Paylaş

instagram hikayeyi şikayet etme bildirme. İnstagram’da hikaye alanında uygunsuz gördüğünüz bir içeriği nasıl şikayet edeceğinizi yazımızda konu aldık.

İnstagram, sosyal medya alanında popülerliğini hız kesmeden yükseltmeye devam etmektedir. Getirilen her özellik uygulamada aktif süresini daha da arttırmaktadır. Hikaye paylaşımlarının uygulama eklendikten sonra normal paylaşımlar azalmıştır.

İnstagram yetkilileri de hikaye paylaşımlarının bu kadar fazla ilgi görmesinden dolayı bu alana getirilen özelliklerde artmıştır. İnstagram’da bizleri rahatsız eden kişileri instagrama şikayet edebiliyoruz. Ya da keşfet alanında görmüş olduğumuz ve bizi rahatsız eden içerikleri de aynı şekilde şikayetini sağlayabiliyoruz.

instagram hikayeyi şikayet etme bildirme

İnstagram uygulamasının hikaye alanında paylaşılan spam veya uygunsuz içerikleri de şikayet etmeniz mümkündür. Daha öncesinde hiçbir hikayeyi şikayet etmediyseniz bu işlemleri nereden sağlayacağınıza beraber göz gezdireceğiz.

İnstagram hikaye nasıl şikayet edilir, instagram hikayeyi şikayet etme nerede, instagram uygunsuz bir hikayeyi nasıl şikayet edebilirim, instagram spam hikayeyi şikayet etmek istiyorum, instagram rahatsız edici hikayeyi şikayet etme. Arkadaşlarınızın ya da herkese açık olan hesapların hikayelerini görebiliyorsunuz. Hikayelerde uygunsuz gördüğünüz içerikler olması durumunda bunu instagram yetkililerine bildirebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı ise ayrıntılı şekilde anlatacağız.

instagram hikaye nasıl şikayet edilir

İnstagram hesabımıza giriş yaptıktan sonra hikayelerde gezinti yapabilirsiniz. Bu gezintilerin sırasında hoşunuza gitmeyen ya da size ters gelen bir hikayeye rastladınız.

instagram hikayeyi şikayet etme bildirme, instagram hikaye nasıl şikayet edilir, instagram hikayeyi şikayet etme nerede, instagram hikaye şikayeti bildirme, instagram hikaye şikayet ayarları

Hikayenin hemen alt tarafında (…) çizgili buton göreceksiniz. Onun üzerine tıklamakla birlikte şikayet et butonu karşınıza gelecektir. Şikayet et dedikten sonra spam ya da uygunsuz olarak sizlere iki tane seçenek sunacaktır. Uygunsuz olarak bulduysanız uygunsuz butonuna tıklayıp ayarlarınıza devam edebilirsiniz. Devamında instagram size yine birkaç seçenek getirecektir. Bu seçeneklerden birisini seçip gönderimini yapabilirsiniz.

instagram hikayeyi şikayet etme bildirme, instagram hikaye nasıl şikayet edilir, instagram hikayeyi şikayet etme nerede, instagram hikaye şikayeti bildirme, instagram hikaye şikayet ayarları

Hikayenin şikayet işlemlerini yukarıdaki adımlarla işleme alabilirsiniz. Eğer şikayet etme işlemleri sırasında bir aksaklık ile karşılaşırsanız bunu yorumdan bildirebilirsiniz. Siz hikayesini şikayet ettiğiniz kişiye bildirim gider mi gitmez mi düşünüyorsanız bunu dert etmenize gerek yok. Çünkü yaptığınız şikayet bildirimini karşı taraf bilmeyecektir. İnstagram uygulamasında kişisel haklarınız her zaman önemsenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here