Paylaş

instagram hikayeyi gönderi olarak paylaşma. İnstagram hesabında hikaye paylaşımını normal gönderiye döndürmek istiyorsanız çözüm haberimizde.

İnstagram uygulamasında normal paylaşımların yerini artık hikayeler almıştır. Sosyal medya platformlarının içerisinde durum özelliğinin en sık kullanıldığı platform tartışmasız instagram uygulamasıdır. Anlık fotoğraf ve video paylaşımlarının gerçekleştirildiği bu alanda kişiler bazı görselleri gönderi olarak da paylaşmak istemektedir. Bunun için gönderiyi kaydederek ya da ekran görüntüsü alarak işlemleri yapabiliyoruz. Fakat artık bu işleme gerek bulunmamaktadır. İnstagram kullanıcıların tüm isteklerini önemsediğinden dolayı hikayeyi durum olarak paylaşmayı da sizlere sunmuş bulunmaktadır. Ayarı daha öncesinde hiç kullanımı sağlamadıysanız nerede olduğunu bildirerek kullanımı noktasında da gerekenleri aktaracağız. Artık hikayede paylaştığımız gönderiyi kaydetmeden direk uygulama üzerinden gönderi olarak paylaşabilirsiniz. Hazırsanız eğer ayarlarımızı hızlı bir şekilde yapmak için başlayabiliriz.

instagram hikayeyi gönderi olarak paylaşma

İnstagram hikayeyi normal olarak paylaşma, instagram hikayeyi gönderiye çevirme, instagram durumu gönderi olarak yayınlama, instagram uygulamasını gönderi şeklinde paylaşmak için ne yapmam gerekiyor. Durum özelliği whatsapp uygulamasında da sıklıkla kullanılmaktadır. Snapchat sayesinde hayatımıza giren özelliğin instagram üzerinden kullanılmaya başlanıldığı andan itibaren tüm herkes paylaşımlarını buradan sağlamaktadır.

instagram durumu gönderiye çevirme

Hikayeyi gönderi olarak paylaşımını yapabilmek için ilk olarak instagram uygulamasına girişimizi yapıyoruz. Daha sonrasında kendi hikaye alanına geliyorsunuz. Normalde burada paylaşım sağlamış olduğunuz hikayeyi göreceksiniz. Birden fazla hikaye eklemesi yaptıysanız bu hikayelerden hangisini gönderi olarak yayınlamak istiyorsanız onun olduğu ekrana geliyoruz.

instagram hikayeyi gönderi olarak paylaşma, instagram hikayeyi gönderiye çevirme, instagram durumu gönderiye çevirme, instagram durumu gönderi olarak yayınlama, instagram hikayeyi çevirme
  • Hikayenizin sağ alt kısmında (…) bölüme tıklıyoruz.
  • Beraberinde Gönderi olarak paylaş demeniz halinde gönderinin düzenlenmesi için sayfaya yönlendirileceksiniz.
  • Açılan sayfada gerekli bilgileri düzenleyerek paylaşımı sağlayabilirsiniz.
  • Paylaş butonuna tıkladıktan sonra hikaye normal gönderi olarak profil ekranınızda görülmeye başlayacaktır.
  • Olur da aksilik yaşarsanız bunun için bize yorumda durumu iletebilirsiniz.
instagram hikayeyi gönderi olarak paylaşma, instagram hikayeyi gönderiye çevirme, instagram durumu gönderiye çevirme, instagram durumu gönderi olarak yayınlama, instagram hikayeyi çevirme

Karşılaştığınız sorunu kapsamlı şekilde anlatmış bulunuyoruz. İnstagram üzerindeki ilerlemenizi yukarıdaki ayarlarla birlikte yapabilirsiniz. Eğer sizde belirtilen alan olmaz ise hesabınızda kısıtlama olabilir. Uygulama güncel olmadığından kaynaklı da sorun yaşayabilirsiniz. Telefonunuzdan uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini yaparak tekrar aynı alana gelmeniz halinde sorun ortadan kalkması gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here