Paylaş

instagram gt nedir ne işe yarar nasıl kullanılır. İnstagram yorumların altında yazan gt yazısının ne anlama geldiğini bilmeyenler için bu haberimizi hazırladık.

Video ve paylaşım platformu olarak bilinen instagram uygulamasında arkadaşlık isteği gibi bir durum söz konusu değildir. Uygulama içerisinde kullanıcılar bir birleriyle takipleşme yöntemi ile arkadaş olmaktadır. Ve takip yöntemi ile yapılan paylaşımları gönderileri veya hikayeleri görebiliyorsunuz. Bilmiyorum dikkatinizi çekti mi ama eminim ki çekmiştir. Ki çekmese zaten bu yazıyı araştırıyor olmazdınız. Yapılan gönderilerin altlarına özellikle fenomen kişilerin yapmış oldukları paylaşımların altında ”GT” yazılmaktadır. Ve yine eminim ki bir çoğunuz bu ”GT” yazısının ne işe yaradığını, ne demek olduğunu bilmiyorsunuzdur. Aslında işin garip yani biz toplum olarak her şeyin kısaltılmasını sevmekteyiz. Kısa bir süre önce de ”TBT” ile ilgili yapılan paylaşımların ne anlama geldiğini siz değerli okurlarımızla paylaşımını gerçekleştirmiştik. Bu yazımızda ise ”GT” nin Türkçe’de ne anlam ifade ettiğini kapsamlıca kaleme alacağız.

instagram gt nedir ne işe yarar nasıl kullanılır

İnstagram yorumda gt yazıyor, gt ne demek, gt ne için kullanılır, gt yazanlar neden yazıyor, instagram gt nedir, instagram gt yazanlar neden yazıyor, instagramdaki gt’nin anlamı ne? İnstagram hesaplarında genellikle ünlü isimlerin yapmış oldukları paylaşımların altında yorum yazanların bir çoğu ”GT” yazmaktadır. Tabi siz de bunun ne anlam ifade ettiğini bilmiyorsanız bunu için yazıldığının araştırması içerisine girersiniz. Yaptığınız araştırmalar sonuçsuz kalmaması için de bu yazımızı yazma ihtiyacı duyduk.

instagram gt ne demek

Yapılan gönderilerin altında yazılan ”GT” yazısının Türkçe’deki anlamı ”Geri takip” tir. Genellikle bu yazı ünlü kişilerin ya da takipçi sayısının fazla olduğu kişilerin gönderilerinin altına yazılmaktadır.

Peki bu yazıyı yazan kişinin isteği nedir? Bu yazıyı yazan kişi o yoruma bakan kişilerden kendisini geri takip etmesini istemektedir. Yani beni takip edin diyor. O kişiyi takip etmeniz durumunda da kendisinin de sizi takip edeceğini ima etmeye çalışmaktadır. Haliyle bu yazılan yazıyla birlikte kendisinin takipçi sayısını artırmayı hedeflemektedir. Sonuç alıyor mudur? Diye soracak olursanız da alıyordur ki gönderiye bu yazıyı yazma ihtiyacında bulunuyor.

Yalnız yoruma sürekli yazmanız durumunda instagram sizi geçici süreliğine yorum yapmanızı engelleyebilir. Sürekli yorum yapmanız bunun için iyi bir şey değildir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here