Paylaş

instagram hikayeyi gife çevirme ayarlama. İnstagram hikaye alanına getirilen bu özellikten nasıl yaralanacağını beraber bakarak sorunumuzu gidereceğiz.

Hikaye paylaşımlarının en çok yapıldığını platform instagram’dır. Özelliğin beklenilenden daha fazla sevilmesi instagram yetkililerini de şaşırtmıştır. Hikayeye gif eklemenin nasıl olduğunu anlaşmıştık. Ancak bu yazımızda hikayeyi komple gife çevirmeyi konu alacağız.

instagram hikayeyi gife çevirme ayarlama

İnstagram’ın hikaye alanındaki barındırdığı özelliklerin bir çoğunu kimse bilmemektedir. Takip ettiğimiz kişilerin paylaşımı üzerine özelliklerden haberdar olabilmekteyiz. Hikayeye eklediğiniz bir resim ya da videonun altında GİF eklemesi yapabiliyorduk. Artık gif özelliğini tamamen hikayeye yansıtabiliyorsunuz.

Sadece gif koyarak hikaye paylaşımını nasıl yapacağınızı hem görsel hem de yazılı olacak şekilde anlatacağız. Böylelikle sorunsuz şekilde kullanımları sağlayabilirsiniz.

instagram hikaye alanını gifle kaplama

İnstagram hikaye alanını gifle süsleme, instagram hikayeyi gife döndürme, instagram gif hikayede paylaşma, instagram gif özelliğini hikayemde paylaşmak istiyorum, instagram uygulamasında hikaye alanını sadece gif ile kaplama. Hareketli resim olarak bilinen GİF özelliği artık tüm uygulamalardaki yerini almış durumdadır. En çok kullanılan uygulamalardan birisi de tartışması olarak Twitter uygulamasıdır. GIF özelliği herkes twitter sayesinde öğrendi diyebiliriz.

İnstagram’ın mesaj bölümüne gelen GIF özelliği hikaye alanında da bulunuyordu. GIFLER yazışmalarımızı daha eğlenceli hale getirirken hikayelerimizi de aynı şekilde eğlenceli hale getirmektedir.

instagram hikayeyi gife çevirme ayarlama, instagram hikayeyi gif yapma, instagram hikayeyi gife ayarlama, instagram hikayeyi gifle süsleme, instagram hikayeyi gifle kaplama

Hikaye alanında paylaşacak hiçbir resim ya da videonuz yoksa komik GIF paylaşımını komple yayınlanabilir. Yayınlama işlemleri bittiğinde arkadaşlarınız ya da sizi takip eden kişiler bunu nasıl yaptığınızı eminim soracaktır.

instagram hikayeyi gife çevirme ayarlama, instagram hikayeyi gif yapma, instagram hikayeyi gife ayarlama, instagram hikayeyi gifle süsleme, instagram hikayeyi gifle kaplama

O halde hazırsanız işlemleri nasıl yapacağımıza bakalım;

  • Hikaye alanına geldikten sonra sayfanın hemen alt kısmında Oluştur yazısına tıklayacağız.
  • Oradan da yazı oluşturma ekranına yönlendirileceksiniz. Ancak hemen sağ tarafında farklı seçeneklerin de olduğunu görebilirsiniz.
  • GIF yazan bölüme tıklamanız halinde burada nasıl bir GIF paylaşmak istediğinizi arama kısmına yazabilirsiniz.
  • Beraberinde seçtiğiniz GIF arka planın tamamını kaplayacaktır.
  • Bu şekilde yayınlamanız halinde hikaye GIF olarak yayınlanacaktır.

İnstagramın bu özelliğiyle ilgili sorun yaşadığınız bir yer olursa bunu bizlere yorumdan bildirmeniz yeterlidir. Neyle alakalı sorun yaşıyorsanız geniş kapsamlı şekilde bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here