Paylaş

instagram hikaye oynatımını kontrol etme. İnstagram hesabında hikaye oynatımı sizin elinizdeyken bunu bilmiyorsanız yazımız işinizi görecektir.

Hikaye paylaşımlarının en sık yapıldığı uygulamalardan birisi instagram’dır. İnstagram hesaplarına hikaye ekleme özelliği geldikten sonra özelliğin herkes tarafından sıklıkla kullanıldığı görüntülendi. Haliyle bu alana getirilen yeniliklerle hikaye bölümü daha da zenginleştirilmiştir. Yapılan hikaye paylaşımlarınızı kontrol altında tutmakta artık kullanıcıların elindedir. Yani takip ettiğiniz kişinin hikaye oynatımlarını kendi kontrolünüzde tutarak izlemelerinizi daha pratik hale getirebilirsiniz. Hikaye süresi bittikten sonra tekrar hikayeyi izlemek ya da hikayeyi durdurmak ileri ya da geriye gelmek için nelerin gerekli olduğunu inceleyeceğiz. Aslında tüm bu detaylar instagram kullanıcılarının bildiği bir ayrıntı olsa da birçok kullanıcı aşamaların nasıl ilerlendiğini bilmemektedir. Göreceli olacak şekilde yapmanız gerekenleri adım adım paylaşarak sizlerin de artık hikaye izlemelerini kolaylaştırabilirsiniz.

instagram hikaye oynatımını kontrol etme

İnstagram hikaye oynatımı, instagram hikayeyi atlama, instagram hikayeyi ileri sarma, instagram hikayeyi geri alma, instagram hikayeyi durdurma, instagram hikaye oynatımı nasıl kontrol edilir, instagram hikaye izlemelerini yöneltme. İnstagram uygulamasında hikaye alanlarında yapılan paylaşımların kontrollerinin sizde olabilmesi için yapmanız gereken aşamaları birlikte gözden geçirip artık bundan sonra ileriye almayı, durdurmayı ve geriye getirmeyi tamamıyla sizin kontrolünüzde olacaktır.

instagram hikayeyi atlama

İnstagram hikaye kontrollerinin sağlanabilmesi için instagram hesabımıza girerek hikaye alanına geliyoruz. Hikayeyi açtıktan sonra hikayeyi atlamak için elinizi sola doğru hızlıca kaydırın. Çok hikaye paylaşılmışsa ileri gitmek için ise ekrana bir kez dokunun.

instagram hikaye oynatımını kontrol etme, instagram hikayeyi atlama, instagram hikayeyi ileri sarma, instagram hikayeyi geri alma, instagram hikaye oynatımı, instagram hikaye sarma
  • Durdurmak için ekrana basılı tutmanız yeterlidir.
  • Beğendiğiniz hikayeyi yeniden izlemek için ekranı sola kaydırmanız yeterlidir. Böylelikle geriye döneceksiniz.
  • Hikaye bölümünde gezinti sağlayabilmek için sağa sola kaydırmanız yeterliliğini koruyacaktır.

İnstagram hesabında paylaşım gerçekleştirilen hikayelerinin kontrollerini yukarıda anlattığımız şekilde yapabilirsiniz. Gitmezse ekranın dokunmatik ile ilgili sorun yaşamış olabilirsiniz. Eliniz ıslak olabilir. Bunların hepsine dikkat etmeniz halinde hiçbir sorun yaşamadan oynatımını kontrol edebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: instagram bu profili paylaş nerede

Haricinde sormak istedikleriniz ya da farklı hatalar varsa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz. Yine kontrolleri istediğiniz şekilde yaparak sizlere bilgilendirmesini aktaracağız. İnstagram ilerleyen dönemlerde hikaye alanına daha farklı yeniliklerde getirecektir. Yenilikler geldikçe bunları sizlere duyuracağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here