Paylaş

instagram hikayede yeşil yıldız çıkmıyor. İnstagram hikaye alanında yakın arkadaşlar simgesi olan yeşil yıldız nerede diyenlere özel yazımızı hazırladık.

İnstagram, facebook tarafından satın alındıktan sonra getirdiği yeniliklerle göz kamaştırmaya devam etmektedir. Uygulamaya sürekli gelen yenilikler kullanıcıları da sevindirmektedir. Bilindiği üzere hikaye özelliğinin en çok kullanıldığı platformlardan birisi instagramdır. Artık normal paylaşımların azaldığını ancak hikaye alanında her gün 4-5 adet resim ya da kısa videoların paylaşıldığı hesapları bulabilirsiniz. Burada bazı kullanıcılar tüm takipçilerin bazı hikayelerini görmek istemediğinden ötürü kişilere özel mesajlarla gönderim sağlıyorlardı. Fakat yeni gelen güncelleme ile birlikte yakın arkadaşlarınızı belirleyip hikayeyi sadece onlarla paylaşım yapmanız mümkündür. Hikaye öncesinde yakın arkadaşları ayarlar bölümüne girerek seçiyoruz. Seçimleri gerçekleştirdikten sonra da hikayeyi paylaşma ekranına geldiğiniz de bir yeşil yıldız belirlenecektir. Altında zaten yakın arkadaşlar seçeneğini görebilmek mümkündür. Bunu seçip paylaşım yaptığınız da bu hikayeyi sadece belirlediğiniz kişiler görebilir. Fakat bazı kullanıcılar hesaplarında böyle bir alan olmadığını dile getirmektedir. Nedenine birlikte göz atacağız.

instagram hikayede yeşil yıldız çıkmıyor

İnstagram hikaye bölümünde yeşil yıldız görünmüyor, instagram yeşil yıldız nerede, instagram yeşil yıldız bende yok, instagram hikaye alanında yeşil yıldız alanına bende gözükmüyor, instagram hikayemde yakın arkadaşlar yok. İnstagramın yeni getirdiği özelliklerden biri olan yakın arkadaşlar seçeneği hikaye alanında görünmüyorsa izleyeceğiniz çözüm yollarına beraber bakalım.

instagram yeşil yıldız bende yok

Öncelikle yakın arkadaşlarınızı seçmeniz gerekiyor. Yakın arkadaşların seçilebilmesi için hazırladığımız Makalemizi inceleyip arkadaşlarınızı seçebilirsiniz. Yakın arkadaşları belirledikten sonra artık paylaşacağımız fotoğrafı hikaye alanına ekliyor ya da bu alanda resmini veya videosunu çekiyoruz.

instagram hikayede yeşil yıldız çıkmıyor, instagram hikayemde yeşil yıldız yok, instagram yeşil yıldız nerede, insragram yeşil yıldız bende yok, instagram hikayede yakın arkadaşlar yok, instagram hikayemde yakın arkadaşlar görünmüyor

Tamam dedikten sonra paylaşmadan önce hikaye bölümünün altında yeşil yıldızın olması gerekecektir. Yeşil yıldıza tıklayıp paylaş demeniz durumunda hikayeyi sadece arkadaşlarınız görebilecektir. Başka kişiler hikayenizi göremeyecektir.

Ama hikaye alanına geldiğiniz de yeşil yıldız simgesi çıkmıyorsa hesabınıza özellik henüz daha eklenmemiş olabilir. Ama bunun öncesinde önlem alabilmek için play store ya da apple store alanına girerek uygulama güncel değil ise uygulamanızı güncelleyelim. Uygulamayı güncelleyip giriş işlemleri sağladığınız da sorun kalmayacaktır.

Güncelleme sonrasında da sorun yaşanmaya devam ederse bu durumda sorun bildirisi üzerinden instagram yetkililerine yaşadığınızı durumu belirtelim. Bir özelliği fazla kullandığınız için geçici süreliğine engel almış olabilirsiniz. Gecikmeli de olsa özellik hesabınıza gelecektir. instagram hikayede yeşil yıldız çıkmıyor sorunu için sormak istediğiniz bir yer varsa yorumdan bizlere durumu belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here