instagram Hesabını Dondurdum Hesabımı Açamıyorum sorunu için kesin bir çözüm sağlanabilmesi için araştırmalarımızı sizlerle paylaşacağız. İnstagram dondurulan hesabı açma ve geri alınabilmesi için yapılacak olan işlem adımlarını paylaşacağız.

Günümüz çağının en çok giriş sağlanan sosyal medya platformu İnstagram uygulaması yenilikçi yüzüyle kullanıcılarının adeta göz bebeği halindedir. Ancak bu uygulamada hesabını donduran kullanıcıların tekrar hesabını açmak istediklerinde yaşamış olduğu sorunlar son dönemlerde oldukça artış göstermiş durumdadır. Sorunun önüne geçilebilmesi için ilgili bir kaç araştırma gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yaptığımız araştırmalarımız sonrasında artık dondurulan instagram hesabınıza geri kavuşmanız oldukça kolay olacaktır. Ancak şunu belirtmekte fayda bulunmaktadır. Dondurduğunuz bir hesabını 1-2 saat sonrasında zaten açamayacağınız için eğer böyle bir işlem sağladıysanız uğraşmanıza gerek bulunmamaktadır. Çünkü hesabınıza giriş işlemi için aradan 2 gün geçmesini bekleyip o şekilde giriş sağlayın hesaba giriş sağlayabilirsiniz. Lakin 2 gün geçmesine rağmen giremiyorsanız bu durumda aşağıdaki adımları sağlamanız gerekmektedir.

instagram Hesabını Dondurdum Hesabımı Açamıyorum

İnstagram geri açamıyorum, instagram hesabımı açamıyorum, hesabımı açamıyorum, dondurulan hesabı geri açma, instagram girilmiyor, instagram hesabıma giremiyorum, hesap açılmıyor, hesaba giremiyorum, instagram dondurdum kullanıcı bulunamadı, kullanıcı adı ve şifre hatası söylüyor bu ve benzeri tüm hataların ortadan kalkabilmesi için yapılacak olan işlem ayarlarını sizlere sunacağız.

İnstagram Girilmiyor

İnstagram uygulaması dondurduktan sonra girilmeme hatasının son dönemlerde artması üzere konunun araştırmasını bizlerde sizin için ele almış bulunmaktayız.

 • Öncelikle şunu tekrar belirtmekte fayda bulunmaktadır. Hesabınızı dondurduktan sonra aradan 2 gün ya da 3 gün geçmesini beklemeniz gerekmektedir.
 • Eğer bu zaman dilimi dolmadan giriş yapmaya çalışırsanız zaten o hesaba giriş yapamazsınız. Yani hesabı dondurduğunuz 1 saat sonra geri açmak istiyorsunuz. Bunu otomatik olarak yapamazsınız. Fakat aradan zaman geçmesine rağmen hala daha giriş işlemi sağlayamıyorsanız bu durumda yapılacak olan işlem adımlarımız bellidir.
 • Öncelikle dondurduğunuz hesabın kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekmektedir.
 • Yani siz eğer kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız bunun için şifremi unuttum adımlarını sağlamanız gerekecektir. Lakin eğer bunları biliyorsanız ve girdiğiniz halde ”Kullanıcı adı ve şifre hatası” alacaksınız.

İnstagram Hesabımı Açamıyorum

İnstagram uygulamasını dondurdunuz ancak sonrasında açamıyorum diyorsanız eğer kullanıcı adı ve şifre kimliğinizi biliyorsanız. Bu durumda Android yada iPhone telefonunuzdan uygulamanı indirmeniz gerekecektir.

 • Şimdi burada şöyle bir durum var arkadaşlar, siz eğer dondurduğunuz hesabın kullanıcı adı ve şifre bilgisini bilmiyorsanız üzgünüm sizler için yapılacak çok fazla bir durum söz konusu değil maalesef.
 • Haliyle dondurmadan önce bu durum için hesabın kullanıcı adı ve şifre bilgilerini bir kenara not almak sizin sorumluluğunuz da olacaktır.
 • Şayet bilgiler sizde ise bu durumda korkulacak bir şey yok hesabınızı geri açacağız.
İnstagram Hesabıma Giremiyorum

İnstragram sürekli getirdiği yeniliklerle birlikte kullanıcılarını sevindirirken bazı kullanıcılarda bu durumda sıkıldığından ötürü hesaplarını dondurma kararı almaktadır.

Dondurulan bir hesabın kapatmasını sağladıktan sonra kullanıcı adı ve şifresini hatırlamıyorsanız bu durumda yapılacak işlem adımları bellidir. Bunu instagram yetkililerine bildirmemiz gerekmektedir.

 • Yapacağınız işlem adımları için https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 alanına tıklayıp ya da adres satırına yazdıktan sonra alana giriş işlemi gerçekleştireceksiniz.
 • Bu alana giriş yaptıktan sonra Nüfus cüzdanızdaki yazan bilgilerin girişini sağlıyoruz.
 • İnstagram kullanıcı adınız.
 • Hangi ülkede yaşıyorsunuz.
 • Ve mail adresini isteyecektir.
 • Bu bilgileri girdikten sonra gönder butonuna tıklıyoruz. Sonrasında instagram sizlere bir mail gönderecektir. Gelecek olan mail bilgilendirmesinde Onay kodu istemesinden dolayı yapmanız gereken işlem şu şekilde ilerlemektedir;
 • Gelecek olan kodu bir A4 kağıda yazdıktan sonra bunu yüzünüz görünecek şekilde kameraya tutup instagram yetkililerine gönderiyorsunuz.

İşlemleri yaptıktan sağladıktan sonra hesabınız toplamda 1 hafta sonra bağlantı gönderecektir. Bu bağlantıya tıklamanız halinde hesabınız aktif hale gelecektir.

instagram Hesabını Dondurdum Hesabımı Açamıyorum, instagram geri açamıyorum, instagram hesabımı açamıyorum, hesabımı açamıyorum, dondurulan hesabı geri açma, instagram girilmiyor, instagram hesabıma giremiyorum

instagram Hesabını Dondurdum Hesabımı Açamıyorum, instagram geri açamıyorum, instagram hesabımı açamıyorum, hesabımı açamıyorum, dondurulan hesabı geri açma, instagram girilmiyor, instagram hesabıma giremiyorum

instagram Hesabını Dondurdum Hesabımı Açamıyorum adımları sırasında bir sorun ile karşılaşmanız halinde bunu yorum bölümünde bizlerle iletmeniz yeterli olacaktır.

24 YORUMLAR

 1. Ben yazdıklarınızı uyguladım, mail geldi fakat mailde kod filan gönderilmedi. Giriş yapma konusunda yardım almak veya hesabınızın başkasının eline geçtiğinden kuşkulanmanız durumunda neler yapabileceğinizle ilgili bilgi edinmek için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin. Yardım merkezine yönlendirdi ama orda da benim sorunuma çözüm bulamadım yardım ederseniz sevinirim.

 2. Hocam instagramı dondurdum ardından şifremi unuttum dediğiniz linkten formu doldurup gönderdim kod geldi resmi çekip yolladım 1 hafta geçti cevap gelmedi tekrar formu doldurup gönderdim bu sefer alttaki gibi mail aldım hesabı açamıyorum uzun süredir yardımcı olurmusunuz

  Merhaba,

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Görünüşe göre giriş yapmakta sorun yaşıyorsunuz. Giriş yapma konusunda yardım almak veya hesabınızın başkasının eline geçtiğinden kuşkulanmanız durumunda neler yapabileceğinizle ilgili bilgi edinmek için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin:

  Teşekkürler,

 3. Bende gönderdim 1 saat önce. Kod gelmedi. Maile gelen cevap tekrar yardım merkezine yönlendirmesi oldu. Orda da sorunuma yönelik herhangi bir şey yok.

   • 1 ay once kod geldi fotogarafi istenilen şekilde attim yardim merkezine yonlendirdi bende sadece bekledim daha snra yanit gelmeyince tekrar form doldurmak istedim ama izin vermedi bilgilerim dogru olmasina rağmen form doldurdum tam gondrcem uzgunuz isteginizle ilgili sorun olustu dedi. Bunun sebebi nedir acaba

 4. Instagrami dondurdum . Mailden gonderdim kodu ve isim soyisim yazarak . Sonrasinda kullanici adimi yazdim. Mail gelince olacakmi sozce

 5. ben hesabımı dondurdum 2 gun bugun ve gırıs yapmak ıstedım kullanıcı adı bulunamadı dıyor hesabımı bul yaptım orda da kullanıcı yok dıyor nasıl hesabıma gırıs yapabılırım

 6. ben de yaptım geçen yılda böyle olmuştu resim cekip atıım 2 güne geri vermişlerdi fakat şimdi bi dha denedim hala dönüş yapılmadı resmimi g mailden yolladım illa eposta dan mı yollanmalıydı ve e postamı biliyorum ama tabletten e postama giriş yapılmıyo ama g maile girebiliyorum ikisi aynı şey değil mi?

  • Evet Sena hanım geçen yıl nasıl yaptığınızı anlatırmısınız ben 1 yıldır uğraşıyprum beni hep yardım nerkezine yönlendiriyor. Siz detaylıca anlatırsanız sevinirim.

 7. Merhaba kod geldi gönderdim yaklaşık 1 hafta sonra cevap geldi ama direk yardım merkezine yönlendirdi tekrardan. Ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz