Paylaş

instagram güvenlik kısmı nerede bende yok. İnstagramın ayarlar alanına getirilen güvenlik özelliğinin nerede olduğunu ve olmayan kullanıcılar için gerekenleri hazırladık.

İnstagram güvenliği bakımından diğer sosyal medya uygulamalarına öncülük eden bir platformdur. Her ne kadar popüler kullanıcıların hesaplarının çalınması gibi bir durum olmuş olsa da bu tamamen güvenlik zafiyetinin kendilerinden kaynaklanmasıyla alakalıdır. Yani kullanıcılar önlemlerini daha öncesinde almış olsalar böyle sorunlarla karşılaşmayacaklardır. Tabi zaman içerisinde farklı yöntemler bulan kişiler içinde uygulamalarda çeşitli önlemlerini artırmaktadır. Güvenliğe en çok önem veren instagram ise yine aynı şekilde bu önlemleri daha da arttırmıştır. 2019 yılıyla birlikte instagram ayarlar alanına güvenlik bağlantısını getirmiştir. Güvenlik alanında istenilen tüm verileri görebilir, değişiklikleri sağlayabilir ve önlemlerinizi buna bağlı sağlayabilirsiniz. Değişiklik yapmak istediğiniz ne varsa bu alan üzerinden yapabildiğinizi hatırlatmak isteriz. Şimdi isterseniz güvenlik alanının nerede olduğunu ve bu alana geldiğiniz de sizde görünmüyorsa sebebinin ne ile ilgili olduğuna beraber bakacağız.

instagram güvenlik kısmı nerede bende yok

İnstagram güvenlik bende çıkmıyor, instagram güvenlik bölümü nerede, instagram güvenlik kısmını göremiyorum, instagram güvenlik butonu bende çıkmıyor, instagram güvenlik ayarların neresinde, instagram güvenlik kısmı benim hesabımda neden görünmüyor. Şeklindeki sorunların netice kazanabilmesi için gereken incelemelerini tarafımızdan sağlamış bulunuyoruz. Ayarların hemen içerisine eklenen bu özellik bazı hesaplarda görünmüyor olsa da bu hesaplarla ilgili de işlemlerimizi sağlayacağız.

instagram güvenlik gözükmüyor

İnstagram’ın güvenlik bölmesine girişimizi gerçekleştirebilmek için ilk olarak hesaba erişimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından profil ekranımıza gelerek sağ üst alanda bulunan üst üste çizgili bölmeye tıklıyoruz.

instagram güvenlik kısmı nerede bende yok, instagram güvenlik yok, instagram güvenlik çıkmıyor, instagram güvenlik bulamıyorum, instagram güvenlik kısmı neden yok, instagram güvenlik nerede
  • Açılan sayfanın altına baktığınızda ise Ayarlar bölmesini görmeniz gerekiyor.
  • Bu alana girdikten sonra da zaten yenilenen ayarlar kısmında Güvenlik yazısı otomatik olarak görmüş olmanız gerekiyor.
  • Güvenlik bölmesine girerek şifreyi değiştirebilir, giriş yapılan yerleri görebilir, iki faktörlü kimlik doğrulama ayarlarını sağlayabilirsiniz.
  • Fakat sizin hesabınızda böyle bir alan gelmediyse bununla alakalı olarak uygulama güncel olmadığından sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
  • Uygulamayı güncelledikten sonra tekrar denemeniz sonucunda da aynı hata devam ederse bununla alakalı olarak farklı bir telefondan deneme yapmanız sağlıklı olacaktır.
  • Telefondan denemelerinizi yaptığınızda da sorun devam ediyorsa kısıtlama almış olabilirsiniz.
  • Yani çok fazla şifre değiştirme ya da güvelik adımında işlemlerle uğraştıysanız uygulama bu ayarın gelmesinde size kısıtlama getirmiş olabilir.
  • Bekleme yapmanız halinde sorun kendiliğinden düzelecek olsa da siz yine de sorun bildir üzerinden sorunu ileterek durumu hızlandırabilirsiniz.
instagram güvenlik kısmı nerede bende yok, instagram güvenlik yok, instagram güvenlik çıkmıyor, instagram güvenlik bulamıyorum, instagram güvenlik kısmı neden yok, instagram güvenlik nerede

instagram güvenlik kısmı nerede bende yok diyenler için alınacak önemlerden bahsetmiş bulunuyoruz. Takıldığınız sormak istediğiniz bir yer olursa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here