Paylaş

instagram hikayede hashtag konu etiketi saklama ayarlarını nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız eğer işlemleri hangi alandan sağlayacağınızı anlatacağız.

instagram hikayede hashtag konu etiketi saklama

instagram, dünya genelinde en popüler sosyal medya ağlarından birisidir. Uygulama içerisine getirilen güncellemeler ise her geçen gün devam etmektedir. Her bir güncelleme beraberinde ayrı bir yeniliği de uygulamaya getirmektedir. Hikayenizde hashtag paylaşımı yapıp bunun görünmemesini istiyorsanız gerekenleri ele alacağız.

Günümüzde sosyal medya uygulamaları o kadar fazlalaştı ki hangisini kullanacağımızı şaşırır hale geldik. Eminim sizde herkes gibi telefonunuza birden fazla sosyal medya uygulaması yüklemişsinizdir. Bunlar arasında instagram vazgeçilmezler arasındaysa uygulamada eminim birden fazla hesap kullanıyorsunuzdur.

İnstagram kullanıcılarına birden fazla hesap kullanma hakkı tanıdığından dolayı bir tek uygulama üzerinden birden fazla hesabı kontrol edebilirsiniz. Hikaye paylaşımlarının ise son zamanlarda artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Siz de artık normal paylaşımlarınızı eskiye oranla az yapıyorsunuzdur. Hikaye paylaşımlarını ise günde 2-3 tane yaptığınız oluyordur.

Hesabınızın herkese açık olması durumunda hikayenizin daha fazla kişiye görünebilmesi için hashtag eklemeniz yeterli olacaktır. Yaptığınız hashtagların kimse tarafından görünmesini istiyorsanız bunu saklamak sizin elinizdedir.

instagram

instagram hikayede hashtag konu etiketi saklama adımları

  • Hikayenize ekleme yapabilmeniz için ilk olarak uygulamanıza giriş yapın.
  • Uygulama giriş sağladığınızda hikaye ekle kısmına tıklayın.
  • Ekleyeceğiniz resmi ya da videoyu ekleyin.
  • Sonrasında da hikayeyi paylaşmadan önce üst tarafta bulunan gülen surat işaretine dokunun.
  • Buraya dokunduğunuzda konu etiketi alanına tıklayın.
konu etiketi
  • Etiketinizi paylaştıktan sonra onu elinizle küçültün.
  • Ve daha sonrasında saat paylaşımı yaparak aynı küçüklüğe getirin.
  • Ya da farklı bir özelliği hikayeye ekleyip konu etiketi ile aynı boyuta getirin.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra hikayenizi paylaşabilirsiniz.

İnstagram hesabınızda hikaye alanına eklediğiniz konu etiketini bu şekilde saklayabilirsiniz. Sizde konu etiketi çıkmıyorsa bu durumda uygulamanızı güncelleyin. Güncellemeler sonucunda konu etiketi gelir ise kalan işlemlerinizi belirttiğimiz şekilde işleme koyabilirsiniz.

Bu konu haricinde instagram hakkında sormak istedikleriniz olur ise bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz. İnstagram hesabınızla alakalı farklı merak ettiğiniz bir şey varsa yine aynı şekilde iletebilirsiniz.

instagram hikayede hashtag konu etiketi saklama

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here