Paylaş

instagram güvenlik kodunu iptal etme. Hesabınızın güvenliği adına açtığınız güvenlik kodunun tekrarında olmasını istemiyorsanız eğer kaldırmanın nasıl yapıldığına bakacağız.

İki faktörlü kimlik doğrulama olayı tüm sosyal medya hesaplarında var olan özelliktir. Hesabınızın başkalarının eline geçmesini istemiyorsanız eğer bu yol ile güvenirliğin sağlam hale getirebilirsiniz. Yani siz hesaplarınıza giriş yapmaya çalıştığınızda kullanıcı adı ve şifrenizin girdikten sonra direk olarak hesaba ulaşamıyorsunuz. Telefonunuza kod gönderimi sağlanarak gelen kodu girmenizle birlikte hesabınızın açılması sağlanmaktadır. Numara değişikliği yaparken kesinlikle bu bilgileri değiştirdikten sonra değişikliğe gitmeniz gerekecektir. Kod alamama ya da kodun girildiğinde kabul etmeme gibi durumlarla karşılaşan kullanıcılar ise açmış oldukları güvenlik kodlarını tekrar kapalı hale getirmek istemektedir. İnstagram kendi içerisindeki ayarları iyileştirmek üzere sürekli yeniliğe gittiği için de bazı ayarların yerleri sürekli olarak değişikliğe uğramaktadır. Güvenlik kodunun tekrardan iptal edilebilmesi adına yapmanız gereken ayarların nerede olduğunu anlatacağız.

instagram güvenlik kodunu iptal etme

İnstagram güvenlik kodu istemesin, instagram güvenlik kodunu kaldırma, instagram güvenlik kodu sormasın, instagram güvenlik kodunu iptal etmek istiyorum, instagram güvenlik kodu kalkmıyor, instagram güvenlik kodunu kaldıramıyorum. İki faktörlü kimlik doğrulamayı açtığınızda hesaplara girişte şifre istenecektir. Giriş işlemleri sırasında istenilen bu bilgilerin artık sizden istenmemesi adına kapalı hale getirilmesi için yapılması muhtemel ayarlara göz gezdireceğiz.

instagram güvenlik kodunu kaldırma

İnstagram uygulamasının içerisine girip profil alanına geliyoruz. Profilinizin sağ üst köşesinde üç çizgili butona tıklayıp sayfanın altında Ayarlar bölmesine tıklıyoruz.

instagram güvenlik kodunu iptal etme, instagram güvenlik kodu kalkmıyor, instagram güvenlik kodu gelmesin, instagram güvenlik kodu istemiyorum, instagram güvenlik kodunu kapatma, instagram güvenlik kodu nasıl kalkar
  • Ayarlar içerisinde Güvenlik yazısının içerisine girişimizi sağlayalım.
  • Ardından gelen ekranda iki faktörlü kimlik doğrulama yazısının olduğu alana giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Geldiğimiz ekranda güvenlik kodunu aldığımızdan kaynaklı Kısa mesaj yazısının yanındaki tik aktif olarak işaretli olması gerekiyor.
  • O tiki sola doğru kaydırmanızla beraber artık kod gelmesinin önüne geçmiş olacaksınız.
  • Hala daha kod istemeye devam ederse uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayarak tekrar aynı işlemleri devreye almanızda yarar bulunmaktadır.
instagram güvenlik kodunu iptal etme, instagram güvenlik kodu kalkmıyor, instagram güvenlik kodu gelmesin, instagram güvenlik kodu istemiyorum, instagram güvenlik kodunu kapatma, instagram güvenlik kodu nasıl kalkar

instagram güvenlik kodunu iptal etme ayarlarınızı belirtilen şekilde işleme koyabilirsiniz. Eklemek istediğiniz bir yer olması halinde bunu bize yorum alanından iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here