Paylaş

Instagram hikayedeki konum siliniyor kayboluyor. Hikayemde konum silinmesin kaybolmasın istiyorsanız yapmanız gerekenleri paylaşacağız.

Instagram hikaye bölümünüze çeşitli çıkartmalar ekleyebiliyorsunuz. Bu alanda eklemiş olduğunuz bir özelliğin daha sonrasında kaybolmaması ister istemez sinirinizi bozabilir. Instagram hesabında hikaye alanına eklediğiniz konum silinmesin kaybolmasın istiyorsanız neler yapmanız gerektiğine değindik.

Hikaye bölümünü fazla kullanmanızdan dolayı Instagram yetkilileri de sizin için bu alanı daha kullanışlı hale getirmektedir. Hikaye kısmına eklediğiniz resimler ya da videolarınızın tamamını anlık çekiyorsunuz. Instagram hikayenize ekleme yapmış olduğunuz gönderiyi nerede çektiğinizin bilinmesini istiyorsanız konum eklemesi yaparak bunu ayarlayabilirsiniz.

Hikaye alanınıza daha öncesinde hiç konum eklemesi yapmadıysanız üzülmenize gerek bulunmamaktadır. İlk olarak uygulamaya giriş yapın. Daha sonrasında hikaye kısmına eklemek istediğiniz resmi ya da görseli ekleyin.

Instagram hikayedeki konum siliniyor kayboluyor

Resminizi paylaşmadan önce sağ üst alanda dikdörtgen şeklinde gülen surat göreceksiniz. Onun üzerine tıklayıp ‘’Konum’’ yazısına tıklayın. Konumunuzu ekledikten sonra hikayenizi paylaşabilirsiniz.

Bu paylaşım sonrasında eklemiş olduğunuz konum hikayenizde kendiliğinden kayboluyorsa çözümüne birlikte bakacağız. Konum silinmesinin önüne geçebilmeniz için farklı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemlerin içerisinde en kolayları hangisi ise onları sizlere aktaracağız.

Instagram hikayemde konum kayboluyor

Hikayenizde konumun kendiliğinden kaybolmaması için ilk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın. Sonrasında ise Instagram uygulamanızı görüp onun üzerine dokunun. Gelen ekranda ise ‘’Konum’’ yazısının üzerine tıklayın. Sizde buradaki seçenek ‘’Uygulamayı kullanırken’’ işaretli olması gerekiyor.

instagram hikayemde konum kayboluyor

Bu şekilde işaretli olmasına rağmen konum yine siliniyor ya da kayboluyorsa bu durumda uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemeyi denemelisiniz. Güncellemelerden dolayı konum ayarında sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu da sorununuza çözüm olmadıysa eğer uygulama içerisinde sorun bildirisi yapmalısınız.

Sorun bildirisi yapabilmeniz için uygulamada sırasıyla; ‘’Ayarlar>Yardım>Sorun bildir>Bir şey çalışmıyor’’ alanına geliyorsunuz. Buradan Instagram yetkililerine eklediğiniz konumun belli bir süre sonrasında kendiliğinden kaybolduğunu dile getirebilirsiniz. Yetkililer tarafından sorununuzun incelemesi yapılarak tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Instagram hikayedeki konum siliniyor kayboluyor sorunuyla ilgili yapmanız gerekenleri anlattık. Artık sizlerde sorununuzu yukarıdaki işlemlerle birlikte çok rahat bir şekilde giderebilirsiniz. Bu aşamada sormak ya da eklemek istedikleriniz olursa bize yorumdan bildirebilirsiniz.

instagram konum kaybolmasın
Instagram hikayedeki konum siliniyor kayboluyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here