instagram hücresel veri kullanımını kısıtlama yapmanın yollarının var olduğunu biliyor muydunuz? İnternetinize sınırlandırma koyabilmeniz için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Dünyanın en çok giriş gerçekleştirilen sosyal medya uygulamalarından biri olan instagram hesabında veri tüketimi oldukça fazladır. Kitlenin sürekli olacak şekilde gezinti yapmaları da hücresel verinin azalmasına sebebiyet vermektedir. Bu da internet kullanımını normal süre içerisinde oldukça yavaşlatmaktadır. İnstagram kullanıcıları da bu yaşanan durumun önüne geçilebilmesi için hesaplarına giriş gerçekleştirilmesini wifi olmadan yapmamaktadır. Bunu fark eden instagram yetkilileri uygulama içerisine getirdiği bir kaç yenilikle birlikte durumun önüne geçmiş durumdadır. İnstagram hesabında hücresel veri kullanımına sınır getirilebilmesi için ayarları nereden yapabilirim? Sorusunu aklınıza getirmemeniz için tek yapmanız gereken işlem yazımızı incelemek olacaktır. İnstagram hesabınızın içerisinde var olan hücresel veri bağlantısına giriş sağlayarak burayı aktif konuma getirmemiz halinde sorunun bir çoğu çözüme kavuşmuş olacaktır.

instagram hücresel veri kullanımını kısıtlama

internetime kısıtlama koymak istiyorum, instagram hücresel veriyi kesmek istiyorum, instagram hücresel veriyi azaltmak istiyorum, instagram mobil verimi hemen bitiriyor, internetime sınır koymak için ne yapmalıyım? Hesabımda gezinti yaptıktan sonra internetim bitiyor bu da videoların ve resimlerin gelmesini engelliyor. Diye sitem içerisine giriyorsanız gelin o zaman bunun önüne geçilebilmesi için hesabımız üzerinden yapacağımız işlemlerle birlikte sorunu çözüme getirelim.

instagram hücresel veri kısıtlama

Gün içerisinde hiç çıkmadığımız platformlardan birisi instagram’da oldukça fazla gezinti yaptığımızdan dolayı internetimiz hemen bitmektedir. Ancak bu durumun bir an önce önüne geçilebilmesi için instagram’ın içerisinde var olan bilgilendirmeler üzerinden sorun giderilecektir. İlk olarak instagram hesabımıza giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

instagram hücresel veri kullanımını kısıtlama, internet sınır koyma, internet kota koyma, instagram hücresel veri kısıtlama, instagram hücresel veri kısıtlama, instagram interneti kısıtlama, instagram veri kısıtlama

Hesabımıza erişim sağlandıktan sonra ”Profil” ekranına geliyoruz. Buradan da ”Ayarlar” kısmına giriş gerçekleştirdikten sonra ”Seçenekler” ekranı gelecektir. Bu seçenekler içerisinde var olan ”Hücresel veri kullanımı” kısmına tıklıyoruz.

Daha sonrasında karşımıza gelen ekran üzerinde ”Daha az veri kullan” yazısının hemen sağındaki ikonu aktif hale getirmeniz durumunda bundan sonrasındaki dönem içerisinde verileriniz daha aza indirilecektir. Yaptığınız bu işlem sonrasında instagram’da gezinti sağladığınız sırada fotoğraf ve videolar geç açılacaktır. Bilmeniz de fayda olduğunu düşündüğümüz için bilgilendirmeyi de sizinle paylaşmış bulunuyoruz.

instagram hücresel veri kullanımını kısıtlama işlemi için birlikte sağladığımız işlemler neticesinde sorun ortadan kalkmış olacaktır.

instagram hücresel veri kullanımını kısıtlama, internet sınır koyma, internet kota koyma, instagram hücresel veri kısıtlama, instagram hücresel veri kısıtlama, instagram interneti kısıtlama, instagram veri kısıtlama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz