Paylaş

instagram hikayesini facebook’ta paylaşma. İnstagram uygulamasına ekleme yaptığınız hikayeyi doğrudan facebook’ta yayınlamak için detaylar yazımızda.

2019 yılına girdikten sonra instagram kendi içerisindeki verilerin güncellemesini değiştirmiş bulunuyor. Özellikle durum paylaşımlarının artmasından ötürü bu alandaki yenilikleri ise göze çarpmaktadır. Hikayenizde paylaşmış olduğunuz bir gönderiyi farklı sosyal medya ağlarından da yayınlamak için kaydedip o şekilde yayınlamasını yapabiliyorsunuz. İnstagram üzerinde yayınlamış olduğunuz hikayenin doğrudan facebook hesabınızdan da yayınlanması için kaydetme işlemlerine gerek bulunmamaktadır. Hikaye alanına getirilen özellikle birlikte facebook’a otomatik olarak bağlantıyı kurup aynı anda paylaşımın iki platformda da yayınlamasını yapabilirsiniz. İnstagram uygulaması güncel olan kullanıcılar bu bölüme girdiklerinde alt kısımda Facebook yazısını eminim görmüştür. Bu yazının ne anlam ifade ettiğiniz ve hangi ayar için kullanıldığını ise yazı içerisinde detaylı şekilde aktaracağız.

instagram hikayesini facebook’ta paylaşma

İnstagram durumu facebook’ta yayınlama, instagram hikayeyi facebooka yükleme, instagram durum facebook’ta otomatik paylaşılsın, instagram facebook’a bağlama, instagram hikayeyi facebook’a nasıl bağlayabilirim. İnstagram uygulaması içerisinde normal gönderi paylaşımlarınızı aynı anda farklı sosyal medya uygulamalarında yayınlayabiliyorduk. Ama hikaye paylaşımları için bu durum geçerli değildi. Ancak getirilen yenilikle birlikte artık hikayelerinizi de otomatik olarak Facebook hesaplarında paylaşabilirsiniz.

instagram durumu facebook’ta yayınlama

Hikaye paylaşımını yaptığınızda onu kaydedip daha sonrasında Facebook’ta yayınlamanız oldukça zaman alıyordu. Normal gönderileriniz için bu durum böyle değilken durumlarda da aynı özelliğin gelmesini bekleyen kullanıcılar gelen özelliğe oldukça sevinmiştir. Şimdi gelen yeniliğin nasıl kullanıldığını birlikte gözden geçireceğiz.

instagram hikayesini facebook’ta paylaşma, instagram durumu facebookta yayınlama, instagram facebooka bağlanma, instagram hikaye facebookta yayınlansın, instagram hikayem facebookta çıksın
  • Hesabımıza girişimizi sağladıktan sonra hikaye alanına girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Sonrasında yayınlayacağımız gönderiyi durum alanına ekliyoruz. Fakat paylaş demeden önce al tarafta bulunan Facebook bağlantısına tıklıyoruz.
  • Facebook’a bağlan yazısının altındaki Bağlan bölümüne diyoruz.
  • Facebook’ta paylaş sayfasına yönlendirileceksiniz. Gönderilerinizi sürekli Facebook’ta yayınlamasını istiyorsanız eğer her zaman paylaş tek sefer istiyorsanız bir kez paylaş diyerek işlemlerimize devam ediyoruz.
  • Yapılan ayarlarla birlikte artık durum paylaşımlarınız aynı anda Facebook uygulaması içerisinde de yayınlanmaya başlayacaktır.
instagram hikayesini facebook’ta paylaşma, instagram durumu facebookta yayınlama, instagram facebooka bağlanma, instagram hikaye facebookta yayınlansın, instagram hikayem facebookta çıksın

instagram hikayesini facebook’ta paylaşma isteyenlere özel getirilen yeniliğin hangi alanda olduğunu ve nasıl kullanılacağını yazımızda aktardık. Merak ettiğiniz, hata aldığınız yer varsa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here