instagram harita fotoğrafları son buluyor kalkıyor haberimiz oldukça ilginizi çekecektir. Öncelikle bir çok instagram kullanıcısı instagram harita ekleme, harita nerede olduğunu merak etmektedir. İnstagram fotoğraf haritası nedir ? Diyen bir kullanıcı iseniz konuyu haberimizde detaylandıracağız.

Her geçen gün kendini geliştiren ve bu bağlamda geniş bir kitle yakalayan, kullanıcılarına daha rahat bir ortam sunan instagram uygulamasında güncelleme gelmesi beklenirken bir özellik kullanımdan kaldırıldı. Bir çok kişinin kullanmadığı, ancak kullanan kişilerin yapılan bu kaldırılma sonrasında oldukça memnun olduğu gözlemlendi. Eğer cep telefonunuzun içerisinde konum açık ise yaptığınız paylaşım sonrasında instagram uygulaması o paylaşımı dünya haritası üzerinden yayınlıyordu. Bunun için bir çok kullanıcı instagram uygulamasında paylaşım sağlayacağı sırada konumu kapalı hale getirip bu şekilde işlem sağlıyordu. Yapılan paylaşım da konum açıksa eğer, hangi il, hangi ülke de iseniz bunun yayınlanma sırasında haritada yer alması mümkündü. Ancak artık bu özellik kalkmış durumdadır.

instagram harita fotoğrafları son buluyor kalkıyor

instagram harita fotoğrafları son buluyor kalkıyor, instagram harita ekleme, instagram harita nerede, instagram fotoğraf haritası nedir, instagram harita kalkıyor, harita kalkıyor bunun sebebi konum açıkken yapılan albüm paylaşımın dünya haritasında paylaşımının sağlanmasından kaynaklıdır. Yüksek ihtimalle kullanıcıların hakları göz önünde bulundurularak yapılan bu işlem bir çok kullanıcıyı da aynı zamanda mutlu etmiştir.

İnstagram harita ekleme

İnstagram uygulamasında harita ekleme adımı için yapılması gereken işlem cep telefonunuzun konumun açık olması yeterli olmaktadır.

Konum açık olması halinde instagram hesabında yapılan paylaşımınız sonrasında ilgili paylaşım dünya haritasında il ve ülke olacak şekilde paylaşımını sağlanıyordu. Özelliğin kaldırılması çok büyük bir yankı getirmemesinin en büyük nedenlerinden biri de bu özellikten çoğu kullanıcının yararlanmadığı içindir.

instagram harita fotoğrafları son buluyor kalkıyor, instagram harita ekleme, instagram harita nerede, instagram fotoğraf haritası nedir, instagram harita kalkıyor, harita kalkıyor

İnstagram harita kalkıyor

İnstagram uygulamasında harita özelliği çok kullanılmıyordu. En çok kullanılan platform Swarm uygulamasıdır. Durum ile ilgili işlem ayarlarında da şuan da çok konuşulmaya başlanan harita özelliğinin kalkması instagram hesabına getirilecek olan yeni güncellemelerin de habercisi olmuş durumdadır.

Genel anlamda takipçi sayısının artırılması ya da bu bağlamda fotoğraf paylaşımı sağlayan bir çok kullanıcı olduğu için getirilecek olan yenilikte buna bağlı işlem sağlayacağa benziyor.

Şimdiden gelecek olan yeni güncellemelerin merak ile beklediğimizi sizlerle paylaşmak isterim. instagram harita fotoğrafları son buluyor kalkıyor ile ilgili işlem adımlarını kaleme almış bulunmaktayız. Umarım makaleyi faydalı bulmuşsunuzdur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz