instagram Hesabın Koşullarımızı ihlal Ettiğin için Kapatılmıştır uyarısı sonrasında nereye müracaat edileceğini yazımızda anlatacağız. İnstagram ihlal ve itiraz formu, instagram hesabım kapatıldı 2018, instagram kuralları nelerdir. İnstagram hesabım donduruldu gibi ayarlarının yapılandırılması için izleyeceğiniz adımları yazımızda ele alacağız.

Fotoğraf ve video paylaşma platformu olarak bilinen ve kısa süre içerisinde dünyanın en çok giriş sağlanan uygulamalarından biri olan instagram hesaplarımızda son zamanlarda yaşanan sıkıntılardan biri de, hesaba girişler sonrasında karşımıza gelen uyarının hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır. Bilgisi karşımıza gelmektedir.  Öncelikle arkadaşlar bu uyarıyı almanızın bir çok sebebi bulunmaktadır. Takipçi hilesi kullandığınızdan kaynaklı, uygunsuz yorum yapılması, istenmeyen bir kişinin rahatsız edilmesi vb. tüm durumlarla ilgili hesabınız kapatılmaktadır. Eğer sebepsiz yere böyle bir uyarı aldıysanız yapmanız gereken aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

instagram Hesabın Koşullarımızı ihlal Ettiğin için Kapatılmıştır

İnstagram kullanım koşulları, instagram hesabım donduruldu formu 2018, kapanan instagram hesabını açma formu, instagram hesabım silindi, instagram hesabımı geri almak istiyorum, instagram topluluk kuralı ihlali şikayet, instagram topluluğumuzun korumak için, instagram takip kuralları, hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin kapatılmıştır instagram gibi alınan uyarıların sebeplerinin temelinde sizi şikayetten kaynaklanmaktadır. Yaptığınız paylaşımlardır. Şikayet edilmediğiniz sürece ya da kişilerin size şikayet etmemeleri için yapmanız gereken kurallar bulunmaktadır. Eğer bunların hiç birini yapmadıysanız yapacağınız işlem aşağıdaki adımları izlemek olacaktır.

instagram Hesabın Koşullarımızı ihlal Ettiğin için Kapatılmıştır, instagram ihlal formu, instagram itiraz formu, instagram hesabım kapatıldı 2018, instagram kuralları nelerdir, instagram hesabım donduruldu, hesabın koşulları ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır, hesabım kapatıldı

Hesabın koşulları ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır

instagram Hesabın Koşullarımızı ihlal Ettiğin için Kapatılmıştır işlemi için  İnstagram uygulamasına cep telefonumuzda giriş sağladığımız süre içerisinde karşınızdaki sayfa karşınıza gelecektir. hesabın koşulları ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır. Bu sorun sonrasında yapılacak adımlar bellidir arkadaşlar, onun için bu gelen uyarıyı ”Yoksay” diyerek işlemlerimize devam ediyoruz.

instagram Hesabın Koşullarımızı ihlal Ettiğin için Kapatılmıştır, instagram ihlal formu, instagram itiraz formu, instagram hesabım kapatıldı 2018, instagram kuralları nelerdir, instagram hesabım donduruldu, hesabın koşulları ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır, hesabım kapatıldı

İnstagram hesabım kapatıldı 2018

Hesabınızın koşulları ihlal edildiğinden dolayı kapatılmasıyla alakalı olarak ”Yoksay” dedikten sonra göreceğiniz ekrandaki,

 • Giriş yapmak için yardım al ikonuna tıklıyorsunuz.

instagram Hesabın Koşullarımızı ihlal Ettiğin için Kapatılmıştır, instagram ihlal formu, instagram itiraz formu, instagram hesabım kapatıldı 2018, instagram kuralları nelerdir, instagram hesabım donduruldu, hesabın koşulları ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır, hesabım kapatıldı

İnstagram ihlal formu

İnstagram ihlal formu olmamasından dolayı yapacağımız ayarların takibi sonrasında bir geri dönüş İnstagram yetkilileri tarafından alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yapılan işlem ayarlarımız sonrasında gelecek olan ”Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?’‘ yazısına tıklıyoruz.

instagram Hesabın Koşullarımızı ihlal Ettiğin için Kapatılmıştır, instagram ihlal formu, instagram itiraz formu, instagram hesabım kapatıldı 2018, instagram kuralları nelerdir, instagram hesabım donduruldu, hesabın koşulları ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır, hesabım kapatıldı

İnstagram kuralları nelerdir

İnstagram kuralları nelerdir;
Öncelikle şunu bilmelisiniz ki takip artırmak için play store ya da apple store uygulamaları üzerinden herhangi bir uygulama indirmeyin, haricinde kimseyi rahatsız edici mesajlar atmayın, paylaşımlarınız siyasetçi olmasın, bir yere yorum yazarken daha hassas olacak yorumlarda bulunmanız yeterli olacaktır.

 • Kaydolurken kullandığın e-posta adresin: bu alana instagram kullanıcı adınızı ya da mail adresinizin girişini gerçekleştirebilirsiniz.
 • İletişim e-posta adresiniz: İnstagram yetkililerin sizinle iletişime geçebileceği bir mail adresi giriyoruz, yani hemen kontrol edilebilir bir mail adresi olmasına dikkat etmeniz gerekiyor, nedeni ise hizmet ile alakalı işlem adımında sorun olmaması için size anında bir kod gönderilecektir.
 • Hemen aşağı tarafta sizin fotoğraflarınızın olduğu ya da olmadığı bir hesap mı bölümüne ise sizin kendinize uyarlı bilgilerini giriyoruz.
 • E-posta adresini unuttum,
 • Hesabım başkasının eline geçti
 • Hesabımda e-posta adresini biliyorum ancak bu hesaba giremiyorum
 • Diğer 
 • Gelen seçeneklerden hangisinde sorun yaşıyorsanız onu seçip işlem sağlıyoruz bunlar içerisinde bize uygun seçenek ”Hesabımda e-posta adresini biliyorum ancak bu hesaba giremiyorum” seçtikten sonra devam edebilirsiniz.
 • İlave detaylar ekle: ”Sayın instagram yetkilileri, yaşamış olduğunuz sorun ile alakalı olarak Hesabın Koşullarımızı ihlal Ettiğin için Kapatılmıştır, hesabımda herhangi bir kural ihlali yaptığımı düşünmüyorum hesabım ile ilgili incelemelerin tarafınızdan sağlanarak geri dönüşün acil olarak tarafıma sağlanmasını istiyorum”

Bilgilerimizin girişini gerçekleştirdikten sonra ”Destek İste” butonuna tıklıyoruz, bu işlemi gerçekleştirdikten sonra İnstagram tarafınızdan iletişim mail adresinize 3 dakika içerisinde bir kod gönderilecektir.

 • Gelecek olan kodu bir kağıda yazdıktan sonra onun fotoğrafınızı yüzünüz görünecek şekilde çekip fotoğrafta da görünecek şekilde çekip gelen mail üzerinden İnstagram yetkilileri işlemleri tamamladıktan sonra mail adresinize hesabınıza giriş işlemi için yine geri dönüş yapacaktır.
 • Yaptığınız ayarlar sonrasında hesabınıza tekrar giriş yapmayı denediğinizde sorun kalmayacaktır.

Yapılan işlem adımlarımız sonrasında İnstagram yetkilileri kural ihlali yaptığınız için artık hesabınızı açmıyorum derse, bu durumda farklı bir hesap açmanız gerekecektir. Başka çıkar yol bulunmamaktadır.

47 YORUMLAR

 1. Ben denedim hepsini hesabım taklitten kapatıldı hemde şahsi hesabım kendi fotolarımın olduğu ama ona rağmen cevap ‘görünüşe göre hesabınız kapatılmış. Kurallara uymayan hesapları kapatırız şeklindeydi. Ama kapndığı halde numaramla yeni hesap açtıgımda işte şu hesap sizin numaranızı kullanıyo diye hesabıma mail geliyo diğer instamın adıyla ve birde o kullanıcı adımı alamaıyorum başka kullanıcıda diyor.. sizce nasıl yapabilirim ? Komple slmiş olsalar bu dediklerim olurmu 2 haftadır uğraşıyorum açılmadı..

 2. intagram hesabımı önceden spamlattım ve kapanmştı tekrar açıyordu sonraa şimdide taklitten şikayet ettim ve insatagram hesabı kapattı fakat kullanan kişi tekrar açabılıyor bunu da açma ihtimali var mıdır ?

 3. Hesabınız instagram koşullarını ihlal ettiği için kapatılmıştır dendi. 2 hesabım birden aynı gün 2 şer saat ara ile kapatıldı. Formu doldurup mail attım kod geldi. Kod ile resim çektirip maili cevapladım.
  Her iki hesabım içinde yaptım aynı işlemleri. 4 gün geçti hala cevap yok. Ne yapmam gerekir hesaplarımı geri alabilmek için.

 4. Hesabım kapatıldı telefonumdan yeni bir instagram hesabı açamıyorum. Başka cihazdan açtığım hesaba da instagram uygulaması üzerinden giriş yapamıyorum. Dönüş yaparsanız sevinirim.

 5. Hesabım dün gece raklit nedeni ile kapandi from gönderdim ama daha cevap gelmedi diger instgram hesabimda böyle kapanmisti alamamıştım lütfen bana yardım edin

 6. merhabalar
  cuma akşam hesabım kapanmuış.mail gedli instagramdan.mailde beşiktaş logosu kullandığımı telif nedeniyle erişim durdurduk yada kapattık yazmış

  şimdi instagrama girince üzgünüz isteğinzi tanımlayamadık yazısı çıkıyor..facebooktan bağlanınca böyle kullanıcı yok diyor.başka arkadaşlardanda baktım böyle bir kullanıcı gözükmyor
  ama kapanan hesaplarda heap kapandı yazması lazım..bende o kısmı anlayamadım.

  ikinci ilginç nokta ise telefonumdan başka bir insatgram açamıyorum yada baska bir instagrama giremiyorum..başka bir telefonum vardı oda banlanmış galiba adımı oradan denedim oda girmiyor..iki telefonumuda başka wifilerden de denedim ama sonuç aynı

  itirazı nasıl edicem onu bilmiyorum.çünkü kapanan hesaplarda şifre ve kullanıcı adı yazınca hesap kapatılmıştır yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız adım adım takip edin deyip form çıkıyor..bende bu tarz bişeyde yok.üzgünüz isteğinizi gerçekleştiremedik diyor…

  şimdi nasıl bbir çözüm yapmalıyım siz daha tecrübelisiniz..4 senelik emeğim bu kadar kolay gidermi..ben çakma üründe satmıyorum..sadece bir biblo yapıp yanında beşiktaş logosu var.4 senedir bu var zaten.
  birde diğer telefonumdan bir kere hesabıma giriş yapmayı denedim oda banlandı..napıcam şaşırdım

  • Merhaba

   Uyarı olarak aynı hata geliyorsa yazımız işinizi görecektir. Onun dışında da şikayet alınmasından ötürü ilgili bahse geçen gönderinin kaldırılmasını hesabın tekrar faal hale getirilmesini istemelisiniz. Yani görseli yanlışlıkla paylaşıldığına ilişkin bir bilgi göndermeniz gerekiyor.

  • Merhaba bir kac gun once “hesap kosullarimizi ihlal ettigi icin kapanmistir” cikti hesabima girerken ve beni bir sayfa sikayet etmis onunla iletisime gectim ve sikayetini geri cektigini soyledi sizce hesabim acilir mi lutfen bir bilgi verin 150k lik hesabim kapandi

 7. Aynı sorun bende de var. İnstagram hesabım kapatılmış her yolu denedim. Mevcut facebook hesabım üzerinden de bağlanmıyor çünkü görünüşe göre hesabın var diyip duruyor ama hesabım koşulları ihlal gerekçesi nedeniyle kapatılmış. Büsürü emek hiçbir şey yapmadık millet orasını burasını açar atar herşeyi yapar bizim hesabımız kapanır sorgusuz sualsiz. Lütfen yardımcı olun

  • size katılıyorum benimde sorgusuz sualsiz hesabım kapandı koşulları ihlal etmişim neyse o koşullar onlarıda bilmiyorum kaç yıllık emeğim gitti çok saçma ve üzücü itiraz ettim ama acaba bir sonuca varan oldumu

 8. Selam.
  Benim instagram hesabım kapatıl dı koşulları ihlal ettiği içinn ..Nasıl aça bilirimm yada siz aça bilirmisiniz ..bana bi yardım cı olsanız çok iyi olurr..teşekkürler

 9. Merhaba kuralları ihlal etmek ne demek .? Onca gelen saçma sapan mesajlara resimlere karşılık Vermekmi kuralları ihlal etmek , biz bayanlar devamlı tacize uğrarken burası sosyal medya diyip umursamazken nasıl bütün sayfalarımı kapatabiliyorlar… Nasıl çözüm bulacağım bütün yazılarım oradaydı günlük gibi kullandığım onca anım nasıl ulaşacağım onlara tekrar

 10. 0

  erişim sorunum olduğu için hesabımı cumartesi akşamı dondurdum yarım saat sonra açmaya çalıştığımda “hesabın kurallarımızı ihlal ettiğin kapatılmıştır” uyarısı aldım. paylaştığın mesajlar vs veri indir diye belirtiyor ekranda. Ben itiraz formu doldurdum. kod gönderdiler istedikleri gibi maili de cevapladım. fotoğraflı şekilde ama sonrasında olumlu olumsuz dönüş olmadı. ben onun üstüne harici mailler de yazdım. sadece otomatik mail giriş yapma konusunda sorun yaşıyorsun sanırım diye bir mail geliyor. sizce hesabımı geri alabilecek miyim. ne zaman dönüş yapılır. Emeklerimle oluşturduğum ve yıllarca kullandığım aktif hesabımdı. 17.4k idi. desteklerinizi bekliyorum. Ne yapabilirim. ya da dönüş ne zaman olur

 11. Benim hesabımda kapandı geri açıldı ama giriş yaptığım zaman telefon numarası onaylanması istiyo onaylıyorum güvenliğiniz için yeni şifre girin diyo yeni şifre giriyorum ama kabul etmiyo sürekli telefon numarası onaylama sayfasına dönüyor

 12. Yaklasık 25 gündur ınstangram hesabım bi başkasını taklit ettiğim gerekcesi ile kapatildi. Bende bildirimde bulunup bilgilerimi ve kimligimin fotografini cekip yolladim. Ama herhangi bi duzelme olmadi ve mail de gelmedi. Daha cok surer mi geri dönüş yaparlar mı bana

 13. HESABIM KOŞULLARI İHLAL ETTİĞİNİZDEN DOLAYI KAPANMIŞTIR DİYOR. 1 AYDIR UĞRAŞIYORUM HALA AÇILMADI. BAŞKA HESAP AÇIYORUM AYNI KULLANICI ADI İLE BAŞKASI TARAFINDAN KULLANILIYOR DİYOR. KULLANICI ADIMI DEĞİŞTİRDİĞİMDE BU SEFER TELEFON NUMARAMI KABUL ETMİYOR (KAPANAN HESAPTAKİ TEL NO) YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM..

 14. Merhabalar 3dür ayrı ayrı instegramlarım kural ihlalinden kapatılıyoru ama bana paylaşimınızdaki gibi olumsz mesaj geldi lütfen yardımcı olurmusunuz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz