Paylaş

instagram hikayeler tam çıkmıyor görünmüyor. İnstagram hikayelerdeki yazılar tam çıkmıyor ya da gözükmüyorsa çözüme ilişkin detaylara birlikte göz atacağız.

İnstagram üzerinde hikaye paylaşımlarının önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Hikayelerde yazıların yarım olarak çıkması ise kullanıcıların son dönemlerde yaşadığı problemlerden bir tanesidir. Hikayeye sürekli resim ya da video koymadan da sadece yazı paylaşımı da yapmak isteyebilirsiniz. Ama yazılan yazıların ekranda yarım çıkması ister istemez sorun yaşamamıza sebebiyet vermektedir. Özellikle android işletim sistemli telefonlarda bu paylaşımları yapan kullanıcılarda böyle hataların meydana geldiğini söyleyebiliriz. Yazıların tam olarak görünmemesi takipçilerimiz tarafından da dm üzerinden bizlere söylenince tamamen sıkıntıya girebiliriz. Karşılaştığınız bu sorunun çözümü ise oldukça basittir. Yazı yazdığınız sırada elinizle bu alanı küçültebilir ve düzenlemesini bu şekilde sağlayarak paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz. Siz de nasıl görünüyorsa paylaşım sırasında da o şekilde görünmektedir. Elinize ekrana dokunup büyütüp küçültme yaparak bu ayarları devreye koyabilmeniz mümkündür. Sorun düzelmezse harici diğer işlemlerin neler olduğunu birlikte kontrol edeceğiz.

instagram hikayeler tam çıkmıyor görünmüyor

instagram yazılar tam çıkmıyor, instagram hikaye yarım çıkıyor, instagram  yazılar neden tam çıkmıyor, instagram yazılar tam değil, instagram hikayede yazıların tamamı gelmiyor, instagram hikayede yazılar görünmüyor. Hikayeye yazıları yazdıktan sonra ekranda tam olarak görünmeme durumunda yazının küçültülmesini ekrana dokunarak yapıyor olmanız gerekiyor. Şayet bu işlem sonrasında sorununuz devam ederse uygulamaya güncelleme gelmiş ve bunu yapmamış olabilirsiniz.

instagram hikayeye yazı sığmıyor

Güncellemeyi play store üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız güncelleme ile beraber hala daha sorun devam ederse bu durumda yazı tipiyle alakalı sorun yaşıyorsunuzdur. Android telefonunuzda sırasıyla;

instagram hikayeler tam çıkmıyor görünmüyor, instagram yazı sığmıyor, instagram hikayeye yazı sığmıyor, instagram hikayede yazı yarım çıkıyor, instagram hikaye yazı sorunu, instagram hikayede yazılar görünmüyor
  • Ayarlar>Cihaz>Ekran>Yazı tipi boyutuna girerek bu alandan yazı boyutunuzun ayarlamasını gerçekleştirelim.
  • Yazı boyutu ayarlandıktan sonra da ekranda yazılar hala daha çıkmıyor ya da sığmıyorsa tek yapmanız gereken bu boyut ayarını kendiniz yapmanızdır.
  • Eğer ekrana dokunuyor ve küçültme yapmanıza karşında bu sorun devam ederse bunun için instagrama sorun bildirisinde bulunabilirsiniz.
  • Başka bir telefon varsa farklı telefondan da denemeyi gerçekleştirmeniz de fayda var. Sorun sizle alakalı mı yoksa instagram ile ilgilimi bu sayede anlamış olacaksınız.
TAVSİYE YAZI: instagram hikaye bildirimlerini kapatma

Belirttiğimiz işlemleri devreye koyduktan sonra sorunun giderileceğini görebilirsiniz. Ama hala daha devam ederse bize bunu yorumdan iletmenizde fayda bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here