instagram hassas içerikleri gizleme durumu. İnstagram uygulamasında videolara artık buzlama kısıtlaması getirilmektedir. Detaylar haberimizde.

Yakın zaman içerisinde sosyal medya alanında paylaşılan içeriklerden dolayı kendine zarar veren kişilerin artmasıyla birlikte önlemlerin alındığını belirtebiliriz. Topluluk kurallarına öncelik veren instagram uygulamasında bu olayların önüne geçilebilmek adına önemli adımların atılacağını belirtebiliriz. İnstagramın aldığı karar doğrultusunda artık kendine zarar verilecek görsellere izin verilmeyeceği hangi hesap olursa olsun bu içeriklerin paylaşımının sağlanamayacağına dair işlemler devreye girecektir. Yani şiddet içeren görüntülerin buzlama yöntemi ile devreye girecek olacağını belirtebiliriz. Onun dışında kendine zarar veren içeriklerin engelleneceğini de paylaşabiliriz. Henüz daha devreye girmiş olmasa da yakın zaman içerisinde bu işlemin devreye gireceğini belirtmekte fayda bulunmaktadır. Hassas içeriklerin gizlenmesi ile ilgili diğer detayları yazı içerisinde bulabilirsiniz.

instagram hassas içerikleri gizleme durumu

İnstagram içerikler engellenecek mi, instagram videolar buzlu görünüyor, instagram hassas içeriği açma, instagram hassas içerik, instagram hassas içerikler kaldırılacak mı, instagram şiddet içerikli videolar engelleniyor mu? Sorularının yanıt bulduğu yazımızı inceledikten sonra cevabını bulabileceksiniz. İçeriklerin kısıtlamaya gitmesindeki en büyük etken ise gerçekleşen intihar olayıdır.

instagram hassas içerik

Bunun yanı sıra kendine zarar veren ya da şiddete maruz bırakılan video içerikleri keşif alanında, arama bölümünde diğer kullanıcılara da gösterilmeyecektir. Videoyu paylaşan kişi isterse fenomen olsun o içeriğin engelleme yoluna gidecektir.

instagram hassas içerikleri gizleme durumu, instagram içerikler engellenecek mi, instagram videolar buzlu gözüküyor, instagram hassas içerik, instagram şiddet görüntüleri engellenecek mi, instagram içerikler kaldırılıyor mu

Gizleme işlemleri devreye girdiğinde onunla ilgili de detayları sizlerle paylaşıyor olsak da şimdiden bu durumun tarafınızdan bilinmesi içeriklerinizi paylaşırken dikkat edilmesi gereken nedenler arasına girmesi içindir. Bir çok kullanıcı zaten şiddet içeren görüntüleri dikkate almıyor olsa da getirilen yenilik genç kullanıcılar için önemlidir.

Özellikle çocuk sahibi olan aileler için bu önlem oldukça sevindirici olacaktır. Videoların fazla kişi tarafından izlenebilmesi için verdiğiniz hashtag bağlantılarında da paylaşılan video şiddet içeriyorsa yine aynı şekilde kullanıcılara gösterilmeyecektir.

instagram hassas içerikleri gizleme durumu yakın zaman içerisinde platformda devreye girecektir. Videolara getirilen buzlama başladığı an bu bilgilerden kaynaklı olduğunu anlayabilirsiniz.

Sizin için hazırlamış olduğumuz instagram gruptan çıkamıyorum ayrılamıyorum yazımızı kontrol edebilirsiniz.

Önceki İçerikWindows 10 görev yöneticisi açma açılmıyor
Sonraki İçerikVodafone numara değiştirme değişmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz