, instagram kanal oluşturma, igtv kanal oluşturma, instagram igtv kanal oluşturma instagram igtv kanal oluşturma video yükleme, igtv video yükleme, igtv video paylaşma, instagram kanal oluşturma, igtv kanal oluşturma, instagram igtv kanal oluşturma instagram igtv kanal oluşturma video yükleme, igtv video yükleme, igtv video paylaşma, instagram kanal oluşturma, igtv kanal oluşturma, instagram igtv kanal oluşturma instagram igtv kanal oluşturma video yükleme, igtv video yükleme, igtv video paylaşma, instagram kanal oluşturma, igtv kanal oluşturma, instagram igtv kanal oluşturma instagram igtv kanal oluşturma video yükleme, igtv video yükleme, igtv video paylaşma, instagram kanal oluşturma, igtv kanal oluşturma, instagram igtv kanal oluşturma

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz