Paylaş

Instagram grup mesajlarına eklenmiyorum olmuyor . Dm alanında artık grup mesajlarına dahil edilmiyor ise, çözüme yönelik ayarlara beraber bakacağız.

Instagram, dm alanına verdiği önemi her gün biraz daha arttırmaktadır. Görüntülü aramanın gelmesi, sesli mesaj gönderimi, GIF gönderimleri derken bu alandaki özellikler gün geçtikçe artmaktadır. Yine son zamanlarda gelen güncellemeyle birlikte farklı bir özellik hesaplara dahil edilmiştir. Tabi bu özellikten yararlanabilmeniz için istek alanında mesaj olması lazımdır.

Instagram grup mesajlarına eklenmiyorum olmuyor

Bundan dolayı hiç tanımadığınız bir hesaptan size mesaj atmasını isteyebilirsiniz. Bu sayede bu mesaj istek alanına düşmektedir. Siz de istekler alanına girdiğiniz de ‘’Sana kimlerin mesaj gönderebileceğini seç’’ yazısını görmüş olacaksınız.

Instagram grup mesajlarına eklenmiyorum olmuyor, instagram grup mesajı gelmiyor, instagram gruplara eklenemiyorum, instagram dm gruplarına eklenmiyorum

Instagram, hesaplara dahil etmiş olduğu bu yenilikle beraber kişilerin mesaj alımlarını isteğe bağlı bırakmıştır. Takip etmediğiniz kişilerden mesaj gelmesini istemiyorsanız, herkese yerine sadece takip ettiğin kişiler olarak seçebiliyorsunuz. Ve aynı zamanda, ‘’Başkalarının seni gruplara eklemesine izin ver’’ bölümünde de ‘’Sadece takip ettiğin kişiler’’ işaretleme yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde istek bölümüne mesaj gelmiyorsa sırasıyla;

  • Ayarlar
  • Gizlilik
  • Mesajlar

Alanına gelerek işlemlerinizi sağlayabiliyorsunuz. Eğer burada sadece takip ettiğin kişiler seçeneği işaretli ise, her önüne gelen sizi gruplara ekleme olmayacaktır. Siz herkesin sizi grup mesajlarına eklemesini istiyorsanız, burada ki işaretlemeyi herkes olarak değiştirebilirsiniz.

Instagram grup mesajlarına eklenmiyorum

Mesaj alanına gelen bu yenilik, kullanıcıların uygulamayı daha fazla kullanmasına olanak sunmaktadır. Tüm sosyal medya hesaplarında beklenen özelliğin Instagram uygulamasına ilk gelmesi şaşırtıcı olmadı. Milyarlarca kullanıcıya sahip uygulama, kitlesini bu yenilikle birlikte daha da arttıracaktır.

Instagram grup mesajlarına eklenmiyorum olmuyor, instagram grup mesajı gelmiyor, instagram gruplara eklenemiyorum, instagram dm gruplarına eklenmiyorum

Takip ettiğimiz kişiler zaten bizlerin tanımış olduğu kişilerdir. Bu kişileri takip etmemizdeki neden onları tanıyor olmamızdan kaynaklanıyor. Bizleri tanımayan kişilerin takip isteklerini kabul etsek bile, onlara istek gönderimi yapmıyoruz. Ancak uygulama da bizi tanıyan tanımayan herkes bizlere mesaj atabiliyordu.

Yaşanan bu durumda ister istemez uygulamayı kaldırmamıza sebebiyet vermekteydi. Ancak artık bilmediğiniz kişiler tarafından istek gönderilmesi ya da gruplara eklenmemesi için var olan bir ayar bulunmaktadır.

Grup mesajlarına eklenmek istiyorsanız, hiçbir ayarı ellemeden herkes olarak işareti kalması gereklidir. Eklemek ya da sormak istedikleriniz olursa bizlere bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here