Paylaş

instagram hikayem mesaj olarak paylaşılmasın. İnstagram durumunuzun mesaj olarak farklı kişilere gönderilmesini istemiyorsanız detaylar haberimizde.

İnstagram üzerinde yapılan paylaşımların yerini hikayeler almıştır. Hikaye özelliklerin sürekli olarak geliştirilmesiyle birlikte bu alan daha sık kullanılmaya başlamıştır. Normal paylaşımlar eskiye oranla artık daha az şekilde yapılıyor. Ve şunu da belirtmekte yarar var hikayelerin en sık kullanıldığı platformlardan biriside hiç tartışmasız instagram uygulamasıdır. İnstagram da yapılan bir hikaye paylaşımın onayınız olmadan başka birine gönderilmesi sizin canınızı sıkacaktır. Bu duruma dur diyebilmek adına instagram kullanıcıların isteğine yanıt vererek hikaye alanına bu özelliği getirmiştir. Getirilen yenilikle beraber artık mesaj olarak paylaşılmaya izin ver butonunu kaldırarak hikayenizin onayınız olmadan paylaşımını durdurabiliyorsunuz. Bu özelliğin nasıl aktif hale getireceğiniz ise oldukça basittir. Sadece yerini bilmiyor olmanız sizlere sıkıntı yaşatmaktadır. Biz de yazımızda size bu yerin nerede olduğunu ve ayarların nasıl sağlanacağını sunacağız.

instagram hikayem mesaj olarak paylaşılmasın

İnstagram hikayem paylaşılmasın, instagram hikayem mesaj olarak gönderilmesin, instagram mesaj olarak paylaşımı kapatma, instagram mesaj olarak gönderimi kapatma, instagram hikayemi başkaları mesaj olarak gönderemesin. İnstagram üzerinde yapılan durum paylaşımlarının bir başkası tarafından başkalarına paylaşılmasının ya da mesaj şeklinde gönderilmesinin önüne geçmek için hangi ayarları gözden geçirmeniz gerektiğini yazımızda aktaracağız.

instagram hikayem başkaları mesan olarak gönderemesin

Öncelikle uygulamanın içerisine giriş yaparak hikaye alanına girişimizi yapıyoruz. Hikaye kısmına girdikten sonra resmi eklemeden ya da çekmeden önce sol üst köşede ayar sekmesi göreceksiniz.

instagram hikayem mesaj olarak paylaşılmasın, instagram hikayem paylaşılmasın, instagram hikayem mesaj olarak gönderilmesin, instagram hikayem mesajla gönderilmesin, instagram hikayem mesajla paylaşılmasın
  • Ayar butonuna tıklamanızla birlikte karşınıza gelen ekranın alt kısmında mesaj olarak paylaşmaya izin ver yazısını göreceksiniz.
  • Yüksek ihtimalle bu alan aktif durumdadır. Sola doğru kaydırarak bu kısmı kapalı duruma getirebilirsiniz.
  • Ayarları kapalı hale getirmenizle beraber işlemler tamamlanmış ve sorununuzun ortadan kalkmış olması gerekiyor.
  • Yani bundan sonra sizin hikaye paylaşımlarınız başkaları tarafından paylaşılmaya kapalı hale gelecektir.
instagram hikayem mesaj olarak paylaşılmasın, instagram hikayem paylaşılmasın, instagram hikayem mesaj olarak gönderilmesin, instagram hikayem mesajla gönderilmesin, instagram hikayem mesajla paylaşılmasın

Yapılan işlemlerle alakalı merak ettikleriniz ya da eklemek istediklerinizi yorumdan ulaştırmanız yeterlidir. İnstagram yetkililerinin hikaye alanına getirdiği diğer yeniliklerle alakalı bilgi sahibi olmak içinde bizi takipte kalabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here